Sondazhi i fundit, thellohet diferenca mes Trump dhe Clinton

sondazhiDuket se zgjedhësit në SHBA po anojnë përditë e më shumë nga Hillary Clinton.

Të paktën kështu thotë sondazhi i fundit i kryer nga ABC News.

Ai i jep 12 pikë avantazh kandidates demokrate.

Clinton kryeson me 50 përqind, 12 pike para Trump i cili ka rënë në 38 përqind.

5 përqind shkojnë për kandidatin e Liberalëve, Gary Johnson dhe 2 përqind për Jill Stein të Partisë së Gjelbër.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Sondazhi i fundit, thellohet diferenca mes Trump dhe Clinton”

 1. Bill says:

  Po e ka thene ABC news zere se e ka thene CNN … abc eshte grupi mediave pro-Clinton… sondazhi me I sante do jete 8 nentor – dita kur shpallet fituesi, sondazhet kane edhe marzhe gabimi ose njeanshmeri!

  1. Abc news says:

   Nuk eshte abc news shqiptar.eshte media amerikanehttp://abcnews.go.com/

  2. Abc news says:

   Nuk eshte abc news shqiptar.eshte media amerikanehttp://abcnews.go.com/

  3. BERISHA LARGOHU says:

   Mbeshtesim Trumpin kesaj rradhe dhe jho Klintonin

 2. krysho ludovik says:

  e ka ndihmua allahu meqe shau trump, po te vere shami me shume to fitoje

 3. shtepiakja says:

  Mjere amerika dhe bota thuaj!
  zgjedh nje njeri qe e ben shurren ulur

 4. shtepiakja says:

  Mjere amerika dhe bota thuaj!
  zgjedh nje njeri qe e ben shurren ulur .

 5. Lufte dhe Paqe says:

  Dyshoj shume qe komentuesit e ketij lajmi i kane pare debatet televizivive midis Trump dhe Clinton… Trump le shume per te deshiruar nga te gjitha anet: nga argumentimi, nga elokuenca, nga aftesia e tij per te mbrojtur veten, per te mos folur per programin qe ai paraqiste… por besoj qe do kete shume fansa ketu qe Shqiperi sepse menyra e debatit te tij ishte njesoj si politikanet tane sidomos te djathte, qe nderpresin fjalen, akuzojne pa baza dhe sulmojne familjaret e kandidatit tjeter… Trump shume kandidature e lodhur per te nene president i USA….

 6. Shtepiaku says:

  Ooo,shtepiakja,mos do te thuash qe,…zgjedh nje burre qe ben shurren ulur? se tek njerezit qe e bejne shurren ulur, hyni ju femrat??

 7. sfinksi moderrn says:

  ore.
  kllintonia e ka t sigurt fitoren. madje me rezultat te thell aqsa do na kujtohen fitorjet e enverit kur zgjidhej me 99.99 perqind.

 8. Alban Dardani says:

  …. Votimi me i fundit tregon se Klinton udheheq me 5 perqind. Deri 8 NEntor nuk dihet.
  …. Ajo qe dihet eshte se ajo ka fituar bindshem te tre debatet e drej perdrejta ,si dhe nje para debat, ndersa RIVALI I KA HUMBUR THELLE. Cka tregon se ajo , krahasuar me rivalin eshte nje nje kandidate me eafte eme dinjitoze per te qene ‘”MBRETERESHA e PARE MBRETERIS”,.E, “PERANDORISE” me te madhe te koheve moderne, e cila sot per sot eshte jo vetem Mbreteresha e GLobit por edhe e hapsires.

 9. anton says:

  cilat sondazhe?sondazhet e cifuteve te amerikes ne amerike,apo sondazhet e zagareve te gorge sorrosit ne shqiperi?

 10. Shqiptar says:

  Pas zgjedhjeve flasim …. po merrni pampers me vete, ju dhe udheheqesi yne se ku i dihet ku perfundojne klysht e Sorrosit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *