Ambasadori rus: Qëndrimi i pandryshuar i Rusisë ndaj Kosovës nuk i pengon raportet Rusi-Shqipëri

karpushinAmbasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksander Karpushin, ka deklaruar se qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës vijon të mbetet i pandryshuar, duke iu përmbajtur Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Por ky qëndrim i Rusisë për çështjen e Kosovës nuk do të pengojë në një farë mënyre zhvillimin e raporteve Rusi-Shqipëri, thotë ai në një intervistë për Koha Ditore.

Ambasadori rus në Tiranë ndërkohë, ka kritikuar Shqipërinë, se kjo e fundit ka humbur një shans ku iu bashkua sanksioneve, sipas tij, të jashtëligjshme dhe antiruse të Bashkimit Europian.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Ambasadori rus: Qëndrimi i pandryshuar i Rusisë ndaj Kosovës nuk i pengon raportet Rusi-Shqipëri”

 1. Shqipe says:

  Po shko mor pirdhu. Po na bëke diversion zotrote .
  Pranoni pavarsine e kosoves dhe mbushuni andej nga siberia

 2. Pionieri says:

  O gazeta mos e cargumento kete flalim
  ai dha shembullin izraelit dhe ketu qendron edhe hipokrizia e shqiperise
  Nuk mbeshtet palestinen qe eshte autoktone si ne por mbeshtet izraelin okupator

 3. Pionieri says:

  O gazeta mos e cargumento kete flalim
  ai dha shembullin izraelit dhe ketu qendron edhe hipokrizia e shqiperise
  Nuk mbeshtet palestinen qe eshte autoktone si ne por mbeshtet izraelin okupator .

 4. Asllani says:

  Shqiptaret hipokrite mbrojne izraelin qe shtyp nje popull autokton (si jemi edhe ne) Palestinen
  dhe izraeli vete nuk njeh kosoven

 5. Asllani says:

  Shqiptaret hipokrite mbrojne izraelin qe shtyp nje popull autokton (si jemi edhe ne) Palestinen
  dhe izraeli vete nuk njeh kosoven >>

 6. ***** says:

  Pra Rusia mund te mbaje qendrime anti-shqiptare duke mos njohur Kosoven, por Shqiperise nuk I lejohet te qortoj Rusine kur kjo e fundit pushton territore te shteteve sovrane?
  Shqiperia mund te mos ta kete fuqine ekonomike aq te madhe sa te vendeve te tjera ne Europe, por radhitja e saj perkrah shteteve te BE pa qene vete anetare e BE, e ul reputacionin e Rusise edhe me teper ne arenen nderkombetare.
  Ndaj dhe ambasadori I saj permend sot lajkarisht shancet e medha qe medemek paskerkemi humbur.

 7. Anton Guri says:

  Nuk ka krahasim në mes të Palestinës dhe Kosovës,
  Palestinezët kanë ber vetëvrasje në qdo qytet të Izraelit duke vrarë qindra civil, ndërsa shqiptarët kurrë as një vrasje nuk e kan ber në qytetet serbe.
  Pastaj shikoni territoret arabe dhe territori e izraelit, sikur ne shqiptaret te kishim aq shumë territor do ja japnim Kosovën.

 8. Kevin says:

  Respekte zoti ambasador.

  Me ket deklarat Russia tregon se eshte nje vend mik i shqiperis.

 9. kuq e zi says:

  ma do mendja qe ky flet nga pikepamja ruse
  ky i do aq shume shqiptaret sa gjysmen e tyre e don nen serbi
  edhe kolonel janulla eshte me politikan si ky

 10. korcari says:

  Shqiperia nuk mund te kete lidhje te mira me Rusine sepse nje gje te ketille nuk e lejojne ata ne Washington.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *