Bushati vizitë zyrtare në Ankara me ftesë të homologut Çavusoglu

bushatiMe ftesë të homologut të tij turk, Mevlut Çavusoglu, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Ankara, ku do të ketë takime me autoritetet më të larta shtetërore.

Në kuadër të kësaj vizite do të ketë edhe një takim me diasporën shqiptare si dhe do të kryhen homazhe në Mauzoleumin e Ataturkut.

Në fokus të takimeve do të jenë thellimi i bashkëpunimit dypalësh në të gjitha fushat, zhvillimet më të fundit në rajon e më gjerë si dhe sfidat e sigurisë.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Bushati vizitë zyrtare në Ankara me ftesë të homologut Çavusoglu”

 1. Jatroi i bythes te papa Tfhs1 says:

  Tani po u ben bytha “fër fër” kurvave te athines……

  1. Adriatik says:

   Nje turkoshqiptar po shkon per vizite te padroni i yoj mongol.

   1. krysho ludovik says:

    padroni i ketij eshte gjyleni atje e ka bere shkollen
    sulltani mund taj prese koken edhe ta vare para portes se larte, tja hedhe trupin ne marmara, te dergoje koqet ne pensilvani tek baba dede gjylja edhe karrin tek edvini i romes ne tirane

   2. krysho ludovik says:

    I marsh te keqen se kete e ka bere me shkolle e ministri gjyleni
    Po thuaj ishalla nuk nxehet sulltani erdogan, ti prese koken e tja vare para portes se larte, trupin tja hedhe ne marmara, koqet tja nise baba dede gjylenit ne pensilvani qe ti beje pace, edhe karrin tja nise edi rames se atij i pelqejne keto gjera si papist qe eshte.

  2. ti o greku kolonjarit i ke ngene toçin e [email protected] says:

   Kurvave te athines i pelqen sallami made in Turkiye ahaaa

 2. krysho ludovik says:

  me ato bizneset e gjylenit ne shqiperi si do beje ky i shkolluari i gjylenit

 3. ti o greku kolonjarit i ke ngrene toçin e [email protected] says:

  Mos harro te diskotoni dhe mbi mosmarrveshjet me greqin

 4. patrioti says:

  Cilimiu bushati krye gulenisti nusen ja kan gjete abllat,masoni vogel,ky duhet arrestuar i pari per krijim favorizim sgrusht shteti.po ky eshte dhe pa bole?e dergoi ermal mucen ambasador ne kanada qe te kete nje dere gulenistat teroristat.ky eshte dimir bushtta faqeziu. Hiqe shpejt zoti rama kete tradhetar kombi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *