Gjykata Kushtetuese, jep dorëheqjen Sokol Berberi

berberiDitën qe Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e vettingut është mësuar se nje prej anëtareve te kësaj trupe, Sokol Berberi ka dhëne dorëheqjen.

Mësohet se letra e dorëheqjes nga gjyqtari Berberi është depozituar ne 15 shtator pranë Gjykatës Kushtetuese, dhe iu është vene ne dispozicion edhe presidentit te Republikës dhe Parlamentit.

Vete Sokol Berberi i kontaktuar nga Vizion Plus ka sqaruar se dorëheqja nuk ka lidhje me çështjen e Vettingut te marre ne shqyrtim sot nga gjykata.

Zëvendësimi i Berberit ne kete post bllokohet per shkak te ligjit te Vettingut, pasi çdo kandidat duhet te kaloje skanerin para se te shkoje ne Gjykatën Kushtetuese.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Gjykata Kushtetuese, jep dorëheqjen Sokol Berberi”

 1. Toni says:

  Ja pra keta jane viktimat e ketij kalvari+kesaj kalbesire qe kane qelbur kete komb plot 26-vjet marsh te tjere pas dhe me kmbe te mbare….

 2. undefined says:

  Bravo Sokol Berberi dhe nje sinjal edhe per gjyqtaret. e tjere te largohen pa i larguar te tjeret

  1. aqifi says:

   iku se vodhi mjaftushem, suniti berberi

 3. mrika says:

  Nje sherbëtor i oligarjeve dhe bblokmeneve te kuq …

  1. Albania says:

   Oj mrike toka mban shume sende siper keshtu qe mund te mbaje edhe njerez si puna juaj me pak fjale budallenje qe sdine akoma te shkrajne shqip…..prandaj nuk ecen Shqiperia, po nuk u zhvillua pak veriu se jane aq te trashe sa ska me.

 4. LORA says:

  Nese eshte Sokol Berberi I vetmi qe nuk e ka votuar pezullimin e Vetting-ut,,,,,,largimi I tij,pikerisht sot,,,,te vetmen lidhje e ka me kete Vetting-in.

 5. lond says:

  Oj toce mrika shpellare po iken nga drejtsia nuk po rri si ushtaret e shpellarit tu, apo as per te lexu nuk lexoni dhe kuptoni.

Lini një Përgjigje te mrika Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *