Sali, mos shpreso kot se do të shpëtojë Gjykata Kushtetuese!

berisha ngjelaNga Spartak Ngjela

 

Te korruptuarit e krimit shtetëror shqiptar, duhen konsideruar si pushtues, dhe duhen trajtuar si të tillë.

Politika amerikane dhe ajo europiano-perëndimore tani i ka të gjitha mundësitë juridike për t’i shpëtuar një herë e mirë shqiptarët nga ca palo – pushtuesë banalë që kanë vjedhur dhe po pengojnë zhvillimin shqiptar me të gjitha forcat: ca të blerë nga fqinjët, ca të tjerë vjedhës ordinerë qe kanë grabitur pronat e shqiptarëve.

Gjyqtarë të bashkuar me të dyja hapësirat e krimit: edhe me krimin shtetëror edhe me krimin e rrugës.

Por Gjykata Kushtetuese, u tremb më shume nga historia dhe politika amerikane, se nga krimi aktual shtetëror, dhe e çoi vetingun në Komisionin e Venecias…

Të gjithë keto hordhi kurruptive sot të mbrojtura hapur nga Sali Berisha dhe kukullat e tij, në fakt si mbrojtës të pronave të grabitura pronarëve të ligjshem me forcën e shtetit: sipas të dhënave që kanë ndërkombëtarët, familja e Sali Berishes, direkt dhe me emra të tjerë, disponon aktualish me mijëra hektarë tokë.

Kot mundohet me Gjykatën Kushtetuese, edhe Saliu edhe gjyqtarët pas tij: pushtuesit do të trajtohen si pushtuesë… madje edhe në Komisionin e Venecias.

Zoti Donal Lu, Xhorxh Uashingtoni do t’iu kishte vënë topin këtyre pushtuesëve dhe shtypësve mizerabël të popullit shqiptar.

Kurse sot shqiptarët, me Kushtetuten e re, ju kanë dhënë të gjitha të drejtat kushtetuese, që, bashkë me shqiptarët, të ndihmoni në shporrjen e kësaj klase politike, që esencialisht është kundër shqiptarëve, kundër aleancës shqiptaro-amerikane dhe kundër reformës shqiptaro-amerikane.

Dhe pushtuesit po kërkojnë sovranitetin e pushtuesit në Gjykaten Kushtetues (!)… kurse kjo drejt Komisioni të Venecias…

Asnjë lëshim nuk duhet të bëjnë edhe perëndimorët, edhe shqiptarët, por më të bashkuar duhet të jenë forcat parlamentare, deputetët e pakorruptuar dhe pro reformës shqiptaro-amerikane në Kuvendin e Shqipërisë.

Te gjithë bashkë duhet ta çojnë deri në fund reformën që do të shpëtojë shqiptarët nga zgjedha e pushtuesëve të tyre politikanë dhe gjyqtarë që kanë nëpërkëmbur zhvillimin shqiptar në 25 vjet, për arsye personale dhe kundër interesit shqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Sali, mos shpreso kot se do të shpëtojë Gjykata Kushtetuese!”

 1. santiago says:

  Bravo Ngjela …

  1. Skypion says:

   Me thuaj me ke rri ,te te them se cili je – eshte nje shprehje e njohur per te gjithe,kjo.
   Me thuaj kush te mbron,te te them cili je – e ka ndryshuar kete shprehje raporti komik Rama-Ngjela.
   Te vetmit qe e mbrojne me pathos sociopatin Rama,ne gjithe kete mbrapeshti qe ka sjelle si Kryeminister ne keto 3 vite qeverisje rrumpalle, jane dy sociopate: Spartak Ngjela dhe Andrea Stefani.
   Pertej arsyes banale dhe po kaq te forte ne te njejten kohe(te perkiturit te te njejtit soj) ,sociopatia i lidh keta tre tipa te cuditshem me njeri tjetrin.
   Shpesh kam thene ketu,se Andrea Stefani eshte bolsheviku i gazetarise shqiptare.Mund te kem thene edhe se eshte edhe i fundmi i bolshevikeve.Mund te me kete shpetuar.Nje pakujdesi e falshme.
   Stefani eshte bolshevik,dhe per te tille e ka famen.Se nuk jam vetem une qe e cilesoj bolshevik,por edhe shume te tjere,sidomos kolege te tij.
   Por,eshte edhe Spartak Ngjela…
   Bolshevizmi i Spartak Ngjeles,ne krahasim me ate te Andrea Stefani,eshte i cuditshem,ne ate kuptim qe i jepte fjales mjeshtri i madh i saj ,gjeniu shqiptar Fan Noli.Bolshevik i cuditshem.Spektakolarisht i cuditshem.
   Sepse,eshte i vetmi bolshevik qe thote : jam anglosakson…!
   Sepse,eshte i vetmi “anglosakson” qe eshte bolshevik!
   Por,dhe me te drejte,kureshtari hipotetik dhe naiv i perhershem,do te pyese: si na qenkesh bolshevik anglosaksoni yne ?!!
   Pergjigjen e gjen,ti naiv dhe kushdo tjeter i ngjashem me ty,ne vete gjuhen e avokatit te cuditshem.
   Shikoni shkrimet,statuset,intervistat e tij – qe te c’merisin me perhenurine e tyre – dhe beni vetem kete gje: fjalet SHBA.Amerike,BE,Europe,Perendim,Ruzvelt,Cercill, zevendesojini me BRSS,Kine,Stalin,Mao.
   Pasi ta keni bere kete,shikoni persedyti shkrimet dhe intervistat e tij,dhe do te me jepni te drejte per cilesimin.
   E njejta gjuhe,e njejta sintakse,i njeti stil,i njejti vrull rrevolucionar,e njejta deshire e paduruar per ndeshkim – qe eshte degjuar per gjysemshekulli ne kohen e diktatures komuniste.
   Te njejten gje ben edhe Andrea Stefani,i cili kujton se duke cituar ndonje president amerikan mund te fshehe atavizmen e tij bolshevike.
   Por,tek Ngjela,kjo sic thashe eshte spektakolare.
   Nese Stefani eshte i majte,dhe prezantohet si i tille,bolshevizma e tij nuk kercet edhe aq shume ,meqe nje ekstrem i se majtes eshte.
   Por,tek anglosaksoni yne,kjo,jo kercet,por pellet me te madhe,pikerisht pse eshte “anglosakson”!
   Sociopatet kane nje nivel te caktuar inteligjence,ne kuptimin te kenaqshem.
   Por,niveli i inteligjences se Rames,te themi te drejten,eshte me i larte se i Stefanit dhe Ngjeles.
   Te pakten,eshte aq i larte,sa duke pare qe vetem keta te dy e mbrojne me kaq zjarr dhe vendosmeri,pa treguar shenje lekundshmerie(tipar themelor i nje bolsheviku) , jam i sigurte qe ( Rama) nuk ndjehet edhe aq mire.

   1. malokeria = qeneria says:

    Gjalle qenke ti o bajge.

   2. aTA votuan mosndeshkimin e tyne says:

    ske turp,ke qene dhe i persekutuar nga komunistet e tipit sali….

   3. shqipe says:

    Jo,se me foshte gjithnje gjyshja mue: O skypion,o skypion!, “Eeeeee….”,i foshja une / Ac’po na ha mun!,me foshte ajo….hahahaaaaa….

   4. beni says:

    Avokati ka kurajon qytetare dhe intelektuale te pakten, dhe ai eshte i rradhitur ne rrjesht te pare per vetting-un dhe reformen. I vetmi qe flet dge mbron pronaret legjitim…..te lumte avokat jemi me ty. Qent le te lehin,karvani te ec perpara

 2. aqif tahipi says:

  O avokat ,hillari kur ishte sekretare shteti ja rrasi edhe gadafit hajdarmalluten dhe nuk besoj se do pjerdhi per katunaret xhyctare te shqiperise. Keta bene mire qe e cuan ne venecia vettingun ,pasi tani shqiptaret mund ta hedhin voten aty ku duhet ,pra per ramen dhe ps ,pasi eshte e veytmja force politike qe i kundervihet kancerit te gjyqesorit te korruptuar.

 3. Dyrrahu says:

  Me keqardhje e them, por kjo mazhorance nuk eshte e zonja qe te bej reformen ne drejtesi.
  Nuk dua ta besoj qe Sali Berisha sa ishte ne pushtet bente cfare deshironte, por edhe tani kur eshte ne opozite po ben cfare po deshiron si ne patrine e tij si me politiken kombetare e nderkombetare.

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Ky vendim ska asnje vlere perderisa te gjithe keta gjykates qe votuan per vettingun si jane nenshtruar ate qe Kuvendi Unanimisht Votoi.. Ajo prandaj u votua unanimisht dhe ska asnje argument ligjor ta konstatosh.. Nuk mund te votosh per dicka dhe te nesermen te thuash do e coj pikerisht tek ajo gjykate qe qellimi eshte te vleresohet po nga ky ligj. Ike Plaku Vrases Ike, me poture te mbushura.. Ligji I ri te vazhdoje punen..Kush kundershton, te perballet me ate qe votoi Republika PARLAMENTARE e Shqiperise..

 5. Luan says:

  Spartak, me pelqen optimizmi yt, por fuqia e pakuptimet dhe tallese me Shqipetaret dhe Nderkombetaret e Perbindeshit Demokomunist 25 vjecar te ben pesimist. Ne kete rast demokracia ka difektet e veta: vret Sokratin dhe çon ne fron Hitlerin. Edhe rasti yne eshte i ngjashem.

 6. emigrantet says:

  Me 700 000 firma qe po mblidhen ne diasfore kerkohet qe verdingu te kaloje me referendum. U bejme thirje gjithe shqiptareve te bashkohen me ne . Te bashkohen me ne qe ne ditet e veshtira kur Saliu dhe Meksi ju moren gjithshka ne bijt e juaj ju mbajtem .PD pervec krimit nuk i ka sjedhe azgje ketij vendi. Ne ketu ne emigrim mbeshtesim qeverine dh reformat europiane. Largohuni nga kjo e keqe. Sa per lululin ose (Lucianon) emri qe Luli ka mbajtur ketu ne Hollande do shkuajme me vone,Shqipetare bashkohuni me europen dh SH.B.A

 7. krysho ludovik says:

  iku ky i ziu sa politikan i zoti ka qene
  po mendja nje grusht me miza eshte hap doren edhe ikin ato …

 8. Ylli says:

  E pa besueshme kjo qe ka bere gjykata kushtetuese . Duhet te mblidhe i dhe te dalimne rruge deri sa ti detyrojme te pra nojnekete reforme qe e do i gjithe populli shqiptar. O sot o kure

 9. Brahoo says:

  Kush e di sesa qeshin polikanet kur lexojn artikujt e Takut ! Se Saliu dihet qe qesh me lot.

 10. malokeria = qeneria says:

  E fundit nga Qim(e) Pe ka(ri). Ka botuar nje lajm (te rreme) mbi disa dite erresire ne Toke. C’te thuash kur ka portal lajmesh edhe kokshtremti Qim Peka (e di, e di qe paguan Zeni). Per me shume lexoni http://www.syri.net/mistere/6186/nasa-konfirmon-tmerrin-toka-ne-nentor-do-jete-15-dite-ne-erresire-totale/. Mos e merrni seriozisht ju lutem.

 11. romi says:

  Avokat, si eshte e mundur I kane hektaret nderkombetaret dhe nuk I ka PS qe eshte ne pushtet dhe ka defteret e vendit ne dore?!
  Thote mire Rakipi: ti je budalla…

 12. fieraku NGA ferrasi says:

  @ emigranti
  Se di pse me kujton don kishotin
  Dhe mullinjte e eres.

 13. Asllani says:

  O Taku shiko se kane rene dakort bashke sali qeni ilir floriri dhe ky i fundit qe shpresuam aq shume ED ZAGARI ….Pse nuk u ndje fare ne facebook ky I fundit

 14. Z. Ngjela!
  Mjaft me me shkrime e analiza!
  Nuk vlejne ne kete vend te pushtuar. Nje vend i pushtuar ka nevoje per tjeter gje, qe te rifitoje lirine. Ajo fitohet ndryshe i dashur avokat. Kjo qe po them une, vertete nuk eshte aspak rracionale, por as pasionante nuk eshte.
  Ajo qe po them une eshte nje ulerime e shpirtit e trupit te plagosur rende. Besoje kete! Besoje vertete, te lutem

 15. Lennard says:

  Fol Spartak te lumte GOJA. Persa u perket zagareve si skipioni dhe braho ,le te lehin .NUK E NDALIN DOT LOKOMOTIVEN E VETINGUT.Ajo do te behet dhe realizohet se ka mbeshtetjen e SHBA ,BE dhe te gjithe popullit te thjeshte.Dridhuni Hajdute ,Shperdorues dhe Vrases. Ju erdhi FUNDI

 16. e says:

  o taku ti mire e ke po ne shqiperi duhen spastruar qe te gjithe duke filluar nga adriatik llalla, bujar nishani e me radhe te udheheqe europa me ameriken per nje kohe te shkuter.

 17. Pandi Korce says:

  Ky Skypioni me siguri 100% preket rende nga vetingu. Eshte ne panik, ka mllef, urrejtje,eshte i afte ta shkaterrioe kete vend vetem te ruaje statukuone.

 18. FCB says:

  Ha mut avokat ha :))

 19. Krist says:

  Taku,nuk ke lene njeri pa e marre ne goje.Po si nuk the nje fjale per prindet e tu, qe ata qe I njohin,ja dine krimet dhe gjynahet.Yt tate,bashke me shokun e zyres,e dinin ashik (besoj te ta kete thene edhe ty) ngjarjen me Nakon,por nuk u bene te gjalle tèi thonin nje fjale te vetme,te pakten Lirise.Ndersa jot eme ka marre ne qafe shume fatkeq,qe per semundjet qe nuk u behej dermani ne shqiperi,u rrefuzonte (me nje egersi qe kush e ka pare,ijane ngjethur mishte) shpetimin jashte vendit.Vetem jote moter,dallonte kryekeput nga ju te tjeret,por edhe ate e perdoret dhe e shperdoret sa e plaaket para kohe.(ju ka mbajte ne burg,me djersen dhe shpirtin e saj).Mos fol per te tjeret,por vetem per vehten tende.

 20. trimi says:

  spartak deshirat e tua mbeten nje ender e bukur per tya dhe gjithe shqiptaret qe presin reformen edrejtesis,qe nuk do realizohe kre endra juaj ,qe ne te vertet eshte reale por ne mendje ne praktik do te ngelet nje ender e bukur

 21. alphade says:

  Sali Milloshevici: Per Ty eshte me mire nje fund i tmerrshem ,se sa nje tmerr
  pa fund . Fantazma e Bankos do te ndjeki deri ne varr more kryekriminel dhe
  kryehajn i Shqiperise …..!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *