Basha: Pezullimi i Vetting-ut, i drejtë!

basha per qefalineLulzim Basha ka reaguar për herë të parë lidhur me pezullimin e Vetting-ut nga Gjykata Kushtetuese.

Kreu i PD tha se ky është një vendim i drejtë.

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar, Basha tha se është diskutuar për çështjet që shqetësojnë shqiptarët, duke nisur nga ekonomia dhe deri tek droga.

“Vendimi për pezullimin e Vetting-ut është nje vendim i ndërmjetëm, ne presim vendimin përfundimtar, pa dyshim si vendim i ndërmjetëm është vendim i drejtë sepse i mohon Edi Ramës mundësinë që përmes qehajajve të tij të vendosë se cilët prokurë janë të korruptuar dhe cilët nuk janë. Është një vendim që i hap rrugën zbatimit të kushtetutës së 22 korrikut”, tha Basha.

I pyetur për qëndrimin e tij në lidhje me deklaratën e Manjanit që të përfshihet edhe ushtria në luftimin e kanabist, Basha tha se kjo vërteton atë që PD ka deklaruar që Shqipëria është kthyer në një narkorepublikë.

“Është një simptomë e gjendjes ku ndodhet vendi kur anëtarë të kabintetit apo bashkëdrejtues të mazhorancës detyrohen të pranojnë atë që ne kemi thënë prej një viti se Shqipëria është kthyer në një narkorepublikë dhe cdo kush që hesht para kësaj, shqiptar ose i huaj ka vetam dy arsye, indiferencën ose korrupsionin”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha: Pezullimi i Vetting-ut, i drejtë!”

 1. Angjelini says:

  O Bashe pederasti. O kriminel, vrases, hajdut dhe agent i UDBs. Kundershtimi si i bete ju reformes ne drejtesi dhe miratimi i kundershtimit tuaj nga gjykata e hajduteve tregon se sa rende jeni zhytur ne krime. Megjithe rezervat si kam per kete shumice te tredhur, shpresoj qe votat e ardhshme te j`u ndeshkojne edhe me keq se sa ne 2013n per te keqijat si i keni bere popullit shqiptar. Ti dhe te gjith ato/ata si rreshtohen me gjykatat mafjoze shqiptare duhet te trajtohen si armiq.
  Ndersa persa i perket marijuhanes(mariuanes), kete e kane lejuar edhe ekonomi nje-qind fish me te forta se shqiperia (p.sh. Kanadaja) dhe asnjehere nuk e kam degjuar opoziten te prishte imazhin e vendit te vet.
  Vazhdoni dhe na poshteroni perpara botes se e meritojme pasi vete ju kemi zgjedhur. Turp te kesh o i pafetyre. Me kete fryme kerkon te vish ne pushtet o pusht. O Enver, ngrihu vetem per nje dite se na jane bere kancer keta kriminela.

  1. Kujtim says:

   O Bash plera ju keni zaptuar drejtesin, dhe mundoi tja ithni Rames po nuk i ha populli keto qe ben ti me Saliun bashk me ate drejtesin tuaj te inkriminuar POPULLI DO JU GJYKOI ME VOT JU E DINI MIR SE CFAR I KINI BERE KETIJ POPULLI , SA VJEDHJE SA KRIME SA TE KEQIA KENI BERE NUK MUND TI NUMEROSH DOT . Turp per Shqupin e treguat fytyren

  2. Kujtim says:

   O Bash plera ju keni zaptuar drejtesin, dhe mundoi tja ithni Rames po nuk i ha populli keto qe ben ti me Saliun bashk me ate drejtesin tuaj te inkriminuar POPULLI DO JU GJYKOI ME VOT JU E DINI MIR SE CFAR I KINI BERE KETIJ POPULLI , SA VJEDHJE SA KRIME SA TE KEQIA KENI BERE NUK MUND TI NUMEROSH DOT . Turp per Shqupin e treguat fytyren,,,,, ……..

 2. emigranti says:

  to be qejfi o kriminel-hajdut po qe i zgjuar populli shqiptar ta tregoje ne 2017.

 3. Toni says:

  O pederast så e så vite do ti mbashe shqiptaret nen thunder o kopili salivicododhit o raca me fliqur qe ka pare njerzimi. Pyt te qifsha racen qe nga i madhi Deri tek mi vogli. Rrofte Shqiperia me Shqiptaret. Poshte vicosalit me gjithe kelyshe dhe racen qe kane pjedhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *