Kryeministri në “hije” përsërit thirrjen e Berishës: Duhet revolucion!

aulonDeputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Flakë për flakë” me gazetarin Aulon Kalaja në Tv Zjarr ku është shprehur se në Shqipëri duhet revolucion.

“Ka tre komponente që nuk jemi në kushtet e një politike normale. E para një korrupsion i paparë si asnjëherë tjetër, i kombinuar e dyta me një kriminalitet në parlament dhe e treta me kanabisin. Pra kemi korrupsion, krim, kanabis, të cilët determinojnë mjedisin politik në të cilin bëhet konkurenca. Pra jemi në kushte asimetrie totale dhe në këto kushte ka vetëm një zgjidhje, e ka thënë Doktori, por se ka thënë Doktori i pari, e ka thënë Josef Doll, kryetari i Partisë Popullore Europiane, që ka thënë: “Në vendet e Ballkanit mbizotëron banditizimi, krimi dhe korrupsioni, nëqoftëse se atje nuk vendoset rregulli, shteti ligjor, atëherë duhet të ketë revolucion…”, tha Islami.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Kryeministri në “hije” përsërit thirrjen e Berishës: Duhet revolucion!”

 1. Toni says:

  boboo kush flet kaci i zi po ngele gardh me gardh more funderrine,juve jeni hajduter+kriminele njerez pa moral pa ideal ore po ti cr je i djatht apo i majt.,te shperbleu berisha te boni deputet o diversant..

 2. jani says:

  pse nuk te ha nje mortje ty , televizionin ku del ti dhe ate qe te beri deputet ty. pozicioni tend tregon me se miri cmund te beje nje njeri per te qene deputet per te vazhduar te vjedhe dhe te vere gjoba. e di ti legen sa gjoba dhe sa biznese ke mbyllur ne unaze te re o kac

 3. Spartaku says:

  Ama e paska then Josef Doll? Atehere eshte e “vertete”.Pika qe nuk ju bje,Dollit dhe Ketij mutit, Kaçi zi.Ka sy e surrat ky qen dhe flet nga bytha.

 4. cari says:

  sa ka Ed Roma Carin aq e ka gjatesine ky kaci i semure!!!

 5. Ti me mire mos dil ne public se mund te turen shume njeres te zhgenjer.Atje Ku ishe Nuk ta varte njeri se ishe i pa afte.U bashkove me ne fund me njerezit si ty.

 6. Ti me mire mos dil ne public se mund te turen shume njeres te zhgenjer.Atje Ku ishe Nuk ta varte njeri se ishe i pa afte.U bashkove me ne fund me njerezit si ty.
  Post he I mor te pa afte

 7. Samuel says:

  Ky surrat qen me kete mbiemer nuk duhet te figuroje as ne politike dhe as ne institucione publike. Gjatesia e tij le per te deshiruar. I vetmi favor i Kacit eshte se kur Edi Rama ben shurren Kaci nuk laget se eshte me pashte trajektores.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *