Qytetari: Pse vajte me antiplumb në Prishtinë? Rama: Më vjen keq për ju që iu tall e përdor si të ishit dele, një katragjysh që ka zbulu Facebook-un në pleqninë e thellë

Pas aludimeve të disa portaleve dhe më pas të doktorit se kryeministri Rama në vizitën e tij në Kosovë mbante veshur antiplumb, në Facebook-un e kryeministrit Rama ka patur edhe pyetje mbi këtë spekulim.

Siç shihet nga fotoja e mëposhme, Albert Gjoni i shtron një pyetje kryeministrit se pse kishte vajtur me antiplumb në Prishtinë.

Por, siç ndoshta se priste, Alberti ka marrë përgjigje nga kryeministri i cili duke qeshur i thotë Gjonit se i vjen keq që po e përdor e tall Berisha.

Ja shkëmbimet e komenteve :

Albert Gjoni:Nje pyetje kam une: pse vajte me antiplumb ne Prishtine sot?,leri keto kazana e kso gjerash palidhje se spo ecin?”

Edi Rama: “Ha ha ha ha ha, o zot o zot, sa keq me vjen per ju qe ju tall e perdor si te ishit dele nje katragjysh qe ka zbulu facebook-un ne pleqnine e thelle.

Po cfare antiplumbi mor Albert, eshte jelek sportiv o zotni, dhe s’eshte faji im qe une vishem si ma thote mendja, kurse e ju merreni me stampat e me plumbat e veshjeve te mia. Hajde hajde, antiplumb thote katragjyshi e ju me vrap mbas tij sikur e keni çoban! Merru o mik me ndonje liber a ndonje pune e mos harxho kohe me katragjyshin se ai ate pune ka, hap kazanin digjital e nxirr prej aty mbeturinat e botes se rrenave…”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-344-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-344.jpg","attachment_id":571809},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-25-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-25.jpg","attachment_id":571810}]

17 komente në “Qytetari: Pse vajte me antiplumb në Prishtinë? Rama: Më vjen keq për ju që iu tall e përdor si të ishit dele, një katragjysh që ka zbulu Facebook-un në pleqninë e thellë”

 1. Taqo cobani nga Dervicani says:

  Zotri kryeminister mos ke fillu me i rene dhe violise

  1. Edkari says:

   Facebook atehere doli,nuk eshte se kazanikryeministr e kish me pare.
   Jelekun antiplumb qe ka ky palo kryeminister ne do ja heqim nga trupi
   ne sy te publikut.

   1. Toni says:

    Ti me nick ED oooo xeni i sadijes kusherires pyet pr tet ate pjellen e UDB-serbe sali ram berisha qe kur shkon ne veri te Shqiperise perse mbrohet+ruhet nga agjente malazez pyete se dhe panolinat katragjyhi i ka prej antiplumbi,dhjaks ja tha edhe erdogani qe je breke-dhjere frikacak-dhjaks normale ka lyer duar me gjak shqiptari pjella serbe…

  2. ec aty says:

   Me siguri Edi ka kohe qe ka fillu me i ra violines se prapme te Taqo cobanit dhe gjithe Taqove sumcpuma te ktij vendi 😀

 2. Ardiani kosove says:

  Kjo osht e vertet zoti Rama.!ti je cdo her i mire se ardhur ne kosove .! Kosova osht Shqiper.!dhe Shqiperia eshte Kosove.!

 3. Albanistan, o Kolumbi e Bekuar says:

  Po PSE nuk e pyesin:
  Kur do dekorosh Adriatik Llallen?
  Si shpjegohet Shqiperia mund te ricikloje mbetjet dhe Italia Jo?
  PSE PS she Pd ben pakt kinder reformed, e para per vetingun dhe tani per Byrone e Hetimit per ta shmangur ate?
  Perse 1 milinone vota jane injoruar nga ju Kryeminister per zhdukjen e Korrupsionit dhe Hashashit? Etj

  1. adi says:

   Ka nje film te bukur clint eastwood.
   Dhe titulli I filmit eshte ” Per ca dollare me shume “

 4. Faro says:

  Qenka dhe Albert edhe Gjon!
  Rremo e rremo e nxirr budalleqe nga truri i njerezve te mbaruar.

 5. Qe te vendosesh antiplumb ne (shtepine e armikut shekullor ) eshte teper e natyreshme \po ka bene/,
  Por ,qe te vendosesh antiplumb mes popullit tend……..kjo nuk munde te spjegohet….
  ?????????????????????????????????????????

 6. ........ says:

  NE nje shtepi ku hyn xhaxhai madh dhe dalin jasht nga parlamenti (shpia) te ter fmit e asaj shpie ktu antiplumbi ka vendin e vet , se sot ne shtepin ton te madhe ka 25 vjet qe vret vllai vllain dhe çuni baben dhe kto ngjarje nuk perbejn lajm me tek ne , mendoj qe ju qe shani dhe villni vrer jeni tifoza te politikes ose njerez qe jeni prekur nga puna qeveris dhe ED RAMES kjo esht arsyeja qe kerkoni gjilperen ne kasht sa her çfaqet kryeministri ne nje artikull ne gazet , perveç ktyre kryeministrit tani qe dhe greku nuk esht i kenaqur me te i jan kunderven dhe njerzit e dules dhe shajn pa arsye vetem se kryeministri jon ka par interesin e kombit e jo te grekut.

 7. edrald says:

  O Edo , o karagjoz, pergjigjju pyetjes dhe lere ngerdheshjen (ti sdi te qeshesh) , leri dhe batutat.
  Na kushton shume te paguajme nje kryeminister vetem per batuta.
  Batuta, selfie, prape batuta, poza , selfie majtas, selfie djathtas, ngerdheshje, prape ngerdheshje, kruajtje veshi ( kete e ke te re…qe kur u bere kryeminister…imiton Brandon tek Goodfather)…lol..a ti je adolishent ..keta jane koqe qe te marrin seriozisht…lol

 8. Petro says:

  E palejueshme per kryeministrin nje gjuhe prej kokoroshi. Nje vlere me shume qe e ka zbulu facebook-un ne kete moshe.Ti nuk do te arrish kurre moshen e tij nga abuzimet dhe droga qe ke konsumuar.

 9. harillaqi says:

  O ju Albert Gjoni dhe ti edrad! Pse u sheqtesoka kaq shume jeleku i Edi Rames juve? Nuk ka asnje kuptin,as ndonje gje te keqe per shtetin.PSE NUK I THOSHIT SALIUT JU PER JELEKUN ANTIPLUMB,QE E MBANTE NE CDO MITING? kETE E PATI PRANUAR DHE VET SALIU.Saliu e mbate se kishte frike nga populli,pasi ka bere shume krime.Por Edi Rama nuk ka pse te mbaj jelek antiplumb,se eshte i qet,nuk ka vrare njeri si Saliu dhe Basha.Prandaj mos u shetesoni per gjera te kota dhe budalleqe.Ai mban jelek sportiv,ju i thoni jelek antiplumb.Nuk dini ku te fusni gishtin.Turp.

 10. dash says:

  Ikni ore qelbesira ju qe keni per zemer grekun dhe serbin.Rama nuk eshte Jezu Krishti Por kush mbeshtet Saline eshte antishqiptar.

 11. Crusader says:

  E solli Fatos Nano me thonjte e paprera ne Parisi per hesap te shoqates masonike aty, per tu mare shpirtin Shqiptareve me taksa, varferi dhe plehra. Beri para me betonizimin e Tiranes dhe bleu Partine Socialiste. Sa per Saliun ky nuk e krruan shume me te, se ja ka care njehere buzen dhe hodhi ne Lane si plehre. Ky eshte vetem per te tallur menderen me militantet e tij dhe ata qe e besojne, se te tjeret as qurrat nuk ja hedhin . Po ky palaco Kryeminister nuk ka turp. Te kujtoj premtimet e 2013-es, te jape drejtesi per ata qe vrau ne bulevard, te rrespektoj mendimin ndryshe e te mos bej si ato kurvat neper Facebook duke u sjellur si psikopat narsisist me ata qe i thone te verteten ne sy.

 12. drita says:

  Zoti Edi!
  Mendojme si shume qytetare, qe kur fole me pedagoget e universiteteve per t`i rritur pagat e larta atyreve ,duhet t`u flisje fort per korrupsionin galopant qe ka perfshire shkollen e larte,ku u merren leke ne menyre te paturpeshme studenteve ne kembim te notave e diplomes. Prinderit e dine me mire se c`po behet me femijet e tyre nga keta pedagoge……..

 13. DRINI says:

  Sali Berisha qe nga koha e SKENDERBEUT dhe deri ne ditet e sotme Eshte njeriu me I rrezikshem per KOMBIN-SHQIPTAR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *