VIDEO/ Rrëzohet një autobot në Xibrakë. Humbet kontrollin dhe bie në lumë

xibrak botKamioni tip bot, i cili fatmirësisht ishte bosh, me targë AA RG84, që cili vinte nga Tirana në drejtim të Korçës, ka humbur kontrollin  e për pasojë ka dalë nga rruga.

Koka e mjetit ka përfunduar thuajse buzë lumti Shkumbin, si pasojë e shembjes së dheut në këtë aks.

Drejtuesi, i mjetit i cili fatmirësisht ka dalë nga mjeti pa pasuar asnjë goditje ka pohuar se “ ngjarja ka ndodhur në orën 3 të mëngjesit”, ku sipas tij në momentin që ka humbur kontrollin është verbuar nga një mjet tjetër i cili vint në drejtim të tij, dhe për të shmangur aksidentin drejtuesi është detyruar t’i bjerë betonit të rrugës dhe më pas ka pjesa e përparme e mjetit ka rënë buzëlumit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *