Vajza e famshme e NatGeo, tashmë rrezikon shumë vite burg

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Në vitin e largët 1984 kjo femër fotografohej në një kamp në Pakistan.

Ishte koha kur afganët e tmerruar nga lufta largoheshin nga vendi.

Femra atëherë në moshë 12-vjeçare goditi me vështrimin e saj dhe sytë me ngjyrë jeshile, duke tërhequr vëmenden e mbarë botës.

Por sot ajo rrezikon burgun.

Ajo akuzohet për përdorim dokumentash të rremë në Pakistan.

Sharbat Gula mund të dënohet deri në 14 vjet burg, nëse shpallet fajtore.

Pakistani është duke zhvilluar një luftë të ashpër aktualisht me falsifikatorët dhe mashtruesit duke rritur ndjeshëm masat e dënimit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-349-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-349.jpg","attachment_id":"571897"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-340-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-340.jpg","attachment_id":"571898"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-335-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-335.jpg","attachment_id":"571899"}]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *