FOTO LAJM/ Rama publikon ‘super foton’, por ja çfarë i komentojnë shqiptarët në Kosovë

edirama_1477603428-1624345Kreu i qeverisë Edi Rama, i cili në mbrëmje ka qenë i ftuar në një emision televiziv në Kosovë, nga galeria e fotove të ditës së sotëme, si ‘photo of the day’ ka zgjedhur pikërisht këtë me një pianiste të vogël të shprehur në ambientet e Liceut Artistik.

Por më shumë sesa domethënia e kësaj fotoje, ku kryeministri duket duke i puthur dorën pianistes së vogël, komentuesve në faqen e tij në Facebook u ka bërë më shumë përshtypje pikërisht debati që është zhvilluar në televizionin kosovar për vizitën e tij dhe takimin në Serbi me homologun Aleksandër Vuçiç.

ram siper

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “FOTO LAJM/ Rama publikon ‘super foton’, por ja çfarë i komentojnë shqiptarët në Kosovë”

 1. Fatosi-kosove says:

  Ka edhe ne kosove disa qe nuk e duan Ramen,bile ka edhe te atille qe me shume e duan serbine sesa shqiperine dhe kosoven,disa nga ta e kane deshmuar duke ardhur ne shqiperi dhe hapur duke u deklaruar se shkojme per ta votuar lulzim bashen dhe sali berishen,ne nje kohe qe dihet se sali berisha ishte miku me i mire i millosheviqit dhe beri biznes me te duke thyer embargon e amerikes dhe europes,luli ishte perkthyes ne UNMIK dhe perpilues i akuzave ndaj ushtareve te UQK-s ,dhe ajo qe ben dallimin ne mes Rames dhe dyshes sali&lul eshte se Rama çdo here ka mbrojtur Kosoven dhe i ka thene hapur serbise se Kosova eshte shtet i pavarur deshet apo sdeshet ju,kurse dyshja sali&lul thone se shqiperia kufizohet me serbine ne kukes dhe Qafe Prush,pra per ta Kosova eshte serbi,prandaj kosovaret dijne ta bejne dallimin,dijne ta dallojne tradhetarin dhe ta urrejne ashtu siq dijne ta duan patriotin dhe kombetarin.

  1. Dyrrahu says:

   Nuk jane shqiptaret e Kosoves kunder zotit Rama.
   Kunder zotit Rama jane nostalgjiket e Jugosllavise e keta jane perkrahesit e hijenes Isa Mustafa.
   Nuk ka gje me te mire sesa te keshe nje njeri te zgjuar dhe te perkushtuar per te miren e Kombit sic eshte zoti Rama.
   Ky njeri asnjehere nuk eshte lavdruar per punet e bera, nuk eshte ky njeri sikur Sali Berisha me plot gojen patriotizem, ne realitet eshte plot veprime kunder shqiptareve te Kosoves dhe kunder shqiptareve kundershare ne politike.

 2. Anton Guri says:

  Analistët apo edhe shumica e portaleve të Kosovës dhe ata të quajtur xhihadist janë dorë e zgjatur e Serbisë, por edhe pse pak në numër bëjnë dëm të madh Kosovës.
  Zoti Rama ju keni përkrahjen e shumicës dërrmuese të shqiptarëve jashtë Shqipërisë por fatkeqësisht këtë nuk mund ta shihni nga Shqipëria sepse të lartpërmendurit çojnë pluhur me shumë.

 3. kozmo says:

  Haleve listat e Kosoves kane treguan injorancen e tepruar te tyre , me debate te sajuara ,te instrumentuara nga kabineti i BUKOSHAVE . I gjithe populli i Kosoves duhet te jete kritik ,jo ndaj politikes se Rames ,por duhet te jete kritik ndaj politikes ,se tyre ,politike e cila eshte kapur nga duart e Mustafes dhe bashkepunetoreve te tij ,te cilet jane te klikes Serbe . Kjo duhet ti shqetesoje ,jo qendrimi dinjetoz i Rames .

 4. Qifi says:

  Fishta thoshte se e duam kosoven por pa kosovare, ndersa ne e duam shqiperine p rilindas.

  1. Jatroi i bythes te papa Tfgs1 says:

   Hahahahaa aaa u qifsh ti Qife me keq se cte kane qire

  2. adriatiku says:

   Qifi, po ka thene ashtu Fishta , paska qene nje idiot, se Toka pa njerez dhe vetem me kafshe quhet xhungel. Por nuk e besoj se sot ju qe s’keni pare liber me sy nga brenda, jeni bere ekzemplare te rralle.

 5. Ft says:

  Eh mor koqevar eh, e keni patur hak serbin gjate gjithe kohes dhe prap do e keni se ai ju sillte ne din ju legena

  1. Jaho Gjoliku says:

   Edhe ti nuk qenke shqipetar. Qenke shipkar, sepse shqipetaret e vertete nuk flasin keq per shqipetaret, kudo qe te jene. Po si more qen bir qeni, per aresye se je tifoz idiot i PD-se shan nje popull te tere shqipetar ne Kosove qe kane derdhur gjak dhjete shekuj per pavaresi nga serbet dhe kane pese shekuj qe luftojne me flamurin e Skenderbeut ne balle, kane ruajtur gjuhen shqipe me nje patriotizem per t’u patur zili nga shqipetaret e tjere qe flasin gjysma shqip dhe gjysma me fjale te huaja per pordhe, dhe kane dhene jeten per pavaresine e vete Shqiperise me shume se shqipetaret brenda kufijve.
   Qysh mund te shahet nje popull i tere I Kosoves sepse ti na paske inat Edi Ramen? Pse ka njerez kaq idiote ne Shqiperi mor burre i dheut? Edhe ne kohen e Skenderbeut, pati shume shqipetare qe nuk pranonin te luftonin kunder turkut sepse humbisnin privilegjet qe u kishte dhene Turqia.
   Turp a faqe e zeze.

 6. Ky , eshte Gjigandi Edi Rama !????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 7. lond says:

  E duam shqiperin me Qifen kete pallosh ky b..q….qe po na can k…tuj sha ramen kot se koti nuk e di kush ky legen

 8. keli says:

  mire ishte te jepen te gjitha komentet merro?????????????

 9. Anton Guri says:

  Për ft,
  si është e mundur që nga goja e shqiptarit si ju me nickname ft (nëse jeni shqiptar) të dalin këtu fjalë.

 10. Timi says:

  O Qifi kjo shprehje është nga Beogradi, nuk di të ketë thënë Fishta e duam Kosovën pa kosovarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *