FOTOT/ Transformimi fantastik i Kukësit

Dy ditë më parë, kryeministri Edi Rama ka qenë në Kukës, për një bashkëbisedim me banorët e këtij qyteti.

Me këtë rast, Rama ka postuar disa foto nga transformimi i këtij qyteti.

“Ne Kukës ku transformimi rrënjësor i hapësirave publike, në zonën qendrore të qytetit do të shoqërohet me ndërhyrje të tjera zinxhir, për të çuar përpara në Veri e në Jug të vendit programin kombëtar të Rilindjes Urbane”, shkruan kryeministri Edi Rama.

Transformimi i qendrave të qyteteve, është një nga veprat më të vlerësuara të Ramës, edhe nga vetë kundërshtarët e tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-8.jpg","attachment_id":"572192"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-7.jpg","attachment_id":"572191"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-6.jpg","attachment_id":"572190"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-5.jpg","attachment_id":"572189"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-3.jpg","attachment_id":"572187"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-4.jpg","attachment_id":"572188"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes.jpg","attachment_id":"572193"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-2.jpg","attachment_id":"572186"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-11.jpg","attachment_id":"572185"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-10.jpg","attachment_id":"572184"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-1.jpg","attachment_id":"572182"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kukes-9.jpg","attachment_id":"572194"}]

17 komente në “FOTOT/ Transformimi fantastik i Kukësit”

 1. Albani says:

  E mrekullueshme.

 2. Albi says:

  Jane 12 foto te marra nga nje shesh 40×40. Seriozisht, keto jane gjerat per te cilat mburret nje km?!!!

  1. ariff says:

   Albi me trego nje shesh 20 me 20 qe te jete bere nje transformim i tille me pare .

  2. baenka says:

   Shko futuro ne shpelle se akoma sdi ceshte qyteti!

 3. Novruz me perkedhelje Noke says:

  Dashka vajtur ne Kukes. Jam i sigurte, ne rrugen tjeter te ha balta, dhe ujerat e zeza, se uje te pijshem nuk ka Kukesi. Na mbyten te kuqte na mbyten, i pari u grri duke prere shirita, dhe rruget pa mbaruar, i dyti asfalton vetem qendren, dhe thote shikojeni se cpo bej une. More popull qe vetem popull nuk quhesh, voton akoma, dhe pret te marresh thesin me hime te rradhes.

 4. avdi says:

  Rilindje Urbane, super! nje foristrade e parkuar ne vizat e bardha dhe polici qe ben sehir, sa turp!

 5. Cerciz Topulli says:

  Booo booo…. sa bukur qenka bere!!! Shiko sa bukur ai katunari qe kalon ne vija te bardha!!! Po keto 3 milion fotot qe ka bere KM te nje kryqezimi ( ose sheshi ) nga lart, poshte anash dhe nga i ka dashur trapi fotografit, tregojne vertete nje transformim “rrenjesor” te Kukesit!
  Po ju karat e Temes te pakten thoni foto nga Kukesi dhe jo fotot te ndryshimit fantastik te Kukesit!!
  Mire Edi qe eshte cope Kari po ju qe e mbani veten si me pak kara, mos i lejoni vetes gjera kaq patetike!!
  Te quash ndryshim rrenjesor ca pllaka, vija te bardha, nje dore gelqere dhe katunaret e rastit qe kalojne ne momentin e fotos duhet te jesh shume i ndyre per ta paraqitur si ndryshim, se si ndryshim fantastik duhet te jesh Kar!!!

  1. Albania says:

   Ti o toc cercizit ti rruash lesht por nga edukata qe paske duhet te jesh rritur ne ndonje maje mali ose joteme te ka zene me ndonje gomar…por ske faj ti qe ke lindur i tille..

 6. baenka says:

  Po Edi nuk i ka nxjerre fotot per komentus shpellare qe Kane mesuar te shkruajne kjo eshte nje arritje e tyre po u duhet shume kohe te mesohen me qyteterimin.

 7. Totila says:

  Me pelqen postimi i ” ariffit” .
  Mendoj se edhe me aq sa ka bere eshte per tu lavderuar, pavarsisht se per ta sjell Shqiperine ne ” ISLLA “. me Qytete dhe fshatra per cka u shkaterrua prej 1991-2013 nuk do te mjaftonin as 100 Miliard $ apo Euro .
  Eshte si eshte Edi Rama , ndjenjen e te bukures e ka ne gjak , sepse e ka te trasheguar .
  Tjetra eshte se hajdutet e ketyre 24-25 viteve po i vene””Gure ne Rrota “” Makines me emrin Shqiperi

 8. Mark ramy uk scotland irland says:

  Qe tiranen e veliajt na e ke bere paris qe kur shkeli veliaj e marim vesh. Po me quksin qpate more mero????

 9. Petro says:

  Ju kujtohen llustraxhinjte para ca vjetesh neper trotuare qe bertisnin “llustra boja”-“llustra boja” ? Ketyre u ngjane Kryeministri yne. Fasade te shtrenjte dhe trotuare betoni, te ngushellohen sa me shume te papune me raki e kafe.

 10. enter"" says:

  PD.istat le te kakarisin…………fundja fundja PD istat e kane alergji qyteterimin

 11. b.boys says:

  Transformim i thencin bojadisjes se fasadave me emitimin e maleve me bore ne pallate me shtesa !!!!
  Me ballkona te mbushura me rroba duke u thare!
  Gjithe ato depozita uji mbi cati si me qene ne Sahare….e Kukesi me lumej e liqe ne te kater anet!
  Transormim se jo mahi!

 12. Ilia says:

  Albi ato depozitat blu te ujit ne Kukesin ne mes te ujit je dakort te hiqen nga majat e palklateve e uji te vije nga ujesjellesi!

  Ilia

 13. Shkreli says:

  Monologjet provinciale te nje bojaxhiu sociopat
  Rrofte Niko Pelshi arkitekt me I mire se Edvini.

 14. Anna says:

  Ne periferi te qytetit ku nuk i bie rruga askujt ,vetem dy tre muajt e veres shfrytezohet per kembesore ,e tera me beton,vetem dy tre peme qe po thahen nga mos ujitja ,sikur ato para te ishin dhene per ndertesa sociale ,ose per ujesjellesin ,qytetaret kuksjane do te ishin me mirenjohes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *