Ligji për arsimin e lartë, Demo : Ja ku ka çeduar

Koha e gjatë dhe implementimi për herë të parë i ligjit për arsimin e lartë janë shkaktarët kryesorë të probelemeve që kanë shoqëruar studentët e këtij viti akademik – kështu u shpreh për mikrofonin e Tema TV , Ervin Demo, Zv/Dekan i Fakultetit Ekonomik. Demo tha se universitetet duhet të kenë më shumë kompetenca për menaxhimin e proçesit dhe se në të ardhmen komunikimi mes aktorëve kryesorë ,universiteteve, Ministrise së Arsimit dhe studentëve duhet të jetë më i hapur

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *