Reagon Ilir Seci: Sali, ti e bane tanden! Qite pushkë me e vra Valbonën!

Ne kete foto eshte Burimi fillestar, Ama e Valbones, mbi Rrogam te Shales. udhes per ne Qafe te Valbones...

Ne kete foto eshte Burimi fillestar, Ama e Valbones, mbi Rrogam te Shales. udhes per ne Qafe te Valbones…

Ilir Seci, nje ish- bashkëpunëtor i RD dhe pedagog ne Shkoder, ka reaguar pas lajmit se qeveria ka anuluar 9 nga 11 HEC-e ne Valbone. Seci protestoi disa jave me pare, pasi firma e tij ishte hedhur ne listen e banoreve qe jane dakord me HEC, duke u fallsifikuar.

“Me shume kenaqësi lexova sot lexova ne lajme se jane anulluar 9 nga 11 hidrocentralet e aprovuara ne vitin 2013, me lejet e dhena nga kryeministri i atehershem Sali Berisha, i cili te pakten ne gjendjen civile e ka te shenuar si i “Lindur ne Tropoje”…

Ky vendim i qeverise aktuale duhet pershendetur dhe falenderuar sepse tek e fundit lejet per shkaterrimin e Valbones nuk jane dhene nga kjo qeveri…

-“Me i ra trup e mos me ja hanger hakun” – si themi ne ne Malsi, – “Rames duhet me i thane faleminderes per anullimin e 9 projekteve.”…

Kurse Sali Berishes duhet me i thane: “Marrja te mbulofte qe deshe me ja ba kete te zeze Malesise nga ke ardhe!

Per ty Sali Berisha sot Valbona do ishte kthey ne nje perrocke te thare qe do vdiste neper tubacionet e aprovuara prej teje!”…

Mixha yt i nderuem e i njoftun per mire ne mbare Malesi, me qene gjalle sot do te kishte thane :

-“Sali ti e bane tanden! Qite pushke me e vra Valbonen! Desht Zoti e nuk e muer qajo pushke por me e fale e ka fale pushka dhe jo ti!”

Kjo eshte e verteta e hidhur…

-“C’ka asht, asht!” – thanshin pleqte moti ne kullat malesore…

Duhet falenderuar deputetja e Tropojes, Mimoza Hajdarmataj, e cila e bani te veten, e ngriti zerin, e vetme mes nje grupi deputetesh “lepe-peqe”, me mandatet e leshuara si recete nga doktori…

Te lumte Mimoza! Me 90 per qind “lepe-peqet” sipas recetes nuk kane per te caktuar me kandidate por si themi na ne Malesi:

-“Ja ke lane veti!Taman bije Gashi e nuse Bytyci!”

Ja ke lane veti sepse shume malesore tropojane,intelektuale,ne politike ose jo heshten gjithe kete kohe dhe nuk i dolen zot Valbones qe eshte dhurata me e madhe qe na ka dhene Zoti ne malesoreve!

***

Ne prape nuk jemi te nuk jemi te kenaqur plotesisht me anullimin qe eshte ba sepse qeveria prape ka lejuar 2 hidrocentrale ne nje kohe qe aty nuk duhet lejuar asnje…ASNJE!

#mosmaprekvalbonen”, shkruan ai.

 

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...