A qendron Eni Çobani pas videos “erotike” dhe disa pikëpyetje për skandalin seksual dhe “avokaten” e Klanit?

cobaniKa nga ata që mendojnë se video e djeshme me kryegjyqtarin e Gjirokastrës, është një shantazh dhe me qëllime të caktuara.

Gazetari nga Gjirokastra, Telnis Skuqi, shkruan se prapa kësaj video qendron Eni Çobani.

Persa i takon videos, nuk ka asnje dyshim qe kete video e ka servirur Eni Cobani, e cila ajo ka shfrytezuar nje bisede miqesore midis gjyqtarit dhe vajzes (per arsyje etike nuk e publikoj emrin e saj).

Te dy aktoret kane nje marredhenie shume miqesore, madje babai i vajzes eshte miku i ngushte i gjyqtarit.

Nje bisede “alegro”, qofte edhe erotike, nuk mund ta perdores si skandal, pasi ne veteve kjo video perben skandal per shkak se nuk ploteson asnje kriter per te quajtur “investigim”.

Te besh investigim dhe ta publikosh pas disa muajsh, thjeshte eshte nje shantazh”, shkruan ai.

Eni Çobani në fakt, e ka pas trajtuar këtë histori në emisionin e saj “Shihemi në gjyq”, ku ka qenë e ftuar vjehrra e gruas që denoncoi gjyqtarin.

Ajo ka thënë në këtë emision, se kishte mbetur mes katër rrugëve dhe se ishte rrahur nga nusja.

Eni Çobani ndërkohë, raportohet se do të kandidojë për Avokate të Popullit, pasi mandati i Igli Totozanit përfundon së shpejti.

Në CV-në e saj, Çobani ka theksuar për veten:

“Është femra më e njohur shqiptare, dhe fama e saj arriti kulmin në vitin 2012-2013 gjatë emisionit “Shihemi Në Gjyq”. Ajo ka zgjidhur shumë çështje të cilat jo vetem ishin të vështira, por edhe shumë të lodhshme, dhe herë-herë të pazgjidhshme nga gjykatat shqiptare.”

Por në CV-në e saj , ku shkruhet “pasi përfundoi studimet e larta”, nuk saktësohet se ku dhe si.

Nuk përmenden studimet në Universitetin e Trentos në Itali, nga ku Eni Çobani, sipas disa mediave, është përjashtuar për falsifikim të notave.

Ajo duket se ka edhe mbështetjen e opozitës dhe video e djeshme duket se është përdorur edhe për t’i bërë pak publicitet, pasi ajo ishte në panelin e “Opinion” për rastin e Gjirokastrës.

Vetëm se aty u përball me akuza për ryshfet nga ana e Saimir Kodrës.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “A qendron Eni Çobani pas videos “erotike” dhe disa pikëpyetje për skandalin seksual dhe “avokaten” e Klanit?”

 1. Petro says:

  Ne Tirane jane cmendur Barbit Cobani dhe Luarasi, kur gjysmes se shqiptareve i bie bretku neper rrobaqepsi per 17000 leke ne muaj.Gjithsesi jo cdo gje qe shkelqen eshte ar.

  1. Beni says:

   Gati te gjithe qe marron pjese ne ate estrade te bulices eni korrupsion cobani thone me njerezit e tyre se jane detyruar te paguajne per sherbimin e saj. Kjo eshte nona e korrupsionit dhe shume vete e dijne dhe i dhembin syte kur e shohin ne tv ne ato show qe ben gjoja me ndermjetesim thjeshte e neveritshme

 2. Nuk mund te them qe ai, i cili ka shkruar kete artikull eshte treguar dashamires me Eni Cobanin, ama i ka thene disa te verteta ashtu sic jane.

  Po, Eni Cobani ne dijenine time dhe bashkemoshatareve dhe studenteve te juridikut ka studiuar ne Universitetin e Trentos me burse Tempus dhe eshte perjashtuar pasi ne menyren me tuhafe te mundshme falsifikoi notat. Gjithasesi ajo nuk eshte e vetmja qe ka bere kete hakarret.

  Dhe kur ishte pedagoge ne Fakultetn shteteror ju ka lypur sidomos studenteve te korrespondences leke e rroba si jevge qe balena te mbulonte tulet e saj.
  Eshte larguar me ceremoni edhe nga Ministria e Drejtesise, etj etj etj.

  Po ikno o e lejeni rehat Enin te behet AVOKATE E POPULLIT ….HAHAHAHAHA

  1. Luani says:

   Ky sistem i kalbur drejtesie perseri e mbulon pak vehten, nuk arrin deri atje sa ta mbante mbrenda vehtes, korrupsionisten me te famshme grua, Enin! E hoqi qafe!
   Por eshte fiks per perdorim ne nje TV si KLAN!

 3. Beni says:

  Asnjehere nuk me ka pelqyer kjo Eni Cobani, me duket false dhe mashtruese. Epate si u skuq mbreme te Fevziu e nuk dinte t’i pergjigjej Saimir Kodres?

 4. te fala arben imamit says:

  Po qe fshiu nga kompjuteri te dhena kompromentuese te tenderave, kur ishte sekretare e pergjithshme e Ministrise se Drejtesise, duke sajuar “vjedhjem” e zyres se saj?!! Po qe hetimet e prokurorise u mbyllen ne menyre te cuditshme, dhe keshtu I shpetoi ndjekjes penale, A SHKRUHEN NE CV???? Sa per falsifikim notash ne Itali, ky eshte fakt dhe jo “spekulim” mediash!!!

 5. vllah says:

  Eni Cobani…rron mè krietar Tahiri mo..?

 6. capi dhia says:

  Debat i zjarrte mes antareve, subjekte keta, kryesore dhe anesore te ngjarjes, te “Shoqata Mbarekombetare e Plehrave ‘ Demokratike’ Shqiptare” .
  Nga Muti vime
  Ne Mut jetojme
  Te ardhmen me Mut
  Duket do ta cojme.

 7. Dhjami says:

  Po ik moj zonja Cobani bej ca dieta njehere, se kur ti nuk je dot avokatja e peshes tende, si do behesh avokate e peshes se halleve te popullit. Hajde aty, ca perime, pak palester, edhe pastaj pispillosu, se nuk ta fsheh makiazhi dhjamin jo!

 8. durresi says:

  Sido qofte kjo cobani, ky gazetari Skuqi (qe vetem gazetar nuk eshte) qenka nje njeri shume i ulet sepse ne vend te flasi per skandalin e rradhes ne mes te gjyqtareve dhe ne vecanti per veprimet e ulta te ketij njeriu dhe akoma per dramen qe godet kete grua, mundohet si e si ta minimizoje ate cka ndodhur.
  Me te vertet shoqeria paska degraduar keq fare .

 9. miri says:

  I pergjigjem “Capi dhia”.
  Shkruaj ç’fare te duash, vetem mos perdor fjalor rrugaçesh.
  Siç po shohe une,ti do te jesh ndonje injorant qe,shyqyr qe ke mesuar te perdoresh tastjeren.
  Te gjitha ato qe ke shkruar,merri me vehete se te duhen.

 10. Tani says:

  Avokte kjo !!!
  turpi i Zotit

 11. bekim says:

  o gazetar palla pse kaq te digjeneruar qenkan keta gjirokastritet sa ja lypin goces se shokut te ngushte dhe eshte dicka normale ,ishalla ja lyp gocen tende shoku jot

 12. Visari says:

  Ama ,emision i madh investigativ, qe sjell shume te mira per shqiptaret. E c’merreni or ditzinj me muhabete qeflinjsh qe tek ne jane bere te zakonshme. Pse nuk behet emision investigativ per gjin Gjonin,per femijet e sali Berishes, per ministra e ish ministra qe kane grabitur deri ne palce kete popull dhe e kane nxjerre zbathur ne rruge.Merreni me budalllalleqe nga Shukriu e deri tek nje gjyqtar periferik ne gjirokaster. Pervec sherrit e mbushjes se xhepave te autoreve te emisionit,asgje tjeter nuk perfitohet. Po dime se ka edhe vidio qe nuk transmentohen pasi te filmuarit ua mbyllin gojen me shuka parash autoreve te emisionit investigativ. Nje rast i tille ka qene per ish ministrin Ritvan Bode, ku u reklamua me te madhe se do te behej nami, por qe vidio nuk u shfaq asnjehere. Ka edhe shume te tjera.

  1. fredi says:

   Die emisioni opinion i blendi fevziut ishte turpi i radhes me ate panel te koruptuar me eni cobanin mashtruesen me te madhe te klanit e blendi fevzine dirigjentin e mashtruesve te klanit.turp si bejne keto emisione me zarba qe mbrojne gjyqtaret e koruptuar turp o blendi fevzi te doli boja me keto emisione sa na merzite te shikojme kl tv.turp me ata plera juriste qe mbtojne korupsionin.

  2. fredi says:

   Die emisioni opinion i blendi fevziut ishte turpi i radhes me ate panel te koruptuar me eni cobanin mashtruesen me te madhe te klanit e blendi fevzine dirigjentin e mashtruesve te klanit.turp si bejne keto emisione me zarba qe mbrojne gjyqtaret e koruptuar turp o blendi fevzi te doli boja me keto emisione sa na merzite te shikojme kl tv.turp me ata plera juriste qe mbtojne korupsionin.

 13. enter"" says:

  Kjo duket si burre

 14. Tosi says:

  Eni eshte bere si Leonora qe hidhte fall…..

 15. a. basha says:

  E kujt është kjo vajzë që ngjan si….Dem rrace…?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *