Berisha akuzoi djalin e kryeministrit, por…

berishaËshtë bërë e udhës që çdo sms që i dërgohet doktorit në telefon apo Facebook, ai e nxjerr në Facebook. Por, kjo është kthyer në një mjet abuzimi të pakontrollueshëm, ku mesa duket vetë doktori i vë emër çdo fantazie që i lind në momente nervi e sipër.

Mesa duket e tillë ka rezultuar edhe në datë 24 tetor akuza ndaj djalit të kryeministrit Rama. Berisha është ekspert i goditjeve poshtë brezi ndaj kundërshtarëve politikë. E s’kishte si kursente djalin e kryeministrit, duke e akuzuar se nuk kishte paguar shërbimin postar e për pasojë, hetimi financiar kishte zbarkuar në zyrat e kompanisë postare TNT. Të gjithë këtë skenar doktori e ngrinte mbi një mesazh të një njeriu anonim që kishte “qarë hall” me të.

Mirëpo në këtë postim ka reaguar edhe administratori i kompanisë postare TNT, Thanas Hyseni (citohet të jetë prezantuar si administrator i kompanisë TNT siç vërehet edhe në komentin e mëposhtëm) ka hedhur poshtë akuzat e Berishës, duke thënë se jo vetëm që djali i kryeministrit ka paguar, por se nuk ka patur asnjë inspektor  apo përfaqësues të institucioneve shtetëtore në zyrat e kompanisë së tyre.

Ja se ç’shkruan Hyseni poshtë “denoncimit” të doktorit:

“I nderuar Z Sali Berisha !

Une qe po Ju shkruaj jam Administratori i kompanise TNT Albania.

Duke ju referuar postimit te mesiperm , Ju bejme me dije se informacioni i mesiperm eshte totalisht i pa sakte dhe keqperdorur nga qytetari qe Ju ka derguar mesazhin . 

Eshte e vertet qe ka patur nje dergese ne emer te Z. Gregor Rama , e cila eshte dorezuar normalisht sipas procedurave te kompanise dhe nuk ka patur asnje kundershtim per pagesen e sherbimit , e cila eshte paguar normalisht . Nuk ka patur asnje lloj incidenti nepermjet Z. Gregor Rama dhe punonjesve te kompanise tone si dhe asnje inspektor apo perfqesues i ndonje institucioni tjeter shteteror nuk eshte paraqitur prane zyrave tona.

Per te vertetuar ate cfare Ju kemi shkruar me siper ne disponojme dokumeta te cilat kundershtojne denoncimin qe ka kryer qytetari anonim .”

Sa më lart, Lexo.al ka mundur të sigurojë edhe faturën e shitjes së bashku me kuponin tatimor që tregon se në fakt asgjë nga ato që doktori ka supozuar nuk ka ndodhur dhe se djali i kryeministrit ka paguar krejt normalisht. Siç duket, sulmet e doktorit  ndaj familjarëve të kundërshtarëve është sëmundje që i ka mbetur që nga koha kur ishte Sekretar i Parë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/2-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/2-7.jpg","attachment_id":"573128"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/1-2.jpg","attachment_id":"573130"}]

20 komente në “Berisha akuzoi djalin e kryeministrit, por…”

 1. vito says:

  Ptuuu bushter serbe.

  1. Toni says:

   Funderine e UDB-serbe hesapi,car te presesh me nga ky skizo-psiqik,plere komuniste..

  2. Kujtim says:

   Po pe keti legeni nuk ka reat njeri as te vdekurit as te gjallet . Verem baxhanakun nuk e njou pa do i kish gjetue nonjegje

 2. Palaco says:

  Po si nuk u lodhe o dythundrak i ndyre, ore plere organike, disa kafshe te mbajne edhe per intelektual, por si mundet kur ti vetem mut nxjerre nga goja o qenef. Si nuk te eshte merzitur vetja more i marre, qe te shpetojme nga ky lugat.

  1. Kujtim says:

   Po pe keti legeni nuk ka reat njeri as te vdekurit as te gjallet . Verem baxhanakun nuk e njou pa do i kish gjetue nonjegje . Kete olere kan faj keta qe i botoin shkrimet e ketij Gomari

  2. Kujtim says:

   O Tema jepini komente oer kete figure

  3. Kujtim says:

   Tema pse nuk jepni komentet oer hlen Berisha

 3. Palaco says:

  Po si nuk u lodhe o dythundrak i ndyre, ore plere organike, disa kafshe te mbajne edhe per intelektual, por si mundet kur ti vetem mut nxjerre nga goja o qenef. Si nuk te eshte merzitur vetja more i marre, qe te shpetojme nga ky lugat.

 4. Nostradamus says:

  Si nuk ju mbyll goja ketij plehre. Plak i ndyre, maskara. Si nuk te vjen turp more legen burre.Palaço.

 5. Fatosi-kosove says:

  Edhe kesaj here sali berisha ka sulmuar,share dhe fyer djalin e Rames duke ia mveshur te bemat e djalit te vet-xenit sy peshk,dhe nuk do jete qudi kur nje dite do te thot se edhe Gerdecin e ka bere djali i Rames,edhe 21 janarin do te thot se e ka bere ai,edhe azemi do te thot se eka vrare ai,edhe Lazaratin edhe edhe shum krime qe vet i ka ber,prandaj Rama thot se eshte ber katragjysh,dhe sikur te kishim drejtesi ne shqiperi sali berisha do te duhej te behej gjashtembdjetgjysh per ti lare hesapet me drejtesine!

 6. alphade says:

  Historia e Shqiperise nuk ka pare dhe as do te shohe
  kurre nje njeri kaq pa skrupul dhe kaq te ndyre !!!
  Kjo monster ,e denje per nje tragjedi shekspiriane, nuk
  mund te mos e shohin gjithe felliqesiren dhe kalbesine
  shpirtit te tij ,degradimin total te qenjes njerezore ,nje
  perbindesh me dimensione nderkombetare qe nuk le
  gje pa shpifur e intriguar kunder cdo kundershtari ….!
  Mjere ky popull cka vuajtur dhe po vuan ende nga Drakula
  shqiptare ….

 7. kopani says:

  Duket qe kerkon ta baltose e tja nxije suratin sikurese e ka realisht ky Qofte Largu dhe i Biri Shkelzen I Gerdeci tashme dhe i Hollivudit .

 8. agim says:

  Se mos eshte hera e pare qe bene keshtu ky rrote kari,ky papagall serb me emer shqiptar,ptyyyyyy

 9. Serbi felliqesire says:

  Njeriu me i shkerdhate qe ka pjelle bushtra
  E shpelles me serbin Karaxhixh
  Fatkeqesi kombetare nje kelysh serbi ne
  Krye te shtetit 25 vjet

 10. Bena says:

  Po me ke e ngateron ti o fytyra me e shpifur djalin e Edi Rames ,me ate sy shqyerin tend me hajdutet e tu o te rente plasja dhe te shpetojme te gjithe

 11. alex says:

  sa paradoksale duket ky identitet edhe Thanas edhe Hysen

 12. Semanjaku says:

  Ky te merzit,,,,,te ngre nervat,,,te irriton,,,eshte bere i pa durueshem,,,eshte bere nje palaco qe kujton se pelqehet me theniet dhe bemat e tije,,,nuk ka as turp as cipe se kur do jete ajo dite qe ta shikojme prapa hekurave??/

 13. SALI(313) says:

  O SaliQëni, mos e befsh piken e ajrit, ti qe je bere gangrena e ketij vendi.
  O katran me boje, u plake por nuk u lodhe duke i bere gjemen shqiptareve. Zoti, qe ti i pafe e permend kur uron “Zoti e bekofte Shqiperine”, me ate goje te ndyre qe shan edhe ne parlament me fjalet me te ndyra, qe nuk i perdor as nje rrugaç, do te ta beje gjyqin. Zoti vonon, por nuk harron. Ne zjarrin e ferit do te perfundosh, si vrases, si mashtrues, si i pabese dhe i pafe.
  Sali Vuk Karaxhixh(alias Sali Ram Berisha) ka lindur ne korrik 1944 dhe jo ne tetor 1944. Pse nuk del ne fotografi me femijet, Xeni-Gita, por me mbesat? Ti doktori i Bllokut, qe per te shuar kureshtjen per anatomine qe ne moshe adolescente, pergjoje fshehurazi grate e fisit kur laheshin. Ti plak matuf, qe te kane vene nofken “Qëni qe te ha tinëz”, si qën do te ngordhesh.

 14. spartaku says:

  O njerez Mos u merrni me nje te çmendur si sali Berisha.Atij i ka ikur mendja,dhe flet nga bytha. Ngushellime o Sali per mendjen qe te ka lene.

 15. Koco says:

  Ky Sahli goje Haleja e ka ne gen duket te meret me intriga , shpifje , SPIUNiME te llojit SHOShORI ky agjend i ndyre .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *