FOTOT/ Çifti i “çmendur”, 8 vite rresht pushime duke shëtitur gjithë botën

Shumë njerëz do të donin që pushimet most ë mbarronin kurrë.

Këtë gjë e ka realizuar një çift britanikësh.

Lauren Winsloë-Lleëellyn, 27 vjeç dhe Craig Hubbard, 33 vjeç, prej 8 vitesh janë duke i rënë botës vërdallë me furgonin e tyre të vogël.

Kanë qenë në Amerikën Veriore, Australi, Azi, Kanada, Europë, Zelandën e Re dhe Amerikën e Jugut dhe kanë kaluar aventura dhe sfida të panumërta.

Fotot flasin vetë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-1.jpg","attachment_id":573102},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-10.jpg","attachment_id":573103},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-11.jpg","attachment_id":573104},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-12.jpg","attachment_id":573105},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-13.jpg","attachment_id":573106},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-2.jpg","attachment_id":573108},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-4.jpg","attachment_id":573110},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-5.jpg","attachment_id":573111},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-14.jpg","attachment_id":573107},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-7.jpg","attachment_id":573113},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-6.jpg","attachment_id":573112},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-8.jpg","attachment_id":573114},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-9.jpg","attachment_id":573115},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist.jpg","attachment_id":573116},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/turist-3.jpg","attachment_id":573109}]

2 komente në “FOTOT/ Çifti i “çmendur”, 8 vite rresht pushime duke shëtitur gjithë botën”

 1. D. Didani says:

  Cifti me interesant new bote! Lume ata per jeten qe po shijojne!

 2. A says:

  Dicka e mrekullueshme e njohin boten ne menyre te mrekullueshme.
  Nje pyetje kam per barbonin, zhgarravinistin me teorite e tij te pjerdhura qe kerkon me cdo kusht kerkon ti vendose ne zbatim me nje pyetje:
  Ky cift qe ka 8(TETE) VJESHT RRJESHT qe udheton pa nderpreje, ku e ben kontrollin e makines, kolaudimin e saj, mbasi po te ishte shtetas shqiptar dhe me targa shqiptare si do te levizte kur ne kolaudimin e makinave e kemi CDO VIT.
  Si do ti nderronte katalizatoret dhe elementet e ndotjes se ambjentit.
  I kerkoj GAZETES “TEMA” t’ja shtroje kete pyetje direkte mashtruesit EDI RAMA, “qe gjerat i ben nje nga nje”, kurse ERION VELIA deklaroj, duke thene qe une i bej punet e bashkise jo nga nje, por me shumice, duke mos pritur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *