FOTOT/ Në Kosovë shpërthen “dashuria” për Edi Ramën

Sulmet e egra që analistët dhe politikanët e Kosovës i bënë Edi Ramës pas vizitës së tij në Beograd, duket se kanë shkaktuar një efekt bumerangu tek popullsia e Kosovës.

Këto sulme kanë bërë që popullariteti për Ramën tek qytetarët e Kosovës, të rritet edhe më shumë.

Këtë gjë e vëren edhe pas intervistës së djeshme të dhënë në Klan Kosova.

Nëse sheh postimet e Ramës në FB, që kanë të bëjnë me aktualitetin në Shqipëri, ka qindra komentues nga Kosova, që shprehin vlerësim për Ramën.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-4.png","attachment_id":572883},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-1-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-1-1.png","attachment_id":572880},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-2-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-2-1.png","attachment_id":572881},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-3-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-3-1.png","attachment_id":572882},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-4-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/rama-4-1.png","attachment_id":572884}]

7 komente në “FOTOT/ Në Kosovë shpërthen “dashuria” për Edi Ramën”

 1. Xumi says:

  Jo per te ngrit kte psikopatin e gjate,po ata analistet e Kosoves ishin rrota-k….. nga i pari te i funit. Debila komplet.

  1. NICK says:

   PO XUMI ESHTE VIZITUAR SE….PASKA IK PER L …DHIJE.

  2. Beni says:

   Psikopat je vete Xumi…dukesh qe je idiot….nuk ke goje te flasesh per Edin…per te flet puna qe ben o Xum baba.

 2. Veshtrimi nga larg Atdheut says:

  Rama ndoshta Nuk eshte ideal per Shqipetaret
  Por eshte nje nga me te perkrahurit e deritanishem e USA dhe
  BE se gje qe skane pse ta injorojne edhe me te
  Verberit qofshin keta dhe opozitare apo tjeter
  Rryme qe perkatesisht jane opozite

 3. Delli USA says:

  O Baton,nga I gjete ata lopcar,mender analistet e leshit,me vjen keq per ty se ti e di nivelin intelektual te Rmes.

 4. Dyrrahu says:

  Gjithnje e me shume po cjerren maskat e patrioteve deklarative.
  Tre nga panelistet, te cilet i dolen perballe zotit Rama, i njoh direkt e indirekt. I njoh sepse kam pase lidhje me ta dhe te afermit te tyre.
  1. Dastidi, djali i Gazmend Pallaskes, kengetarit dhe juristit. Per informim te lexonjesve, babai i Dastidit, Gazmendi, ne vitin 1984 me ka perjashtuar nga puna ne RTP si nacionalist dhe irredentist sic me quante. Pra babai i ketij Dastidit e ruante Jugosllavine nga irredentistet.
  2. Krenar Gashi, djali i shokut tim te mire te shkolles e te punes. Patriotizem nga Krenari nuk ka pse te kerkohet sepse tani me nuk ka nevoje, por edhe sikur te kishte nevoje nuk e gjene dot patriotizmin te Krenari.
  3. Ilir Mirena, nje luftetar i lirise dhe nje figure e respektuar. Me keqardhje e them se Iliri kesaj radhe nuk diti ta promovoje veten e tij edhe pse te gjithe, ama bash te gjithe, per kete pune kishin ardhur.
  Tre te tjeret nuk i njoh dhe me mire qe nuk i njoh.
  Ajo qe me shqetesoi ne kete takim eshte se panelistet, te gjithe, pa dallim, deshen qe te tregohen te dijshem dhe te infomuar para njeriut me tekompletuar qe nje historia shqiptare ne kete cerek shekulli.
  Ata te publikut ishin shume me dinjitoze sepse nuk kishin hile ne veten e tyre.
  Per mua dhe shume, shume si une zoti Rama eshte njeri i qelluar, ne kohen e qelluar dhe ne vendin edhe me te qelluar.

  1. Albani says:

   Shkruaje Dyrrugshi ose Durresi me mire.
   Komentin e ke te sakte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *