Lulzim Basha thirrje fermerëve: Mos e merrni NIPT-in, kur të vimë ne në pushtet do ua japim lekët në dorë

bashaLulzim Basha ka qenë këtë të premte në Malësinë e Madhe, ku është takuar me disa fermerë.

Ai iu ka bërë thirrje atyre, që të mos e marrin NIPT-in e subvencionimit nga ana e qeverisë.

“Zgjidhja për fshatin, zgjidhja për fermat, zgjidhja për fermerët është subvencioni. Nuk ka zgjidhje tjetër, se përndryshe nuk e bënte Europa.  Subvencionet në vitin tonë të parë do të jetë 100 milionë euro dhe nuk do të shkojnë tek grumbulluesit, do të shkojë drejtpërdrejtë tek fermeri, pa NIPT, pa burokraci. E vetmja gjë që do të matet do të jetë është prodhimi, kaq prodhim ke kaq subvencion meriton, do të marrësh subvencionin”, deklaroi Basha.

Njësoj si me dritat apo me ndërtimet pa leje, në PD vazhdojnë të jenë kundër idesë së formalizimit të shtetit.

Sipas tyre, çdo gjë bëhet dorë më dorë.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Lulzim Basha thirrje fermerëve: Mos e merrni NIPT-in, kur të vimë ne në pushtet do ua japim lekët në dorë”

 1. santiago says:

  kur te vijme ne thote, dmth nuk keni per ti mar leket se nuk do vjne ndonjeher ne pushtet

 2. Toni says:

  E di kur vjen ti vetem kur te kryesh gjykimin+burgimin atehere behesh kryeshqupkare,po kthe ato 300 000 000 qe vodhe o palaco..

 3. Albania says:

  E keni te mushme me shkume se kur te vi ne pushtet ky koqja mbas nja 25 vjetesh ju do te keni mbaru pune,

 4. Bardhyl says:

  Ky qenka idiot!

 5. Albani says:

  Po qe burre jepi perpara,nga ato qe ke vjedhur,vetem po i dhe perpara i ke 30 per qind shprese te vish ne pushtet.sepse ndryshe nuk te jap as 13 per qind.

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Mos mirrni NIPT derisa te ngordhni thote qesharaku.. Ti prodho, ska rendesi se si dhe ne fund te vitit do te jap nje grusht me cash.. Kjo eshte farming.. Se si do e gjejne faren, ujin, fertalizimin etj etj e di ky kastraveci mjafton grushti i parave.. Prape ne mesjete 26 vite…

 7. baffo says:

  GJYNAFvertet me vjen shume gjynaf per LULZIMEN po e rren menja se do bahet kryeministre dhe ka fillu me e hap thesin duke i premtuar njerezve se do ti paguajne me leke ne dore ashtu sic i paguan kur u permbyten ne SHKODER DHE LEZHE qe edhe sot edhe kesaj dite ata mjerane te shkrete nuk i kane marre leket prandaj them qe ta harroje LULZIMJA ate post me mire te veje ne HOLLEND se atje e ka te sigurt vendin e punes

 8. Idiot me simpatik , nuk kam pare !
  ??????????????⚠⬆⛔??

 9. Fatosi-kosove says:

  Po nese ka edhe sot shqiptar qe te besojne ty lul basha ateher e paqin veten ne qafe,po a je ti qe ishe ne qeveri kur ne vitin 2011 e 2012 kishte permbyetje dhe nga premtimi per demshperblim ka mbetur vetem deklarata e juaj dhe e babaes tend sali berisha,po a je ti lul basha qe ne vitin 2011 kur kandidoje per kryetar te Tiranes dhe fatkeqesisht ristani te beri kryetar,qe ju premtove qyetareve edhe tramvaj ne qytet edhe perkingje nentoksore,edhe shume gjera te tjera qe asnje nuk e ke bere per kater vjet,te vetmin premtim qe ke bere ishte largimi i mbi 300 punetoreve nga bashkia qysh ne diten e dyte te punes,prandaj nese ka dikush qe te beson ty une them se ose nuk eshte normal ose eshte nga ata qe ti ndaje dikur leket ne Lazarat ose nga ata qe dekoroje per vrasjen e qytetareve dhe i shperbleje me nje page shtese,prandaj nese ka te tille ateher eshte e dhimbshme pasi vetem kriminelet i gezohen krimit kur e bejne.

 10. Ali pazari says:

  Gishtin keni per te marre !tung

 11. vaso says:

  Luli eshte fatkeqesi kombetare.oi,oi,oi,oi,

 12. huhu says:

  me duket se po fshihet pas gishtit si struci kur fut koken ne rere.

 13. Pergjigje Bashes says:

  O Bashe, a je ne rregull ti mo Zoteri? Po vazhdove keshtu jo qe ne pushtet nuk ke per te ardhur ndonjehere, po edhe ato vota qe ke pas marre deri tani harroji. Cfare i merr njerezit ti more zoteri debila dhe analfabete? Si do e zgjidhesh problemin e formalizimit ti more enderrimtar per kryeminister? Mbi c’baza i ben ti keto rimbursime? cilave subjekte u drejtohen ato? Mos harro qe i gjithe populli shqiptar ka mundesi te prodhoje, por jo ti tregetoje prodhimet e veta. A do rimbursosh edhe ato fruta perime qe u kalben fshatereve fushave sepse nuk ka treg? Po firmat perpunuese dhe grumbulluese qe blejne mallin tek fshataret si do te mund ta justifikojne blerjen e mallit nqse nuk deklarojne NIPT-in e subjektit ku e blejne? Mbi c’baza mund ta bejne ato uljen e TVSH-se per mallin e blere? Kjo tregon hapur demagogjine tuaj dhe deshtimin e te berit politike. Keshtu kujtoni se do i beni njerezit per vete ju dhe te mblidhni vota? Nqse do te ishin te verteta keto qe thoni, uroj te vazhdoni te thyeni turinjte nga zgjedhja ne zgjedhja deri sa te zhdukeni si force politike. Cuditem sesi prinderit tane kane votuar me vite nje force te tille deshtake. Ti duhet te luftosh per formalizimin e ekonomise more Zoteri dhe jo deformalizimin e saj. Nqse me te vertete te dhimbsen shqiptaret dhe ekonomia e saj atehere mundohu te kuptosh problemet e tyre te verteta dhe te propozosh zgjidhjet sa me te mira. Nqse per ty ngerci qendroka tek burokracia atehere me aq sa ke fuqi ngrije zerin ne parlament dhe me forcen tende opozitare qe keto te behen sa me te lehta. Leri ato goditjet e uleta, dhe matrapazelliqet qe vecse ju ulin vleren. Nuk jeni me ne kohen e prindereve tane i dashur ku mjaftonin mediat dhe propaganda per te manipuluar njerezit. Nqse nuk emancipoheni dhe te punoni per interesat e verteta te shqiptareve do merrni fundin e merituar. Vazhdo keshtu se je ne rrugen e duhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *