Raporti i FLE: Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri (TABELA)

fotoFondacioni për Liri Ekonomike, në bashkëpunim me gazetën Mapo kanë publikuar studimin e fundit sa i takon personave më të pasur në Shqipëri dhe aktivitetet e tyre.

Sipas raportit të përgatitur, në krye të listës vijojnë të mbeten Samir Mane, Shefqet Kastrati, Vasil Naçi duke u ndjekur më pas nga Behar Çukaj, Grigor Joti, Artan Dulaku, Idajet Ismailaj, Vjollca Hoxha, Ram Geci dhe Irfan Hysenbelli.

Raporti shton se analiza ka ardhur në përfundim për secilin prej tyre përmes kapitaleve sipërmarrëve së secilës kompani dhe investimeve të ndryshme në veprimtari ekonomike dhe prona të patundshme.

Dy janë burimet e informacionit të përdorur në këtë analizë: Deklarimet zyrtare në QKR si dhe përgjigjet individuale sipas një formulari të iniciuar dhe mbrojtur konfidencialisht.
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-4.png","attachment_id":"573162"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-3.png","attachment_id":"573161"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-2.png","attachment_id":"573160"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-1.png","attachment_id":"573159"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tabele.png","attachment_id":"573163"}]

24 komente në “Raporti i FLE: Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri (TABELA)”

 1. kashi says:

  po zeni ne cfare vendin eshte?

  1. Kreta says:

   Ai thot ne shqiperi,zeni hyn ke ata n
   e gjith boten

  2. loli says:

   zeni e ka aty ne fillim, bashk me edin dhe liken..

  3. Kujtim says:

   Po Zeni i ka bga GERDECI NUK QUHEN ATO

  4. Kujtim says:

   Po Zeni i ka bga GERDECI NUK QUHEN ATO se jan nga plumbat dhe buri i tezes

  5. Kujtim says:

   Tema jepni komentet…….

  6. ibo says:

   Shum bukur. Megjithate vetem nje Kosovar Behgjet Pacolli peshon ma teper se gjithe ket me te pasurit e Albanis.

 2. Pd says:

  Po sheiket e PD dhe LSI ku i fut, apo jane liste ne vete?

 3. Behar Male says:

  Vasil Naci thjeshte menaxhon pasurine e Fatos Nanos. Kete e ka bere qe nga 1991-shi.

  1. Epirioti II says:

   Kurse Artan Dulaku thjeshte menaxhon pasurine e Bill Clinton. Kete e ka bere qe kur ka qene ne kopesht.

 4. Konica says:

  Keni harru Cim Peken 🙂
  Cim Peka eshte I pasur me dije..sfidon edhe Ramen…pfffff

 5. tfgs1 e pranoj qe ma ve jonulla ne bith per 150 euro says:

  Jane te tjere ata qe i kane keto pasuri . Po i biri sheqeres,po i nipi sheqeres,po e mbesa e sheqeres.Keta duhen te jen ne tabel.

 6. ARIU says:

  Keta jane vetem “sudet”,se boset e tyre fshihen si dikur kompetenti

 7. Artan fro Montreal says:

  Ore po keni harruar Ilir Kokelope Meten, Sali Ram Berishen, Fatos Thanas Cifteli Nanon, Edi Dramen, Vilma Gogo Nushin, Klanin Kapo, Nexhmie Hoxhen, dhe me dhjetera Gjyqtare e Prokurore shushunja qe kane 26 vite qe po i shkerdhejne brinjet Shqiptareve.

 8. Tarrasi says:

  E per çfare duhet kjo ?
  Pastaj, perse publikojne vetem gjysmen e se vertetes Pse nuk publikojne edhe vleren e pasurise ne shifra ?
  Shqiperia , gjithnje e me shume po ngjan me Albanistan !

 9. Kujtim says:

  O gazeta tema pse nuk i jepni KOMENTET

 10. Beni says:

  Po kto nuk qendrojne.Une di dhe kam nje info te plote qe te gjithe jane te zhytur ne borxhe ne banka.Irfan Hysenbelliu ka 60-70 milion euro borxh.Pasuria qe ai ka po ta shesesh sot nuk i merr as 60% te tere borxhit ne banka.Ik se na hoqet trunin

  1. elona says:

   irfani eshre mire, po samiri qe ka kap 900 milion euro kredi thuaj…

 11. Oni says:

  Mashtrime se nga i kane nxjerre, keta uetistet e dine qe asetet e ndermarjes nuk jane pasuri personale? Te paafte…?

 12. alphade says:

  Mapo nuk ka publikuar pasurite e politikaneve ne
  Shqiperi qe jane marramendese, ku vendin e pare
  e ze familja Berisha,miliardat e se ciles jane depo-
  zituar kudo ne bankat e botes. Historia do ta thote
  fjalen e saj por pasi te jete groposur politiksht plaku
  Mere !
  Pas tij vijne banditet e tij si Lul Basha, Ridvan Bode,
  mafiozi Genc Pollo, Meta , etj.etj.

 13. Semanjaku says:

  Beni nje bilanc,,sa eshte vlera ne asete dhe ne para te thata,,,beni nje krahasim me me te pasurit e vendeve te lindjes me keta pasaniket tane per 23 vjet,,,dhe nxjerim nje perfundim per hapat galopante te pasurimit te boseve tane gje qe nuk munde te ndodhe ne menyre normale. Po kush do i kontrollonte dhe ti kontrolloje????te gjithe kane ngrene nga corba e prishur.

 14. lili says:

  Po ,Duke vjedhur sa Kane mund shqiptare qe paguajne sa s’bane benzinin,vezet,apo cdo gje qe jeta shesin!
  Po ku nuk existon shteti me IU thane ngadal beg, jeta bejne kerdi!

 15. goxilla says:

  Tek gazeta e Meros e mer driten jeshile per komentin, vetem po te shash Shkelzenin, apo qofte edhe ta permendesh ate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *