Skandali seksual i gjyqtarit të Gjirokastrës, Tahiri: Ja pse s’e duan Vettingun!

tahiri-5-655x356Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i konsideroi ditë të zeza për drejtësinë.

Duke reaguar mbi publikimin e skandalit të kreut të Gjykatës së Gjirokastrës, Tahiri thotë se kjo është një arsye pse gjyqtarët nuk e duan “Vettingut”.

Po citojmë të plotë postimin e Tahirit në rrjetet sociale:

Dite te zeza per drejtesine, nder shume te tilla, vetem kete jave. Njeri ne Diber, tjetri ne Fier, i fundit ne Gjirokaster.

Dite per te kuptuar perse nuk e duan vettingun, as Korporata e Gjyqtareve, as KLD, as SHQUP-i. E jo vetem keta!

Faleminderit medias! Po ben punen qe duhet te benin institucionet, per fat te keq, por kjo ka edhe me shume vlere.

Ka ende shprese!

Reforma ne Drejtesi do na cliroje nga te gjithe palacot ne sistemin e drejtesise, qe sot vene ende gjoba ne xhepin dhe mishin e qytetareve.

Vetem reforma ne drejtesi!

tahiri-8

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Skandali seksual i gjyqtarit të Gjirokastrës, Tahiri: Ja pse s’e duan Vettingun!”

  1. Nick says:

    Ore kjo kerkese eshte per te vene qershine mbi torte.
    Po do shohim si do reagoje “shoqeria civile” pasi me duket momenti per te bere thirrje per proteste qytetare perpara gjykates kushtetuese e gjithe gjykatave e prokurorive çerdhe te korrupsionit e mëndesha te krimit e zvetenimit shoqeror qe ka mberthyer vendin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *