Berisha lëshon kushtrimin: Në shesh dy javë rresht, të rrëzojmë Ramën. Do iki nga frika, po qendruam

basha berishaNë intervistën e tij për ABC News, Berisha ka kërkuar nga PD, që të nisë protestat për rrëzimin e Ramës.

Por, sipas tij, protestuesit nuk duhet të largohen nga sheshi, deri sa të rrëzohet qeveria.

“Shqiptarët janë të stërngopur me Ramën. A mund ta rrëzojnë shqiptarët atë? Absolutisht që në rastin e parë që do të vendosin. Por ka një gjë. Rama rrëzohet kur ata të ndërmarrin një protestë të qëndrueshme.

Historia e lëvizjeve demokratike në Shqipëri është, përveç lëvizjes së dhjetorit, ato kulmuan vetëm kur ato qëndruan. Në shkurt 91 po të mos qëndrohej dy javë në protestë dhe të finalizohej me grevë urie, ka rrezik që Enver Hoxha ta kishte përsëri statujën në Sheshin Skënderbej. Por shqiptarët qëndruan në betejën e tyre më epike në histori. Po kështu në kombet të tjera. Ndaj e kanë në dorë të nisin një protestë, dhe unë ju garantoj që Rama nuk pret dot as dy javë. Ikën, ikën se është i ikur si qeveri. Mori vendimin për plehrat? Pse nuk e voton dekretin e presidentit? Po kryeministër në botë që nuk bën mocion nuk ka kush në botë. Se është i pakarakter. Qeveritari është qeveritar dhe i nënshtrohet kushtetutës së vet e cila thotë se në këtë rast paraqitet për mocion. Në vend se të bëj këtë, rri si një njëri jo normal, të bindë shqiptarët duke shfrytëzuar mediat, se mbetjet nuk janë pleh e se plehu nuk është mbetje. Ndaj dhe shqiptarët e kanë në dorë, kanë edhe gurin edhe arën për tu ndarë nga kjo qeveri, e cila është në kuptimin më të saktë të fjalës; një organizatë e mirëfilltë kriminale”, tha Berisha.

Gazetarja: Duhet të shofin dhe një ekip përballë shqiptarët. Zoti Basha ka thënë disa herë se konsideron veten si kryeministër në hije, por kryeministri hije duhet të ketë dhe ekipin. A po vonon PD për të përcaktuar ekipin, për të prezantuar atë. Do jetë më pas hartimi i listës së deputetëve. Ka patur një pranim bashkëfajësie në lidhje edhe me sistemin e rënë dakort në 2008 nga zoti Basha. A është ky një moment për ta bërë këtë? Si e konsideroni ju?

Berisha: Unë mendoj se PD ka njerëz, shoqëria shqiptare ka shumë njerëz, bota akademike ka shumë njerëz dhe jo pak, shqiptarë të shkolluar e të zotë në Shqipëri dhe në botë ka plot. Dhe absolutisht PD, duke marrë parasysh këtë tërësi, mund ti japi vendit qeverinë më të aftë që ka patur ndonjëherë në histori, me ministra jo të pashkolluar, se gjysma e tyre janë me diploma poshtë e përpjetë, por me ministra të shkolluar në universitetet më serioze të botës. Po të isha unë qytetar, ajo që do i kërkoja PD-së, do i kërkoja një spektër të gjërë përfshirje në qeverisje, sepse sot potencialet janë shumë më të mëdha se sa ishin 10 apo 15 vite më parë. Kështuqë nuk ka asnjë mungesë PD për të organizuar, për të paraqitur qeverisjen më të mirë, kandidatët më të mirë dhe ekipin e fitores. Unë them se pothuaj i ka gati. Them, sepse duke qënë se nuk merrem me asnjë aspekt të organizimit të PD, nuk mund të them gjëra konkrete, por PD këto që thashë i ka në punën e përditshme.

Ndërkohë, lidhur me reformën në drejtësi, Berisha thotë se Vettingun e ka propozuar vetë PD-ja, por u shtrembërua nga Rama:

“Vettingun e ka kërkuar PD, jemi ne nismëtarët e Vettingut. Ajo është kërkesë e jona por jo gjah shtrigash, jo gjah politik. Vettingun e bëjnë burra dhe gra, njerëz të ndershëm, të cilët s’kanë asgjë për ti fshehur shqiptarëve për veten e tyre dhe pastaj nuk lejojnë të fshehin as për të tjerët. Kjo është e gjitha”.

 

REMOTE_ADDR:[]

70 komente në “Berisha lëshon kushtrimin: Në shesh dy javë rresht, të rrëzojmë Ramën. Do iki nga frika, po qendruam”

 1. beni says:

  Ka hajdut pideja por boll e vodhet dhe shkaterruat kete vend.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Një i marrë, lëshon kushtrimin:
   Marrëzi, vazhdo vazhdimin!
   Është kushtrimi e të parëve
   Është thirrja e të Marrëve.
   .
   Një i marrë, lëshon kushtrimin:
   Dhe më dhunë kërkon rrëzimin
   Është thirrja e të parëve
   Është thirrja e tradhtarëve.
   .
   Një i marrë, lëshon kushtrimin
   Dhe më luftë kërkon largimin
   S’është prijësi i Shqiptarëve
   Është prijësi i Katunarëve!
   .
   Një i marrë, lëshoi kushtrimin
   Ne të gjithë ja dimë vazhdimin
   Nuk e merr dot as ktë Timin
   Dhe Azem, në bëftë Lulzimin.

   1. emigranti says:

    je i pa pare bravo..

   2. hasan says:

    Keto vargje jane te mira,shume te mira.Kam vetem nje verejtje,psh tek strofa e parafundit “Eshte prijesi i katunareve” do te shkonte me mire vargu “Eshte prijesi i te marreve”.Sidoqofte shume bukur e ka shkruajtur Gopisti.

  2. Kujtim says:

   Po si nuk te ha nonje ARI KUR SHKON NGA TROPOJA TE SHPETOI SHQIPERIA , KY ME DUKET U URTUA PER GJAK

  3. Kujtim says:

   Po si nuk te ha nonje ARI KUR SHKON NGA TROPOJA TE SHPETOI SHQIPERIA , KY ME DUKET U URTUA PER GJAK,,,,,,,,,,

  4. €piriiiiii says:

   Berisha thot; do iki nga FRIKA po qendruam. Kjo eshte Dilema, do Qendrosh apo Jo. Ja Vlen te Qendrosh apo Jo. Ka Arsye Serioze te Qendrosh apo Jo. Dhe Kryesorja Per ke do Qendrosh…….. per 2 qene te Zgjebosur njeri Qen Plak dhe tjetri Qen Zagar qe mbeti rruges Amsterdam-Tirane NUK JA VLEN.

  5. Arti says:

   Ju dha urdher Serbia te shkaterroni Shqiperine. Do ti hani mutin. Populli e ka votuar PS dhe Ramen dhe do ta mbaje aty per 30 vjet. Ju vazhdoni lojen e Serbise. U terbuat qe Shqiperia do te filloje negociatat dhe i leshuat te gjitha baterite. Qe nga Kapterr NIshani qe u thote BE-se qe zgjedhjet jane ne rrezik sikur te jemi ne Kongo brazavil apo ne Nigeri dhe keta leshkot leshohen per te marre pushtetin me dhune. Edhe pse Berisha u provua qe i vidhte zgjedhjet ne 1996 dhe 2009 (vjedhjet e Bashkise) asnje nuk kerkoj qeveri teknike. Zgjedhjet do e behen sipas dates se caktuar dhe ju lefni si qente.

  6. Arti says:

   Ky qen tregon qarte ate qe ka bere per 25 vjet rresht. Ka penguar bashkimin e Shqiperise me BE-ne me te gjitha te zezat qe i ka bere Shqiperise. Ka luajtur lojen e Serbise dhe te Greqise qe ta paraqise Shqiperine si delen e zeze islamike. E futi Shqiperine ne Konferencen islamike, la ektremistet arabe e Erdoganin qe te ndertonin qindra xhami ne Shqiperi, xhami qe jane bosh sepse asnje nuk u beson atyre xhihadisteve qe ato prodhojne dhe ulerimat arabe ne cdo qytet te Shqiperise. Te duket vetja sikur je ne arabi. I vodhi shqiptaret permes piramidave, i vrau si i desh qejfi ne menyre mafioze te gjithe ata qe i dolen perpara, i vodhi bankat e arin, vodhi te gjithe djersen e shqiptareve duke shitur te gjitha armer e municionet qe ishin bere me parate e popullit. Vodhi tokat me te mira dhe i beri prona te mafiozeve te familjes, e serbise e gangstereve te tij te UDB-se. Mbolli kanabisin ne gjithe Shqiperine. E shkaterroj dhe e poshteroj kete vend e komb dhe tani po kerkon ti shpetoje burgut dhe ta shkaterroje Shqiperine perseri.

 2. Albania says:

  Ti je me plehra qe ka nxjerre ndonje here kombi shqiptare, ti je pjella me e keqe e ketij kombi qe akoma nuk ka zene mend dhe te degjojne ty akoma..Dil ne shesh o sali karaxhici dil se ne picke te sateme do veshe dhe sa per Vetingun po ta kishit propozuar ju do ta miratonit por sju pelqen te hiqen ata gjyqkate plehra qe keni vene ju…..Nuk e di a do te kete ndonje njeri me gjak shqiptari qe te dale ne shesh me ty?

 3. liza ne boten e cudirave says:

  BERISHA PER TE MARRE PUSHTETIN ESHTE GATI TE PERDORI DHE KAMIKAZE .

 4. Fatosi-kosove says:

  Siq duket e paska nuhatur fundin e turpshem sali berisha,apo si çdo here qe shqiepria ka ndonje proqes te rendesishem ky lugat del ne skene dhe tenton ta kalle vendin,ky eshte trishtimi i tij qe pasi fitoj kohe nga kushtetuesja per reformen ne drejtesi po provon qe ta shtyeje qe mundesisht ate ta miratoje vet allaristanqe edhe pa konsenzus siq bante çdo here,as sali berisha as lul basha dhe as pjesa me e madhe e kopese PD nuk e kan hallin e shqipatreve as te shqiperise por hallin e Lazaratit dhe krimineleve te droges qe çdo dite po shkaterron qeveria,dhe duke pare qe europa po e mbeshtet Ramen nga frika se pas dhenjes se statusit Rama do te behet edhe me i perkrahur nga shqipatret dhe europa ky po gjuan shkelmat e fundit sespe te dy kane cofur moralisht e politikisht per shqiptaret e per europen,prandaj ky vjell vner.pse nuk e thot kurre asnje fjale epr Lazaratin dhe drogen atje,por çdo here eçdo ku ka potestuar,share,sulmua e kercenuar policine sikur ata djem e vajza te ishin te huajt,pse nuk e thot kurre asnje fjale per skandalin me detin,Gerdecin,djalin dhe vajzen e vet,pse nuk e thot kurre asnje fjale per fazlliqin,per vllazerimin me millosheviqin e kriminelet serb,prandaj sot me shume se kurre shqipatret duhet ti tregojne se sa e urrejne.

 5. Ciu says:

  O te hengert nji mortje ishalla, o njeri i ndyr ,po te vjen muti te bytha prandaj po i leviz gjith mundesit, po jena ngop me ty o plak matuf.

 6. Toni says:

  Mjafton pamja i CMENDUR-SKIZO-PSIQIK individ qe ka lyere duart me gjak SHQIPTARI po car gopin e serbes do rrezosh ti o gelbaze e UDB-serbe,ptuuuuuu o rrace e qelbur-felliqesire..

 7. Akili says:

  Iku vapa me gushte o sali .keto qe thua ti jane vetem prralla me mbret Sa per te fshehur ti o sal ke nje mal me para , nje mal me te korruptuar rrethe vetes,nje mal me dosje te korruptuara,plus dhe nje mal me GENJESHTRA.Beju thirrje te korruptuarve se njerzit e ndershem nuk te vin pas o ………….Faleminderit per mirkuptimin.

 8. TRAPI says:

  BEJE O SALI SE AS SALI LUSHA NUK TE VJEN PRAPA…..NE JO E JO MERR LIRIJEN E ZENINDHE ARGITEN QE KANE QENE HAJDUTE TE SUKSESSHEM…

 9. Aleko says:

  Shqipetaret te ngrihen kunder ketij perpindshi qe er 25 vite me radhe e beri shqiperine gazi I botes duke e kthyer ate ne epoken e gurit…Poshte krimineli SAli Berisha!…

 10. shqupasi says:

  Dilni ne shesh, po aman ti jo, jo per gje por kemi frike se mos merr ndonje plevit dhe zotrote na duhesh i forte e i shendetshem qe te pergjiigjesh per te gjitha ato te zeza qe i ke bere ketij vendi e ketij populli. Nuk eshte Edi Rama kriminel, por je ti qe erdhe bashke me shkaterrimin e cdo gjeje qe ishte ndertuar me djersen e popullit ne kete vend, shkaterrove zgjedhjet e lira ne vitin 1996, rrenove ekonomine e shqipetareve duke shpikur e vjedhur me firmat piramidale, solle 97-en e mbrapshte qe shperndave armet e fute percarjen e vllavrasjen Jug -Veri dhe vrave mbi 4000 qytetare te ketij vendi, organizove grushtin e shtetit te 98 -es, pushkatove pa tu dridhur qerpiku e dora 4 qytetare me duar ne xhepa dhe ne te drejten e tyre ne mes te dites e ne mes te bulevardit. E si te mos mjaftojne keto na je bere lugati i parlamentit qe tromaks edhe kalamajte. Per te gjitha keto te duam te shendosh deri sa te vije ai moment dhe te sigurojme se nuk ka per te vonuar shume , qe te dalesh para drejtesise. Por cedo, ty dhe njeqind jete te kishe nuk te mjaftojne ti shlyesh gjithato poshtersi qe ke bere.

 11. Landi says:

  Ka shpresa se me fitimin e te djathes prezidenciale ne ameriqi do te marre pushtetin edhe ky xhaja

 12. Zgjohu SHqipo ! says:

  KY DO DALE BLLOF,NIGJONI MUE JU,JU A BAJ SHPINEN MA ZI SE KPUCA
  NUK E LE KOLLAJ KETE JETE PLAKU MERE !! EDHE I BIRI E BIJA & KOMPANI.

 13. ATDHEU says:

  Thone qe nje here ne kaq kohe del dhe nje Trim…. Nuk i ka ardhur akoma koha nje Avni Rustemi te dyte? … qe ta qeroj kete armik te ketij kombi? Njeriun me te uryer te ketij kombi , te te gjitha koherave. Them armik dhe jo tradhetar sepse qe te jet tradhetar duhet te jete Shqipetar. Por ketij kelysh Serbie vetem shqiptar nuk mund ti thuash.

 14. shqipe says:

  O Sale!
  Ktheje koken,shiko prapa
  O Salush per kuk’ tende!
  Me s’te vjen askush nga mbrapa
  Vec ata,nga soj i qene…

  Ty dhe pjella qe te polli
  mbane varrit s’do te qas!!!..
  Gjith do thone: “Shyqyr qe ngordhi
  Dhe ngordhjen harran e past.”

 15. nje i ikur nga parajsa shqiptare ! says:

  …..i paskan thene qe fundin e ka te afert ,ndaj dhe po ulerin si qeni kur ndjen ngordhjen !

 16. adriatiku says:

  Po kembet pse i ngrene ashtu perpjete, apo i kane duar ato?

 17. Doktor MORTJA
  Cime Peka
  Agron Gjekmarkaj
  Lek Plepi
  Tritan Shehu
  Genc Pollo
  Cufo&bubi kacurrrell
  Vjollca Vokshi

 18. Konica says:

  ZHDUKU TI ME GJITHE BANDEN TENDE …
  TE SHPETOJE SHQIPERIA..
  KUSH NDJEK MARREZINE TUAJ..

 19. Azio says:

  He more mut me ere,te erdhi laku tek fyti a?
  Ti je kangrena e ketij populli.
  Dil po ta mbajti butha se per koqesh do te varim.BASTARD.

 20. Qytetari says:

  Po pse more Ndyresire,akoma kujton se Populli eshte dele,e do te ndjeki ty me ate zagarin lule,nga pas? Populli duhet te dali ne shesh,jo dy jave,po duhet te qendroje ne shesh deri sa ti,se bashku me kliken tende duhet te pergjigjeni per gjendjen qe e keni lene Shqiperine. Te dalin e te qendrojne ne shesh e ti kerkojne Edi Rames,se perse nuk ka mbajtur premtimin qe i ka dhene popullit,qe kur te vinte ne pushtet,ju du te pergjigjeshit per gjithcka,per kete jemi dakort te dalim ne shesh.

 21. WAR DOG SALI QENI says:

  ik o pluhur i bardhe o moter q…….re ta shkerdhesha mamin
  ik waar dogu i vuçidolit

 22. Infermieri says:

  Si nuk zurr mend o plere.po sa here i hapet nje shans vendit organizon protesta.por kesaj here mendoj sr do te delenisesh me ca dhjetra maloke hajdute

 23. spartaku says:

  Ngrehuni o ju te pd-ke,per te prure ne karrigen e kryeministrit Bashen,ose Berishen.Luftoni per karrigen e Berishes dhe Bashes.Mortja qe nuk u ha.

 24. Nuk besoj se ka kaluar ndonji Pasha turqie ndonjihere ne token tone ,me kaq shume kembengulje per ta shkaterruar kete vend !?
  NO COMENT !
  ??????????????????????????????????????
  ⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔

 25. Nostradamos says:

  Poshte krimineli Salih qeni dhe Lulush pederasti. Ne grope te derrit vafshin te dy.

 26. Tema says:

  Rama ësht më afër opozitës kur ësht në pushtet. Po të duhej ndryshim.,s’kemi nevoj për 2OO petritat e PD-së.

 27. undefined says:

  Ropt o sale – e bashe . Eter deputeteve te pd

 28. shqiptari says:

  Intrigat e Berishes nuk i ka kapur as imagjinata e Shekspirit. Ka mbijetuar ne politike vetem ne saj te mundesise qe iu dha (nuk e di nga kush) te ishte president ne fillimet e para te demokracise. Ngriti te gjitha strukturat me mentalitetin e tij feud e kanunor, pjese te te cilave i ka prane edhe sot masi te gjitheve u beri ndere per ti cnderuat sa here te kete nevoje. Pa mbashtetjen e ketyre strukturave kriminale nuk do mund te krijonte kriza te njepasnjeshme te cilat e kane demtuar kaq shume vendin tone e Kosoven. Kjo qe mendon tani se mund ti funksionoje s’ka te beje me me mbijetesen ne politike por me fatin e tij e te familjes para ligjit. Nje gje eshte e sigurte ata qe mund ti rine me afer apo do te bejne protagonizmin, deputet apo njerez te tjere, ata jane dhe njerzit me te inkriminuarit pikerisht nga Berisha.

 29. Niko says:

  Filluan minjet te levizin sepse po e ndiejn tronditjen qe po vjen, skam pas shum respekt per sali berishen por tani po ndryshoj mendje ju nuk doni zhvillim ju nuk doni rrug ju nuk doni heqje vizash o popull dele ju keni qejf at tjetrin qe tallet me ju o te mjere ai qe tallet me prindit tuaj siq ndoll qdo dite ne takimet qe ai zhvillon ju jeni fatkeqesia me e madhe e nje kombi o petrita. …se harrova prap do ju veshi me mini sala

 30. Lefter says:

  Pse ka akoma shqiptare qe te degjojne dhe te shkojne pas thirrjes se UDB-istit te sprovuar Berisha? Ata qe mund te shkojne pas Sali Berishes nuk duhen konsideruar shqiptare por serb, greke tej. Po te kete shqiptare qe te degjojne Berishen ata duhen konsideruar Pa koke. A i kujtoni cfare i ka bere shqiperise per 25 vjete ky Berisha me zgjedhjet e 1996, me katastrofen e 1997, me Gedecin, me vrasjet e 21 janarit,me mijra te vrare etj etj. Tani nuk eshte per reformen ne drejtesi te cilen e duan shqiptaret por nuk e do Berisha se ai nuk ka menduar kurre per shqiptaret. Keto dite po bertete dhe po i thote europes mos e prano Shqiperine ne Bashkimin Europian. Ftesa qe i beri Kancelarja Gjermane Edi Rames e ka terbuar Berishen. Prandaj shkoni pas Berishes kunder vetes tuaj,kunder Shqiperise.Prandaj o njerez mendonin me koken tuaj qe keni mbi supe ose e kini pakuptim ate koke.

 31. DRINI says:

  Xha Saliu me Lulezimen po mbajne ere nga poshte duhet nderruar bibilinat ketyre se po ju vjen fundi.

 32. Q.S says:

  Maskarai me I madh I demokracise Ka nuhatur fundi ne tij. Edhe nje ore sa me pare te pastrohet shqiperia nga plehrat e tipit Salicevic

 33. ilas amar says:

  edhe une jam dakoert qe populli te dali ne shesh e te qendroje, jo dy jave, sic thoni ju po dy muaj e me shume, qe hajdutet pushtetare e ish pushtetar, deputet, prokuror e gjyqtare dhe femijet e dhendurret e tyre bashke me nipper, mbesa stermesa te tregojne pasurite dhe si I kne vene ato. kush vuri pasuri me piramidat, me gerdecin. si eshte pasuruar ilirmet. shkelzen berisha, lulezim basha, jozefina topali , edi rama. si jane pasurue rektoret, profesoret. po noteret e gomeret politokane. te protestohet si u dhe licensat ne tropoje, e vilatat lazel e velipoje. populli te ngrihet e ti rrezoje ata qe e vodhen e ropen si saleh eargita berisha, si ilir monika kryemadhi, jozefina coba e bija. per kete te ngrihet populli urgjent e te te tregije vendin ty ,saleh meargit e shkelzen. per kete te ngrihet populli. te ngrihet populli per burrin e grues hollandeze qe eshte kryetar I pd-se e te hetoje si I ka vene pasurit dhe ku I coi parat e rruges se kombit. te ngrihet populli e ti kerkoje edi rames te coje para drejtesise vrasesit e 21 janarit e vrasesit e gerdecit. populli te te mos ngrihet per thirjet e kriminelve e hajduteve, po te ngrhet per te cuar para drejtesise kriminele e hajdute. te mos ngrihet populli me rrezue edi ramen po te coje para drejtesise te gjithe kriminelete hajdutet e pushtetit e ish pushtetareve, administrates , gjyqesorit e bankave, shkollave e noyerve e formacive. kjo eshte dtyra nr. 1 e popullit tani. saliu eshte si kriminelet qe ben krimin e djeg makinen. i ka vjedhe gjith pasurine e tani kerkon te djege shqiperise.

 34. i huaji says:

  popull me te verber se shqipetaret nuk kam pare, po mos te ishte ky anti shqipetare dhe klani i tij ne skenen politike shqiperia moti do ishte ne europe,nese do vuani ju lutem pasoni kete dhe mos ju pafsha me mire nese beni kete zgjedhje per kriminelet

 35. Shqip says:

  Une mendoj qe ne qeverine e pas protestes, ministre e drejtesise te jete Argjita, minister i financave te behet Shkelzeni, ndersa ministrine e brendshme ta drejtoje burri i Argjites, nuk ia mbaj mend emrin. Por eshte i zoti ai!
  Ndersa ne maj te zgjidhet Saliu president. Kete rradhe, ju garanton, se nuk ka lufte civile, pasi ka pervojen e duhur per te bashkuar popullin e pds kunder gjithe armiqve shqiptare.

 36. Bena says:

  O njeriu me i ndyre I kombit shqiptar,o plehre o I shemtuar o hajdut o I pacipe,ti kerkon qe ne te dalim ne proteste te mbrojme ty dhe femijet e tu o krye hajdute bashke me luli manikinen,po no harroje ,ne do te dalim ne shesh vetem te zhdukim ty dhe sy shqyerit e tu qen haleje

 37. Kola says:

  Banda e UDB-se se Vicidolit, ne ofensive per te ligjeruar krimin dhe vjedhjen e pashembullt qe iu be Shqiperise.

 38. BENI says:

  Nuk ja vlen qe te dalin berisha ne pension pa qene kryeminister por une habitem qe nuk heth kanditaturen ne vend te hillary clinton apo te donnait tramp se dhe vete eshte trap berisha i gjith fain e ka ramiz alia frikacaku dhe trathtari me i math se vet berisha te kishin zgjedhur nje njeri tjeter ne vend te ramiz alise frikacakut atehere do te kishim pare sali berishen kush do te ishte nuk do te ndodhnin te gjitha ato qe kane ndodhur tashti do me deomos berisha qe te vije kryeminister te vendit qe te perfundoje me sukses shitjen e detit shqiptare greqis qe te mos i ngelet peng kur te vdesin se para te vdesin berisha duvet qe te vdesin e para shqiperia ky eshte dhe synimi i ketij tregetari enverist

 39. ta says:

  lexova me siper per disa krime te salbythes poraty mungojne qindra shqiptare qe i ka vrare fshehurazi me falangat e tij.

 40. viol says:

  JA KUSH JANE ATA QE E DUAN POPULLIN PER TE PROTESTUAR PER MBROJTIEN E VJEDHJEVE TE ZENIT GITES LULUSHIT, E KOMPANI , JA KUSH JANE ATA QE E VODHEN VENDIN E VRANE POPULLIN, SKISHTE SHTET , SE KUSH PUNONTE PER TA SHTUAE PASURINE PASURIA ESHTE NE DUART E SHQUPSAVE ,SA VITE KEMI QE PO PRESIM ASOCIMIN PER BE DHE SHYQYR U HAP DRITA JESHILE TSHALLA PER MIRE ,PO SDO SHQUPI ,SDO DRAKULA ,PLASEN NGA INATI PSE ATA SMUNDEN ,KETA AJDUTE ,KRIMINELE INATIN E KANE ME Z RAMA,NJERIU PUNTOR JA BEN VENDIN VETIT,PER DITE PO SHIHET NDRYSHIMI ,SHQIPERIA PO NDRYSHON JO NE KENGEN E PD PO ME PUNEN E PA LODHUR TE PS ,

 41. Peco says:

  “Sa i lumtur ndihem kur degjoj perseri Berishen duke na bere thirrje qe te ngrihemi te vije ne pushtet Flamur Noka dhe Arben Ristani! Nuk me ze gjumi derisa te vije kjo dite. Ta kalosh jeten perjetesisht ne mitingje per te sjelle gjithmone Berishen ne pushtet, kjo po, qe eshte jete, kesaj i thone se erdhe ne kete bote, por rrojte ama…..

 42. Leli says:

  Ne shesh te gjithe per te marre leket tona Berisha.
  Duam leket tona ! Duam leket tona ! Na kthe leket o hajdut xhepash masiv !

 43. ETHEM says:

  SI NUK I VJEN TURP KETIJ SHPIFSI SE FRIK NUK KA SE E RUAN RAMA MEBSHUME SE VETEN E TIJ.LE TE BEJ PROTESATA SA TE DOJ…PD NUK VJEN KURRE NE PUSHTET PA QEN GJALL DHE NE POLITIKE KY MJERAN QE PO ÇUDIT BOTEN ME QYTETARIN DIXHITAL

 44. jani says:

  Do ky [email protected] qe vetem qesh te behet kryeminister. Kesaj i thone te grremiset vendi per deshirat e lulzimes.nese sheh kete foto dallon nje skizofren dhe nje idiot qe mundohen te duken te lumtur nga pjesmarrja ne miting. Haaaa 1 vit rrini ne rruge , se do jete me e lehte per tju arrestuar per krimet qe keni bete te dy. Ju nuk i shpetoni drejtesise.

 45. pro says:

  …askush nuk e toleron me krimin dhe kriminelin Berisha…dil te shohesh popullaritetin qe te ka ngelur.

 46. petri says:

  O Sali o plehre, po ti qe e mban veten per burre, sa here bere mocion gjate 8 viteve ne pushtet kur te kthente ligjet ne parlament Moisiu ose Topi ose gjykata kushtetuese. Po ti je vetem nje kurve qe interpreton ligjet e moralin vetem si te intereson ty, se kur i ben ti te njejtat gjera atehere ndryshon puna. Po si e mban veten per shqiptar, se politikan shqiptar nuk mund te jete nje njeri qe i ben thirrje Evropes qe mos te pranoje Shqiperine ne Be, sikur nuk na mjaftojne fqinjet dhe politika e tyre bllokuese e kushtezuese per te hyre ne Be por duhet dhe “rekomandimi” yt. vazhdo Sali se po e shfaq veten teresish edhe para atyre qe mezi kuptojne se sa e ke dashur kete vend. Dhe ka edhe disa qe te justifikojne me pleqerine se ke rrjedhur e qe kur nuk ke ti pushtetin behesh keq, po jo nuk eshte e vertete ti je vetem nje antishqiptar qe u sherben zoterinjve te tu. Nje “falenderim” edhe per ABC News qe ndoshta edhe pa e ditur po u ben nje sherbim shqiptareve per te njohur me se fundi kete monster.

 47. Sanath says:

  Prape ky. Shkaterruesi

 48. Gazeta 24/1 says:

  Kur shikon këtë njeri te shperfytyruar manipuluesi shqipfoles, qe pergjerohet per ”sovranitetin” (renegati qe shiti detin e shqiptareve te greku!), qe pergjerohet per ”Kushtetuten” (antishqiptari qe e ka anatemuar dhe nuk e votoi kurre!), qe se zi gjumi per shqiptaret qe rezikohen nga kanabisi(ai qe e krijoi dhe e ngriti ne kult Lazaratin) si dhe te pergjerohet per ”te drejtat e njeriut” (qëni i luftes qe vrau ne Gerdec dhe para kryeministrise), habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te kesaj ”mostre” nuk paskan kufi…….. . Edhe ”diktatori me i eger i Europes” duket amator ne kete ”art te piset”, krahasuar me kete ”manjak paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE.

  1. Lidhja e emrit tend-saliberisha me emrin e shqiperise eshte tragjike. Ne te gjithe historine e Shqiperise, te pakten te ketyre 100 viteve te fundit, me ato qe i ke bere ti je ”antishqiptari me i madh”. I ke harruar faktet dhe ngjarjet:

  – A nuk ishte ti Mareshall qe per interesat e familjes, lejove demontimin e armeve ne gerdec, ku u vrane 26 vete duke perfshire gra e femije dhe qe pengove hetimin dhe gjykimin e ngjarjes? Dhe sot krenohesh si gjeli maje plehut se fute Shqiperine ne NATO(menjehere pas Gerdecit). Sa cinik dukesh!
  – A nuk ishte ti Mareshall qe per te ruajtur postin, lejove po me sakte urdherove, vrasjen e kater njerezve me duar ne xhepa perballe kryeministrise dhe qe pengove hetimin dhe gjykimin e ngjarjes?
  A nuk ishte goja jote e ndyre qe e cilesoi Prokuroren e Pergjithshme-Lavire Bulevardi. Sa i pacipe dukesh!
  – A nuk ishte ti Mareshall qe per te ruajtur pushtetin kerkove ndihmen e greqise per te fituar perkrahjen e tyre per zgjedhjet, qe urdherove nenshkrimin e marreveshjes per shitjen e detit greqise? Sa i ndyre qe dukesh?

  2. Lidhja e emrit tend-saliberisha me emrin e diktatorit Hoxha eshte komike. Te ishte per ty Mareshall, marksist-leninist i bindur, sherbetor dhe sanitar i denje i udheheqjes se PPSH Shqiperia socialiste do te ishte e pavdekshme. I ke harruar faktet dhe ngjarjet:

  – A nuk ishte ti Mareshall qe militove per 25 vjet si anetar i denje i PPSH dhe sekretar partie ne spitalin civil? Sa vete denoncove dhe persekutove?
  – A nuk ishte ti Mareshall (dhe Sllobodanka) qe hyje e dilje si i shtepise ne familjen e diktatorit dhe dilje ne fotografi me familjen e diktatorit?
  – A nuk ishte ti Mareshall qe e denove gruan e diktatorit per shperdorime te kafese?!
  (Sa qesharak dhe i pacipe tregohesh ti, me thesin tend te mbushur me krime dhe korupsion ne shpine) dhe larot qe te vijne pas, kur goja jote nga me te ndyrat e parlamentit, akuzon per mungese etikete ne foltoren e parlamentit!)

  3. Lidhja e emrit tend-saliberisha me emrin kosove, ka qene nje nga ngjarjet me te erreta ne gjithe historine e Kosoves. Kete nyje gordiane e zgjidhi vetem Amerika dhe Klintoni. Te ishte per ty Mareshall, Kosova edhe per kete mijevjeçar do te ishte nen Serbine e Millosheviçit. I ke harruar faktet dhe ngjarjet:
  – A nuk ishte ti Mareshall qe e etiketove UÇk-ne nje organizate terroriste?
  – A nuk ishte ti Mareshall qe burgose(eleminove) lufetaret e UÇk-se deri edhe Komandantin Thaçi?
  – A nuk ishte ti Mareshall qe theve embargon nderkombetare dhe furnizoi makinen serbe te luftes se Milosheviçit kundra UÇK-se me nafte, sikurse e ke pranuar vete, mbas denancimit nga Mali i ZI?
  – A nuk ishte ti Mareshall, qe luftove deri ne fund qe Kosova te mos e nenshkruante Marreveshjen e Rambuje-se?
  – A nuk ishte ti Mareshall qe burgose dhe zhduke Remzi Hoxhen, mbasi ishte deshmitar i pazareve tua te ulta kundra Kosoves dhe kunder Shqiperise?

  Kaq mjafton per te kuptuar se si i ke sherbyer kasapit Millosheviçit dhe si vazhdon ti sherbesh Serbise edhe sot.

  O SaliQëni, mos e befsh piken e ajrit, ti qe je bere gangrena e ketij vendi.
  O katran me boje, u plake por nuk u lodhe duke i bere gjemen shqiptareve. Zoti, qe ti i pafe e permend kur uron “Zoti e bekofte Shqiperine”, me ate goje te ndyre qe shan edhe ne parlament me fjalet me te ndyra, qe nuk i perdor as nje rrugaç, do te ta beje gjyqin. Zoti vonon, por nuk harron. Ne zjarrin e ferit do te perfundosh, si vrases, si mashtrues, si i pabese dhe i pafe.
  Sali Vuk Karaxhixh(alias Sali Ram Berisha) ka lindur ne korrik 1944 dhe jo ne tetor 1944. Pse nuk del ne fotografi me femijet, Xeni-Gita, por me mbesat? Ti doktori i Bllokut, qe per te shuar kureshtjen per anatomine qe ne moshe adoleshente, pergjoje fshehurazi grate e fisit kur laheshin. Ti plak matuf, qe te kane vene nofken “Qëni qe te ha tinëz”, si qën do te ngordhesh.

  1. Crusader says:

   Sent from my iPhone. Alban Dega from New York. Kjo kurva ndryshon edhe emrin. jane mbledhur te gjitha kurvat dhe anal–izojne.

  2. Crusader says:

   Alban Dega from New York. Pse e ke ndryshuar pseudimin o mortje?

 49. Shqupi says:

  Sali je nje zombi i vertete!

 50. populli says:

  Mbahu per funi o Sali bej,po per te rrezu qeveri dhe marre pushtet kategoria juaj ta harroni,se dhe populli nuk ju harron kollaj juve se ketu keni qene ju dhe ketu ne,kujto Kadri Rroshin me Sali Protopapen.

 51. tomsojeri says:

  Dilni ne protesta e turruni ti kapni keshtu per se gjalli e coini atje ne kopshtin zologjik ne vend te arijve e majmunave pas hekurave qe ti shohim e ti peshtyjm ! Kjo far e keqe kte meriton se boll u tall me kte poull e boll e shke**eu ! Dilni e jepini fund ksaj historie 30 vjecare ….
  Aferim “gopist”me shkrive …….

 52. beni says:

  populli duhet te meshtesi edi ramen eshte vetem ai qe mund te ndryshoj shqiperine ai ve bazen e shtetit tani edhe qe ka sjell shume dryshime duket pak por koto ndyshime do duken shume pas 3….4 vite shqiperia me edi ramen dote jete ajo qe pame me tiranen prandaj them qe populli duhet ta beshtesi po qe nevoja te dali ne shes sic dolen kundra cmontimit te aremeve kimike .saliu dhe nje pjes e shkateruan kete vend drogen qe e lane vete per tu pasuruar e per te mare voten ja hedhin partis socialiste .po te shikosh ata qe meren me drog jane ushtaret e saliut ata qe nuk duan shtet duan remuj por kesaj radhe nuk do ja dalin dot se plera jane.

 53. Ed tironci says:

  Ik ore bajge!!ik o sali kari!!po si ste ha ndonje kancer o zot qe te bi rehat nje komb i tere!!yyyyyyy shpellar cecen katunar idiot!!

 54. uskania says:

  Pse, ka njerëz pa tru që t’i shkojnë ende prapa Salës? Nuk besoj. Dikush thotë se do të vijnë nga Bathorja e Paskuçani.Nuk është e vërtetë, sepse në ata zona jetojnë nga njerëzit më të zgjuar të Tiranës.Vetëm kur ta marrë vesh se njerëzit nuk shkojnë më pas këtij mashtruesi dhe klanit të tij, do ta mbyllë sqepin ky njeri jo vetëm i rrjedhur, por dhe shumë i poshtër dhe i rrezikshëm për demokracinë.

 55. Ed tironci says:

  Te zente mallkimi i HAKLAJVE..se i vrave si kodosh…i GERDECIT..dhe i 21 JANARIT…o SHPELLAR I KOHEVE MODERNE!!!..

 56. Kopili Serb. says:

  Dream o kopili I cmendur I Serbit Dream me sy hapur. Truri jot ka shkuar per lesh.

 57. nikos says:

  O kurva e serbise o ulkonja plake!! ….nuk ta var me as te tute me !! sho ne djall o kafshe e ndyre!! do ti paguash nje nga nje te gjitha te zezat qe i bere vendit o ….kriminel !!!!!

 58. Shijaksi says:

  Vetem burku ju pret juve, larg duart nga shqiptaret

 59. Devolliu says:

  HA MUT O Sali ! EDI RAMA ËSHTË KRYEMINISTRI MË I MIRË E MË I KULTURUAR QË KA PATUR SHQIPËRIA DERI MË SOT, AI ËSHTË NJË QEMAL ATATURK I SHQIPËRISË.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *