“Janë të aftë të bëjnë çdo gjë”, policia italiane thirrje qytetarëve për shqiptarët e arratisur nga burgu

albanesiPlani i tyre ishte përgatitur prej kohësh dhe nëse nuk ndodhte tërmeti ata mund të arratiseshin. Bëhet fjalë për tre të burgosurit shqiptarë, Tesi Basho, Mikel Hasanbelliu dhe Ilir Pere.

Ata u arratisën nga burgu, i Rebibbia, në Romë, rreth orës 3 të mëngjesit të së enjtes.

Policia ka marrë informacione se janë parë në një autostradë në veri të Romës, por deri tani nuk ka asnjë gjurmë.

Autoritetet iu kanë bërë thirrje qytetarëve që të njoftojnë nëse i shikojnë, pasi janë të rrezikshëm dhe janë të gatshëm të bëjnë çdo gjë, raporton klan.

Policia po heton se cilët janë ata që po i ndihmojnë, si me para ashtu edhe me strehim. Disa pika kontrolli janë ngritur.

Një hetime edhe për gardianët e burgut, gjithashtu ka nisur. Shqiptarët ishin mbyllur në një sektor të burgut, ku futen njerëzit me “rrezikshmëri mesatare”.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Janë të aftë të bëjnë çdo gjë”, policia italiane thirrje qytetarëve për shqiptarët e arratisur nga burgu”

  1. antonijo prej tivoljo says:

    rrac arjane tamam! surreter me gjurm pellazg.
    komb euroatllantik dukemi . sa fotografi te bukra!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *