Rama thumbon Voltana Ademin: Nuk e kuptoj planin e saj, me siguri është faji im

rama ademiDebatet mes kryebashkiakes Voltana Ademi dhe kryeministrit Rama kanë qenë të vazhdueshme që pas sherrit live në ditën e inagurimit të stadiumit “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës.

Nga ai debat, sillet në kujtesë, momenti kur Rama i kërkoi llogari Ademit për mos shembjen e ndërtimeve përreth stadiumit e që nga kryebashkiakja u interpretua si kërcënim.

Nga Skrapari, ditën e sotme, në një takim me fermerët kryeministri Rama i është rikthyer edhe njëherë tjetër këtij debati. Ai është shprehur se znj.Ademi është e vetmja kryebashkiake që nuk i kuptonte dot planin që kishte për qytetin e saj, Shkodrën.

“Do mbështes kryebashkiakët përveç kryetares së Bashkisë së Shkodrës që s’ja kuptoj dot planin. Po ky me siguri është problemi im”,- tha Rama.

Në distancë ata janë përplasur edhe pak ditë më parë për lulishten në lagjen “Manush Alinani” në Shkodër, ku Rama nuk nguroi ta cilësonte kryebashkiaken shembull të kokëboshësisë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rama thumbon Voltana Ademin: Nuk e kuptoj planin e saj, me siguri është faji im”

 1. ........ says:

  SHKO QIU NE BYTH TEK VOLTANA RROT K……I.

 2. A says:

  Jo more EDI RAMA, ti je nje rrumpalle qe nuk e ke shokun dhe nuk eshte VOLTANA ADEMI. Ti mender EDI mos na trego brockulla, kur jeshe ne Paris nuk ishe as me pak dhe as me shume nje barbon, nje piktor i deshtuar zhgaravinash. Pse nuk bere hajer kur jetoje ne France, kurse per me ngrene haje neper mencat e ndihmes sociale per mjeranet dhe te varferit e Parisit. Pra, ishe nje endacak rrugesh, ku te haje nje pjate makaronash.
  Ne Shkoder shkove per te inauguruar Stadiumin “Loro Borici”, nuk shkove per shembjen e ndertimeve perreth stadiumit. Ky muhabet nuk behet ne xhiro dhe as neper rruget e Shkodres. Ky muhabet behet duke shkuar ne zyren e Bashkise se Shkodres, ne zyren e Kryebashkiakes VOLTANA ADEMI duke nxjerrur hapur pretendimet e juaja.
  Ne qoftese sot nje ish Kryetar bashkie i Tiranes, LULEZIM BASHA, prishi nje Stacion treni te Tiranes padrejtesisht dhe nuk arriti te nxjerri jashte nga pronat dhe shtepite pronaret, kete e realizove ti more debil me mender Kryetarin e ri te bashkise ERION VELIA.
  Keto te shkreta familja sot per kompensimin tend nuk blejne jo me truall, banese ose apartament, por as nje hale, nevojtore.
  Per kete qe thua ti, VOLTANA ADEMI, Kryetare e Bashkise se Shkodres duhet te marri shembullin dhe pervojen kur eshte ndertuar Bulevardi i Tiranes nga Sheshi “Skenderbej” deri tek Stacioni i Trenit te Udhetareve, ne kohen e Zogut, ku ky bulevard sot quhet Bulevardi ZOGU i I-re”.
  1) Behet studimi i shpronesimeve i trojeve dhe prishja e banesave perreth Stadiumit “Loro Borici”.
  2) Percaktohen ku do te sistemohen njerezit dhe familjet e shpronesuara.
  3) Nxirret vlera reale financiare e truallit dhe e baneses ose nderteses se prishur, sipas cmimit aktual ku ndodhet prona.
  4) Kjo vlere te llogaritet duke patur parasysh qe i shpronesuari ne fillim e deri sa te sistemohet do te marri shtepi, apartament me qera, derisa sa te gjeje truall per ta blere dhe per ndertuar shtepi. Pra, duhet kohe qe i shpronesuari te sistemohet.
  Sipas shembullit te Qeverise se ZOGUT te I-re, personat dhe familjet e shpronesuara jane vleresuar dyfish te vleres.
  Sepse ne fillim kane shkuar ne shtepi me qera dhe pastaj kane siguruar truallin duke e blere, e duke ndertuar shtepi.
  Prandaj them qe VOLTANA ADEMI ka te drejte ne kete drejtim.
  Por ty ore EDI RAMA dhe ERION VELIA nuk ju intereson ky muhabet.
  Shpresoj si qytetaret shkodran dhe VOLTANA ADEMI te mos ndigjojne ty derdimen EDI RAMA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *