VIDEO/ Rama: Me inatin e skraparllinjve nuk hahet njeriu që ka logjikë

ryeministri, Edi Rama, u përsëriti edhe njëherë fermerëve se nëse duan që të shesin prodhimet e tyre dhe të krijojnë të ardhura, duhet të bashkohen për të rritur volumin e prodhimit. Në takimin me fermerët e qytetit të Çorovodës, Kryeministri i cilësoi si të pamundura propozimet e kreut të PD, Lulzim Basha për fermerët e Shqipërisë ndërkohë që nuk kanë munguar edhe batutat me banorët e zonës së partnerit të tij në qeverisje, Ilir Meta.

Për t’ia dalë dhe për të krijuar të ardhura më të mira, fermerët duhet të bashkojnë prodhimet e tyre që të gjejnë treg për shitje.

Ky ishte sugjerimi i Kryeministrit Rama për fermerët e Çorovodës, të cilët, sipas tij, nëse nuk e bëjnë këtë, nuk kanë të ardhme.

Rama: Tek pull nuk ia del dot, ska asnjë mundësi. Ne mbështesim të mëdhenjtë për të mbështetur të vegjëlit. Sepse në qoftëse ka një pikë grumbullimi, pika e grumbullimit është A-ja për t’u thënë të vegjëlve: Nuk keni nevojë ju të dilni në rrugë. Ju do të mbillni këtë farë, të prodhoni këtë domate ose këtë rrush dhe këto i marr unë unë.

Kryeministri shfrytëzoi rastin edhe për të sulmuar propozimet e liderit të PD për fermerët.

Rama: Ka dalë ky Luli që ra fjala dhe u thoshte dje do t’u japim 100 milion dollarë nga buxheti dhe do t’ua japim, tha, vetëm mbi bazën e asaj që prodhoni. Si do ta masësh ti sa prodhon njëri, sa prodhon tjetri?

Si çdo takim, nuk kanë munguar edhe batutat e shefit të qeverisë me banorët, ku në vendin e origjinës së kryeparlamentarit Meta, përmendi inatin e skraparlinjve.

Rama: Vetëm në inate skraparlinjsh unë nuk përzihem se nuk ua zgjidh dot. Se me inatin tuaj nuk hahet njeriu që ka logjikë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “VIDEO/ Rama: Me inatin e skraparllinjve nuk hahet njeriu që ka logjikë”

  1. Treviso says:

    Vetem kaq, apo na len te kuptojme diçka? Nese na len te kuptojme diçka une kam qene ne kundershtim deri ne fillim.

  2. Fshatari says:

    Ky Popull ose fermeret,po nuk u binden qe duhet sa me pare te bashkohetn e te krijojne koperativat e perbashketa,as kane per te bere ndonjehere hajer. Sigurisht qe duhet te bashkojne prodhimet,po jo prodhimet qe i prodhojne sipas kokes se tyre,por prodhimet qe duhet tja u rekomandoje grumbulluesi,i cili dhe duhet te jete ai qe meret me shperndarjen e farerave,e jo fermeret.

  3. ... says:

    o pall k….i mos pergjithso nje popull me persona te perveçem qe ty nuk te shkojn punet mbar siç i do ti idjot , matu kur flet per nje popull je kryeminister apo kryegomar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *