Avionët me të cilët udhëtoni kanë dhoma sekrete, ja çfarë fshehin…

Nëse ju ka ndodhur që të qëndroni në një ndenjëse të parehatshme e me shumë pak hapësirë gjatë një fluturimi, me siguri do të ndiheni xhelozë kur të zbuloni se çfarë ju kanë fshehur gjatë gjithë kësaj kohe.

Dy korrespondentë udhëitmesh kanë zbuluar, ndoshta për herë të parë ndarjet sekrete, me të cilat janë të pajisur shumica e avionëve. është fjala për një hapësirë të fshehtë dhe të pajisur me shtretër, e cila përdoret nga ekuipazhi i aeroplanit për t’u shplodhur gjatë udhëtimeve të gjata.

Nga një video e publikuar, tregohen shtretërit e rehatshëm të pajisur me rripa sigurimi dhe hapësira mjaft e bollshme, e cila zakonisht qëndron e fshehur pas një dere ose perdeje. Kjo hapësirë njihet si “Ndarjes e Shplodhjes për Ekuipazhin” dhe gjendet zakonisht tek avionët e mëdhenj, Boeing, të cilët kryejnë edhe fluturime të gjata.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *