Ben Blushi replikon me Ramën: Po ngatërron fytyrën me pasqyrën

faqe 4=-5 blushi kunder Rames 31Deputeti i larguar i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka bërë një replikë me Edi Ramën përmes Facebook­ut.

Blushi duke reaguar mbi deklaratën e bërë nga Rama për mediat, ku akuzoi se shumë analistë jetojnë me gjoba dhe shërbime për të tjerët, thotë se Kryeministri po ngatërron fytyrën me pasqyrën.

Pashë KM që kishte bërë një video kundër medias.

Ka ende njerëz që ngatërrojnë fytyrën me pasqyrën. Politika është fytyra ndërsa media është pasqyra.

Zakonisht ata të cilëve nuk iu pëlqen fytyra përpiqen të mbulojnë pasqyrën por kjo nuk i ndihmon. Përkundrazi!”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Ben Blushi replikon me Ramën: Po ngatërron fytyrën me pasqyrën”

 1. Shqiptar says:

  C’Fare Inteligjence.Blushi eshte shume i zgjuar.Ka humb kot ne Shqiperi.Duhet te ishte ne majat e politikes Evropiane.

  1. Edkari says:

   ..shume analiste jetojne me gjoba dhe sherbime per te tjeter…..
   o Mero per ty e ka,,po te shet Edi e do mbesesh si muti ne shi

 2. Ana says:

  Shume e thelle kjo …po ti ku hyn te fytyra apo te pasqyra?

  1. ALBINA says:

   HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAH

 3. L leshi says:

  O blush ti o figur i ke ngaterru te gjitha biles edhe k….n me dollarin, avash avash po behesh fytyre me e urryer se e berishes…coban bastard.

 4. ariff says:

  Beni i Kiços dorëzo mandatin qe te dhane socialistet pastaj te te shikojme sa te vlen lekura . Buke shkelur .

 5. Hazalli says:

  Ke shume te drejte shoku BB.

 6. maximus says:

  po ky sikur s’kishte fb, para nje muaji tha live ne tv klan mos gaboj, se e urrej fb, dhe se nuk kam fb, epo tani u be kryetar domosdo qe do hape fb, prandaj edhe nuk i besoj shume blushit une, se per te folur ,flet bukur , nuk ja ha qeni shkopin, por e thena me te beren jane shume larg njera -tjetres

 7. analisti says:

  Ti qe ke marre per siper ti dalesh per zot shqipetarve dicka do besh po se cfare do besh dhe vete ti se din,po e para gje do beje ishte te rreguloje mardheniet me te tate,se ai nuk eshte si puna jote,ai eshte intelektual me tjeter stature,kurse ti je nje halabak qe ne fakt eshte turp te merresh me ty,prandaj dhe njehere rregullo komunikimin me te tate se mete tjerety kollaj puna,erdhi qershori.

 8. aqif tahipi says:

  Nuk ka shume dallim ky intelektual nga shoket e tij intelektuale ,qimi ,qani ,qili etj. Vifath lath revoluthion(paloqja )

 9. Kumandari says:

  Ky ri ri e hamut ndonjiher

 10. BABAGHYSHI says:

  Njeri teper i shpelare dhe i konsumuar si politikan . Model i rinovuar i Kacit te Zi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *