Drejtori i policisë së Elbasanit, Çepe: Tifozja e Partizanit u frikësua, një pjesë kanë ardhur të dehur

dhunaDrejtori i policisë së Elbasan Alfred Çepe është shprehur për mediat pas përfundimit të ndeshjes Partizani-Skëndërbeu, se policia u afrua tek tifozat për të fikur fishekzajrret e thedhura nga tifozat.

Sipas tij, policia është treguar shumë tolerante dhe për pasojë nga hedhja e stolave ka mbetur i plagosur një punonjës policie dhe një tifoz.

Ndërsa sa i përket tifozes e cila ishte në gjëndje të rëndë, Çepe tha se ajo u friksua nga gjëndja e situatës.

“Policia nuk ka ndërhyrë fare. Jemi treguar shumë tolerantë. Nga hedhja e stolave është dëmtuar një tifoz dhe një policë. Nuk ka të shoqëruar, por jemi duke identifikuar autorët pasi një pjesë e tyre ka ardhur e dehur. Tifozja e Partizanit u friksua nga situata kaotike, pot i’u dha ndihma e parë.” tha Çepe.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *