Njësoj si Haxhi Qamili, po kot lodhesh i mjeri Sali: Do të ndëshkohesh për bëmat kundër shqiptarëve!

berisha ngjelaNga Spartak Ngjela

Sali Berisha iu ben thirrje neoosmanëve të ngrihen kundër futjes së Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Një ligësi e tillë, ka shumë kohë që nuk është shfaqur hapur nga një pushtetar në Tiranë. Por Saliu tani është një i penalizuar ligjor, i cili po lufton për të shpëtuar gjënë e vjedhur dhe ndëshkimin që po i kanoset nga vendosja e drejtësisë në Shqipëri. Është në një gjendje transi, prandaj këndej e tutje do shihni shumë përçartje në jerm të tij.

Ai, realisht, ka shume kohë që po kërkon të destabilizojë Shqipërinë; por akti befasues i Kancelares gjermane pro Shqiperise, e ka çoroditur deri në ekstrem, sepse mendnte që gjithçka e kishte zgjidhur me Gjykatën Kushtetuese.

I pushtuar nga kjo gjendje, Berisha dje iu drejtua qarqeve të caktuara europiano-perëndimore që ato të refuzojnë pranimin e Shqipërisë në BE; dhe ka bërë thirrje për revolta popullore në Shqipëri. Njëlloj si Haxhi Qamili kur rrëzoi Princ Vidin në Shqipëri, në vitin 1914 – 1915, me kryengritjen e tij osmaniste.

Po a e dini ju që në të gjitha kancelaritë europiano-perëndimore Sali Berisha konsiderohet si një forcë regresive orientale dhe fondamentaliste kundër qytetërimit perëndimor?

Pse lodhesh kot, o i mjeri Sali! Ti je absolutisht i papranueshem në Perendim dhe i përcaktuar prej perëndimorëve si armik i betuar i Perëndimit. Pastaj, si do ta bësh kryengritjen në Shqipëri, kur shqiptarët sot i kane syte dhe veshët të drejtuar nga Bashkimi Europian dhe ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu?

Prite fatin qetë Sali! Se, nuk e bën fati njerinë, por njeriu fatin dhe lirinë… Fati yt ka qenë i përcaktuar nga ti vetë: duhet të ndëshkohesh për bëmat e tua kundër shqiptarëve.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Njësoj si Haxhi Qamili, po kot lodhesh i mjeri Sali: Do të ndëshkohesh për bëmat kundër shqiptarëve!”

 1. Besnik says:

  Z.Ngjela kur do vijë ajo ditë se po humb edhe durimi që ky diktator demokrat ti mbyllet goja njëherë e mirë

  1. Kujtim says:

   Bravo Ngjela je i Math

 2. edi shanc says:

  kur do ti vije fundi ketij bajges sali

 3. Shqiptar says:

  Z, Ngjela! A do te dorezohet perseri Perendimi perpara, haxhi qamilit(s. berisha) te viti 2016 ? Se sigurisht qe Perendimi na e ka borxh ate ngjarje, a thua nuk kishin bythe te qeronin me gjithe lecka nje cop tru shkulur si h.qamili. I takon Perendimit dhe USAs ti laje borxhin Popullit Shqiptar, e te mos e sorollasin me tej.

 4. I biri sheqeres dhe i partizanit serb says:

  I biri sheqere kurves kerkon rremuja se ndryshe nuk mbijeton dot.

 5. xy says:

  Si gjithmone me vlera dhe i pakundershtueshem Avokat.Laku po i ngushtohet Kryekriminelit.

 6. ETHEM says:

  O mjeran e shpifs.po e tregon hapt se je kunder popullit tend,hajdut,vraes e frikacak.Do vij dita qe do varrosrsh si qen i ngordhur.Edhe viçidoli nuk do pranoi kufomen tende

 7. Qifi says:

  O Tak legeni o burre kot, enver hoxha ka qene legen por ty ta ka bere mire qe te futi ne burg se e ke meritu ?%, berisha do jete makthi rilindjes edhe 100 vjetet e ardhshme.

 8. Epo kjo pune... says:

  po ai ne mision eshte se serbo-greku ka plot kelysha ketu se ndryshe nuk ndodhnin gjithe ato ngjarje dramatike keto 25 vjet dhe serisht kemi te njejtet protagoniste. Futeni ne kafaz se ndryshe nuk biem rehat

 9. Gri says:

  O qifi mbahu Te keqen! 100 jane shume!/9
  Po ti qifo do jeshe deri atehere???0

 10. Urimi says:

  I madh dhe shume qarte avokati,jo vetem tash kur sali berishes po i shtrengohet laku por edhe kur kishte shpaten ne dore avokati ishte shume i drejteperdrejte se çfar duhet bere me sali berishen,duhej izoluar dhe futur ne burg perjete,per dy arsye;
  nje per krimet e bera ndaj shqiptareve dhe e dyta qe familja e tij te shpetohet nga dashuria e gjakpirjes.
  Urojme qe te vie sa me shpejte ajo dite o avokat.

 11. Arber Iliri says:

  Berisha eshte vazhdues i Enverit dhe berishizmi vazhdimi i enverizmit ne kushte te reja kombetare dhe nderkombetare.Armiqte e Shqiperise zgjodhen me shume mencuri nje agjent serb si Sali Berisha per drejtimin e Shqiperise pas ndryshimit te madh boteror ne fillim te viteve 90.Ishte nje fatkeqesi qe ala perpiqet te beje keq.Berishizmi si vije qeverise ndertoi nje monster gjoja demokratike ne Shqiperi me tentakula si sistemi gjyqesor, policia berishiste, administrate shteterore e deformuar te gjitha kunder interesave te popullit shqiptar.Duhet eleminuar Berisha se pari si person politik dhe duhet vazhduar edhe nje periudhe tjeter per te zhdukur Berishizmin si mentalitet qeverises.Kjo eshte c’ka Sali Berisha i beri vendit atehere kur gjithe faktoret ishin ne favor te vendit qe ai i shperdoroi dhe perdori kunder popullit.
  I uroj nje fund sa me te shpejte si Berishes ashtu edhe Berishizmit si metode qeverisje qe ai krijoi.

 12. Lugati says:

  rrak tak rrak tak coftetelin kam marak na cave karin je bo si llaxore ca bo mer gamor gare me erjon ciaua bracen e ripjelljes vetem gam ham

 13. Justini says:

  Hahaaaaaaaa o Avokat torrollak,o idiot qe kur ste ecen e jotja vetem shpif.Ahhhhh sa mire ta ka bere Enveri ty,e ke merituar.Ik u pshurru ti bashke me tere keta komunista shurraqe.Grini sa te doni,pa Berishes ti rruani trapin se nuk keni prova.Kujtoni se jemi budallenj ne dhe nuk kuptojme

 14. alphade says:

  Avokat , shkurt dhe qarte : Bjeri qenit te Vicidolit !

 15. intelektuali says:

  Berisha dhe ata qe kane vepruar si ai i kane ditet e numuruara.Drejtesia vonon po nuk haron.Dhe te gjithe ata qe kane vjedhur apo do te vjedhin ne te ardhmen do perfundojne ne burg.Te lumte Ngjela e ke thene sakte.

 16. Elfi says:

  Shqiperia e ka te ardhmen ne Europe,… dhe te prishen ato xhami qe na i la peshqesh Saluku..se nuk na duhen gja…na mjaftonin ato qe u rihapen ne vendet ku kane qene me pare.

 17. GRAMOZ says:

  Policia e Shtetit te pregatite dosjen penale e cila nje vandak i madh me vjedhje,vrasje,mashtrime,trillime dhe tradheti.dosja te cohet ne Prokurori,,PRESIDENCE DHE TRUPIT DIPLOMATIK..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *