Rama: Dëmet që Shqipëria i ka bërë Kosovës dhe “partia” që nuk jep llogari

ramaNga Edi Rama

Te enjten Klan Kosova transmetoi bashkebisedimin qe zhvillova me gjashte gazetare te Prishtines, i ftuar nga Baton Haxhiu ne studion e tij te debatit. I cili u transmetua live edhe ne kete faqe, me nje audience krejt te pazakonshme, dhe numrin me te madh te komenteve ndonjehere per postimet e mia; shume me teper sesa per shembull, per fitoren e zgjedhjeve tre vjet me pare apo per viziten e Papa Françeskut ne Shqiperi.

Nje kryengritje e vertete digjitale e fokusuar kunder gjashte analisteve, qe per hir te se vertetes, nuk eshte se bene gjesend me shume a me pak, se çfare ben zakonisht kjo kategori ne kesi rastesh. Madje, ata ishin shume me te miresjellshem sesa kolege te tyre ne Tirane, personazhe te paarritshem ne vrazhdesine e komunikimit dhe kollajllekun me te cilin marrin persiper te debatojne, per gjera qe as nuk i dine dhe as marrin mundimin te pergatiten perpara se sa te hyjne ne nje studio.

Ai lume i rrembyeshem e i pambarimte komentesh, nxorri ne pah me se miri te verteten se shqiptareve u ka ardhur ne maje te hundes jo vetem nga politikanet qe nuk i perfaqesojne, qofte ne Shqiperi e qofte ne Kosove, po edhe nga analistet te cilet perfaqesojne vetem mikroboten e tyre te mllefeve, padijes, thashethemeve, klikimeve e qendrimeve krejt siperfaqesore mbi problemet e sfidat reale te shoqerise sone.

Shqiperia i ka bere dy deme te medha Kosoves. E ka infektuar politiken dhe Kuvendin e saj me virusin e gjuhes se akuzave ekstreme, ku fjala kriminel thuhet me shpesh se sa fjala zoteri apo zonje, ne komunikimin e ndersjelle; e ka infektuar edhe skenen mediatike te studiove e te portaleve, me virusin e kultures se linçimit me çdo kusht te perfaqesuesve politike, ku çdo mjet justifikon qellimin!

Te dyja bashke, edhe shfrenimi gjuhesor ndaj kundershtarit kriminel, hajdut e tradhetar, edhe linçimi non stop, pa dallim, i kujtdo qe meqe merret me politike eshte per definicion kriminel apo i korruptuar dhe per çdo gje qe ndodh, jane reflekse te kushtezuara nga kultura e vjeter komuniste, per te cilen kundershtari eshte medoemos armiku qe duhet eliminuar dhe nuk ka pike rendesie ajo qe behet apo thuhet, po e vetmja gje qe ka rendesi eshte se kush eshte ai qe e ben apo e thote!

Keshtu populli, opinioni publik, ka mbetur pa ndermjetesues ne mjedisin e debatit politik apo shoqeror, sepse pjesa derrmuese e mediave dhe analisteve e portalisteve, jane kthyer ne nje parti politike qe as votohet, as i jep llogari ndonje votuesi dhe as do t’ia dije hic se çfare duan prej saj apo mendojne per te, votuesit.

Nje parti, ku secili eshte parti a grup me vete, ku  informimi i publikut, kerkesa e llogarise ndaj politikes e partive te verteta politike per ate qe thone e ate qe bejne, hedhja e drites mbi faktet e mbi shifrat apo ne teresi oponenca e argumentuar ndaj vendimmarrjes e vendimmarresve, jane qellime te dores se fundit.

Nje parti qe financohet kryesisht me gjoba te paligjshme apo me sherbime te padeklaruara ndaj te treteve te interesuar per te nxitur linçimin e kundershtareve te tyre ne politike a ne biznes, e cila prodhon tituj kriminalizues, editoriale diskreditues, dokumenta fallco, histori te sajuara, fotomontazhe e çfare te mundet, ne nje perpjekje te terbuar ku s’ka asnje qetesi ne gjykim, asnje arsyetim ne argumentim, asnje ndershmeri ne qendrim.

Natyrisht, ashtu siç nuk eshte aspak e vertete qe te gjithe politikanet jane njesoj dhe qe politika ne vetvete eshte nje force per te bere keq, po eshte do te ishte krejt e pavertete te thuhej se te gjitha mediat, te gjithe analistet e çdo botues, portal e gazetar, eshte pjese e kesaj partie ku genjeshtra dhe e verteta jane bere nje, ku shpifja dhe fakti jane shkrire ne nje, ku te gjithe jane e njejta gje!

Por fakti dhe besoj lajmi i mire eshte se  raporti i popullit, opinionit publik, me kete parti qe ka korruptuar esencen e misionit te medias, ka hyre ne nje krize te thelle.

Kjo krize eshte padyshim fati i mire i çdo tribune mediatike qe nuk e ka braktisur qellimin themelor te ekzistences se vet dhe i kujtdo qe nuk e ka harruar domethenien e te qenit botues a gazetar.

Po ashtu, kjo krize e shperfaqur ne menyre spektakolare permes kryengritjes digjitale te publikut pas nje debati, (ku me thene te drejten gjashte analistet i ktheu ne viktima te kryengritjes jo ajo qe bene ne studio, po rastesia qe u gjenden ne kohen me te gabuar, per temen me te gabuar, me njeriun me te gabuar, si perfaqesues te nje partie qe vetediskreditohet perdite) eshte nje krize qe tregon qarte se talljes se madhe me publikun te analisteve, opinionisteve e portalisteve qe i dine te gjitha e flasin per te gjitha, po i vjen fundi.

Kohes se njehsimit te shpifjes me te verteten, te genjeshtres me argumentin, te mashtrimit te publikut me tituj e me lajme te pergatitura per te luftuar me dike per llogari te dikujt tjeter e per te vene gjoba ne emer te lirise se fjales, po i vjen fundi.

Patjeter qe edhe kjo lloj media e keta lloj personazhesh do te ekzistojne ne jete te jeteve bashke me demokracine, por vetem si provinca e botes mediatike qe ben opinion, ku qendra do te jete gjithnje e me shume e atyre mediave e gazetareve, analisteve, opinionisteve, qe nuk e tradhetojne qellimin themelor te ekzistences se shtypit.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Rama: Dëmet që Shqipëria i ka bërë Kosovës dhe “partia” që nuk jep llogari”

 1. nik says:

  KE qene dhe je i vlersuar per perpjekjet e pasionin qe ke per te punuar aq sa mundesh,por sjellja juaj ne kontaktet me njerez ne popull ,gazetare cfare kam pa ne tv len per te deshiruar,boll ma me egoizmin se po e dh… .

  1. Cudia says:

   Rama eshte thjesht nje model per politikanet e tjere. Me popullin ai vendos veten mes tyre. Ky eshte populli qe kemi dhe kjo eshte menyra qe ta kuptojme. Nqs ti Nik je me i mire se Rama atehere mund te konkurosh per lider partie dhe te drejtosh ti vendin. Boll me shigjeta drejt Rames dhe lereni te punoje se Berisha me larot e tij e kishte kthyer vendin ne me keq se Afganistani.

 2. NjeQytetarOptimist says:

  YES SIR…

 3. Falcon says:

  Digjitale or Dixhitale! !

  1. albcan says:

   Po qe se eshte digjitale atehere Baton Haxhiut duhet t’i themi Baton Hagjiu.

 4. emigrant says:

  Z.Kryeminister Kete Shqiperi “Ku fjala kriminel thuhet shume me teper se fjala Zoteri apo Zonje” e keni krijur JU se bashku me kryeministra te tjere para jush. Jeni ne komande te kesaj Shqiperie dhe nuk keni bere asgje per ta ndryshuar gjate qeverisjes tuaj pre tre vjetesh dhe prej 15 vjetesh si poltikan. Po “peshtyn ne pjaten ku hani” Z.Kryeminister. Nuk ju takon juve te kritikoni kete Shqiperi por te perpiqeni ta rregulloni.
  Prandaj ankesat tuaja jane te kota..

 5. Ilir says:

  Zoti Rama. Kjo thenie eshte pergjigja me e mire ndaj kesaj arrogance tuaj ndaj qytetareve (edhe analistet jane qytetare)

  The most important political office is that of the private citizen.
  Louis D. Brandeis

 6. Aleko says:

  hec perpara Edi rama dhe mos degjo lukunin e portaleve e mediave qe vetem te tilla nuk jane Pekundrazi ato jane vec zedhense te interesave te qarqeve politike synimi I te cilave eshte vec ,si te manipulojne, te deformojne,, te genjejne , e mashtrojne popullin shqipetare qe ta bejne me te lehte ardhjen e tyre ne pushtet.Populli kupton….Ajo qe duhet te keshe parasyshe eshte se ne perpjekjet per rregullimin e maredhenjeve me serbet duhet te marresh parasyshe faktin se keta te fundit jane shtet I organizuar dhe solid, dhe cdo veprim politik qe bejne mbeshtetet nga institucione me pervoje qe ata I kane ndertuar prej kohesh qe kur shqiperia nuk ishte shtet.ne themel te ndertimit te ketij shteti jane mite dhe genjeshtra te cilat respektohen me serjozitetin me te madhe nga qeverite dhe gjithe populli serb dhe eshte shume veshtire qe ata te bejne ndryshime pa mos llogaritur edhe humbjet me te vogla qe ata mund te kene nga marreveshje qe mund te behen ne planin rajonal apo ata evropian.Ata u kushtojne rendesi edhe gjerave qe ne pamje te pare duken pa rendesi si fjala vjen kur shprehen per emertimin e nje rruge qe nis nga Nishi , duke preferuar qe as te mos permendin se ajo kalon dhe ne Kosove, dhe kejo nuk eshte pa qellim.Te tilla gjera nuk duhen te nenevleftesohen edhe per faktin se ato behen ushqim jo vetem per portalet dhe gazetaret e papergjegjeshem ne Kosove e shqiperi por cojne uje ne mullirin e disa grupimeve politico mediative qe vitet e fundit sidomos ne kosove trumbetojne tymnajen e rrezikeshme te te ashtuquajturit Kombe Kosovare””.Te njejtat problem kemi dhe me grekun, skemi ci bejme na kane rene ne pjese.Edhe ata cdo marreveshje qe bejne apo qe duan te bejne me ne I bejne me qitje te larget, Njesoj si serbet edhe ata ne themelet e shtetit te tyre kane mitet dhe genjeshtra Per fat te keq keto mite e genjeshtra qe kane keto dy shtete kane rene ,bien dhe do te bien mbi kurrizin e shqipetareve, prandajduhet te jemi sy hapur dhe te mos pranojme marreveshje poshteruse sic beri Sali Berisha me Detin dhe varret e ushtareve greke ne juge te shqiperise.Eshte e pabesushme se si mund te firmosen marreveshje te tilla me nje shtet qe je ende ne gjendje lufte dhe nuk njeh genocidin ndaj krahines se camerise.Ne fund te fundit ushtaret grek nuk u vrane nga Shqipetaret, u vrane nga italianet ,keshtu qe ne nuk kemi obligim tu bejme varre ne token tone dhe tu leme brezave gozhden greke te nastradinit, por ne shenje respekti mund te ngrihej vetem nje memorial ndersa kush ishte I interesuar per eshtrat e te reneve te bashkepunohej per ti gjetur dhe te varroseshin nga te afermit e tyre ne token e tyre greke qe paseardhsit e tyre te mund ti nderojne…Kaq azgje me teper ne cfaredo rrethane politike qe mjund te krijohet , nderkohe nese ka vend per ndertime varresh ne teritorin grek jane eshtrat e popullsise came qe u vrane nga vet grekrit dhe kane obligim ti gjejne ku I kane hedhur ,qe te mund te respektohen nga paseardhsit e tyre ,qe sot nuk kane as mundesin qe te mund tu vene nje tuf lule….Barazi dhe respect reciprok per cdo marreveshje , ndryshe nese respektohen vetem kerkesat greke dhe injorohen tonat ahere edhe ju levizni per interest tuaja drejt te bemeve Berishiane……

 7. Andi says:

  Mendo nje here edhe per sjelljen tende kryeminister. Je bere arrogant, perbuzes dhe i gjitheditur! Nuk te pelqen asnje mendim tjeter, asnje kritike, koment, etj. Sigurisht ti nuk di gjithshka, biles ne disa ceshtje je i paditur. Cdo njeri eshte i tille, por ty nuk te pelqen ta pranosh. Edhe ti ke pjesen e madhe te fajin per ashpersimin e fjalorit, mungesen e etikes dhe rritjen e dhunes verbale. Dikur thoje “ju degjoj me perulesi”, tani me duket se te gjithe i degjon me pertese dhe perbuzje. Duhet te jesh ai qe drejton duke dhene shembullin me te mire. Me vjen keq ta them, por nuk e ploteson kete, je larg…

 8. Kasua says:

  Po nuk u rrit niveli qytetar ne kete vend gjithekush ka te drejten te analizoje gjithkend e jo vetem kaq por edhe ti tregoje rrugen per te ardhmen e tij!Ne nje vend qe mungon intelektuli i zevendesuar me hajdutin administrator me kollare eshte i destinuar te rreshqase edhe me thelle drejt se keqes!Shume pak jane ata qe kuptojne kete mesazh te qytetarit Rame e shume e peshtyjne duke mos qene dakort me mendimet e tia ,pasi jane jashte kornizes se tyre !Ne nje vend qe mungon qytetari i zevendesuar nga katunari eshte siç thote populli “Varri k…….”!

 9. Ortopedi says:

  Edhe pse. Ju z.Rama rrezatoni dije e kulture, po aq shiheni si nje lloj egoisti e narcisti.Do te ishte mire qe keto te mburrura ti kufizoni ne komunikimet tuaja publike. Cfare do te thoni se ata gazetare zgjodhen njeriun e gsbuar?! Pra juve, i gjithediteshmi?! Gabim, vertet por nga ju!Nese doni te degjoheni,ate here degjoni te tjeret.

 10. Arber Iliri says:

  Rama, urime per qendrimet dhe veprimet e tua si kryeminister.Je nje politikan i se vertetes dhe realitetit dhe mesa shoh droga “pushtet” nuk te ka trullosur.Uroj te vazhdosh me programin tend qeverises te pakten edhe nje legjislature tjeter gjate se ciles besoj se ata politikane e qeveritare qe kane bere krime te shkojne para gjykates, te majte a te djathte, krimi nuk ka ngjyre.Ky do te jete demokratizimi i vendit dhe kthimi i nje jete normale ne vendin e shqipeve.

 11. Aso says:

  Eshte fjalia per median, jo profesionale, banale, qe ben thashetheme, qe I sherben politikes… E tille eshte media ne Shqiperi. Mos tu vije keq. Rama ka te drejte, pavarsisht se moda shqiptare e do qe Kryeministri te mos analizohet po vetem te shahet.

 12. Ben Dibrani says:

  Thelbi eshte qe gazetaria jone, e varur apo e pavarur, nuk shikon te media mjetin e fuqishem per te informuar publikun me ato informacione qe lidhen me inetersin e tyre kombetar (qofte edhe lokal), si mjetin per ta udhehequr ate ne rrugen e dijeve shkencore e prodhuese, mbi kulturen qe prodhon dhe duhet te prodhoje ky popull, mbi njohjen e faktoreve te brendshem apo te jashtem qe kane ndikim pozitiv/negativ ndaj zhvillimit dhe ecurive pozitive te ketij vendi, kush po ben cfare politike qe i sherben vertet vendit ne menyre afatshkurter apo afatgjate, por e kane zgjedhur median si arme per te goditur shtetin dhe pushtetin, jo per ta korrigjuar por per ta denigruar. Nuk ka rendesi nese ajo qe ben dikush eshte e vlefeshme ne teresi, mjafton te gjendet nje shkak per ta shkaterraur tjetrin. Duke u perpjekur te duken si te forte qe godasin shtetin e forte, harrojne, nuk kuptojne ose i sherbejne dikujt tjeter jo interesit me te mire te Shqiperise e shqiptareve. Kjo sjellje duke marre shembull nga nje opozite teresisht antikombetare, i ben te jene ne sinergji me te gjithe faktoret negative qe pengojne zhvillimin tone.
  Eshte fatkeqesi, por eshte e vetete.

 13. vezhguesi
  Z.Kryeminister jam dakort me mendimet dhe perfundimet qe arrini per median e politiken ne pergjithesi , por ju lutem uleni pak koken , thirrini arsyes dhe degjoni mendimet e njerezve qe rrine larg jush , nuk kan poste ose nuk njihen nga afer prej jush. vlereso vrejtjet e popullit, degjoi me durim , arsyeto ,verifikoi se institucionet i ke, bindu e pastaj beje ate qe duhet.
  PS, populli ta dha pushtetin , trego qe je i mencur, i urte dhe i suksesshem . Ne lidhje me socialistet po tregohesh buke-shkal
  ben sikur kujtohesh tani qe po vijne zgjedhjet se deri me sot ka bere LSI si i do qefi …ka mbajtur ne poste drejtuese plot PD-ist duke i bere gjoja lsi..ste. Te gjithe hajdut jane …koston ne publik e ka PS dhe Qeveria . Mbeshtetu te RUCI,. BRACE, XHAFA, A.AHMETAJ qe te mbledhin votues se jane me integritet e te besushem …lere 2K, SHALSIN E NDONJE INTERESAXHI TJETER.. Mos harro populli shikon , degjon, vlereson e gjykon dhe te ndeshkon.Me besim se do me mirekuptoni …qe te rrini afer popullit, me afer socialisteve kontribues ne vite QE JANE NDESHKUAR E PERNDJEKUR NGA SALI KRIMINRLI, jo ata qe vrapuan ne rreshtin e pare kur festohej fitorja mbi BERISHEN.

 14. Pajtim says:

  Fat I keq per shqiptaret. Ne mbare njerezimin media eshte gjithmone nje hap para politikaneve. Tek neper fat te keq kete radhe politika ka te drejte. Rama I nxorri lskuriq ca blogera qe patjeter donin ta njehsonin ate me njeriun qe I kishte bere Dem Kosoves ne vizi ten ne Serbi. Pa llogjike, me nje pasion fshataresk te kompleksuar inferioriteti, ata reflektuan presence me te keqe te rraces blogere-gazetareske. Te vinte keq kur i shikoje ne ate gjendje. Vellezerit tane jane, por misioni qe kishin marre persiper nuk ishte vetem kunder Rames, por edhe kunder gjithe shqiptarise. Nuk eshte Rama objektivi ne luften kunder Serbise. Ai si bateria qe i dha energjine e nevojeshme, te Pasteur e te oavarur gjithe dialogut serbo-shqiptar, duke u sjelle si fitimtar me serbet humbes. Vetem per kete menyre te sjelluri ai meritin vletesimin me te l’arte te kombit tone. Rama eshte nje vlere me te mirat e te metat e tij. Fat qe e kemi kryeminister ne keto momente. Dhe ta perdorim si vlere e shtuar ne rrugetimin e kombit shqiptar kudo. Ne Shqipet, Kosovo, Cameri e kudo ku ka shqiptare.

 15. alphade says:

  Kur Rama debaton me njerezit e thjeshte te qytetit dhe te fshatit,
  tregon se ky duhet te jete modeli i politikanit te ardhshem i sho-
  qerise shqiptare dhe jo Ai model i paraardhsve te tij me tam-tame
  gjurulldi e zallamahi duke britur ” Hej burra degjoni se po vjen Sken-
  derbeu yne “. ,!! Hej more hej ….!!!!
  Nje udheheqes aspo lidershipi i nje vendi duhet te jene te lirshem
  dhe si te ” futur ne allci” !!! Menyra e te komunikuarit e zotit Rama
  eshte modeli perendimor , eshte modeli amerikan …..!!!
  Modelet e kaluara te ” liderve qe duken sikur i ke futur ne allci” ,ose
  edhe.me keq kur perpiqen te jene te thjeshte stonojne para publikut
  dhe behen qesharake. Qytetarit te thjeshte i shkon mendja per nje
  here te Kim Yongu i Korese se Veriut qe shtiret si i thjeshte por eshte
  nje diabolik i vertete. Pra, modeli i zotit Rama ku edhe me te thjeshtin
  ” perplaset” eshte nje model ” sui generis” ,ne sjelljet e tij me publikun
  apo auditorin . Ai eshte nje soj si me gazetarin shqiptar ,ashtu edhe me
  gazetarin e nje gjaku kosovar. Por pi ashtu edhe me shtypin serb kur
  eshte nevoja t’i thuhet e verteta e deri te kryeministri i ketij vendi
  Vicicin . Ato qe Ai mendon dhe ka bindjen e tij per ato qe mendon i
  thote padorashka .
  Opozita shqiptare ,qe faktikisht nuk eshte opozite,por nje bande e
  e ngritur dhe urdheruar nga kryekrimineli i Shqiperise , Vicidolasi me
  banim ne Tirane per te zezen dhe gjemen e Shqiperise , po jep grahmat
  e fundit duke u perpelitur me cdo kusht e mjet per te penguar reformen
  ne drejtesi. Ajo nuk ka hall tjeter, vecse nje hall : REFORMEN NEDREJTESI .
  Ky eshte halli i madh i saj,te tjerat alibi qe shpik ajo : kanabisi ,vjedhjet,vrasjet,
  etj. etj. i sherbejne kesaj bande sepse asesi mund te quhet parti, vetem per
  te larguar vemendjen e naiveve nga problemi qe ka kjo me KORRUPSIONIN !
  Ne kete pike kjo bande e korruptuar deri ne palce nuk mund te beje leshime,
  sepse leshimi me i vogel ne ceshtjen e “Vettingut” ,do t’i coje ata drejt fundit
  te tyre te pashmangshem: PERBALLIMI ME DREJTESINE. BURGU,,SEKUESTRIMI
  I PASURISE ,VRASJET,PLACKITJET E PASURISE SE SHQIPTAREVE.

 16. alphade says:

  Z. Edi ! Me ne fund ,pas kaq vitesh u kujtove per ata nepunes
  te te gjitha rangjeve qe per 40-45 vjet punuan me ndershmeri
  per Shqiperine i mmsllkuari i Vicidolit i hodhi me lopate ne
  rrugen e madhe te papunesise .Ata ishin specialiste ne fusha
  te ndryshme . As Lenini nuk e beri nje masaker te tille sa qifte-
  Largu i Vicidolit . Ai,Lenini , e thirri shitesin e ” Shkrepseve Llap-
  cjin ” te rregullonte Oret e Kremlinit ,ndersa ky diaboliku i shpelkes
  se Vicidolit duke perdorur ne menyren me te ulet ,me te felliqur ,
  lokalizmin dhe krahinizmin i la nga Tirana e poshte ne rrugen e
  madhe te mjerimit ?: I la pa pune,pa pension,pa prone qe e kushin
  te trasheguar nga stergjysherit dhe na degdisi ne rrugen e veshtire
  te mergimit ,me nje torbe me buke u endem rrugeve te botes. Kete
  beri monstra e Vicidolit dhe sot ky i paudhe qan me lot krimodili per
  emigrantet qe largohen sot qe jane te gjithe ata qe ikin me valucet e
  e mbushura me euro e dollare per t’i ” strehuar” ne bankat e botes.
  Qe te flasi ky demos dhe t’ju qaje hallin ky shqiptareve qe po ikin eshte
  tallja me e madhe dhe cinizmi me i felliqur qe fytyrkalburi i Shqiperise
  u ben shqiptareve . Mallkuar qofte ajo dite qe lindi kete monster :
  Monstren e Vicidolit !!! Kurbeti zoterinj eshte vertete nje kafshate qe
  s’kaperdinet……… ,!!!

 17. EG says:

  E pashe ne you tube takimin e Rames me gazetaret e Kosoves, dhe me te drejte ka nje shqetesim ne Kosove per sjelljen e politikes shqiptare ndaj Serbise.

  Shqiperia po i jep dalje ne det Serbise dhe kjo eshte ndihme e madhe ekonomike per Serbine.
  Kush eshte perfitimi politik nga kjo marreveshje? Absolutisht zero.

  Diplomacia Shqiperi-Kosove duhet te jete e sinkronizuar dhe ne unitet.

  Sjellja e Rames ishte zhgenjuese, arrogante, cinike dhe e trajtoi intervisten si sulm personal duke manifestuar nervozizem, perseritur vetveten dhe humbur qetesine dhe duke dashur ti beje gazetaret te ndjehen te vegjel, a thua qe ky ishte gjithe qellimi dhe dalja e tij ne Klan Kosova.

  Rama dhe cdo politikan duhet te kuptoje qe qellimi i ketyre intervistave nuk eshte thjesht t’iu pergjigjesh gazetareve, por keto intervista jane platforma komunikimi me popullin, ku politikani ne menyre dinjtoze duhet te tregoje se jo vetem di te degjoje, por di te vlersoje bashkebiseduesit te cfaredo niveli te jene ata dhe cfaredo qellimesh te kene ata (derisa ke pranuar te intervistohesh, duhet te pranosh nivelin e bashkebiseduesit), qe di te debatoje pa ironizuar dhe duke kundershtuar me fakte.

  Rama kete e beri tmerresisht keq dhe me keqardhje them se doli humbes nga ky debat.

 18. alphade says:

  Cunat e Temes lutem botoni komentin tim .FLM !!

 19. Kosovari (SHQIPTAR ETNIK e shtatas i Kosoves) says:

  Kosova dhe ish pjeset tjera etnike duhet te i jene PERJETESISHTE mirenjhes Ernest Koliqi i cili na ka sjelle mesues e na ka hape shkolla e gjimnaze.
  Te gjithe politikane tjere nga Tirona kane bere gara se cili do iu futen ne prapanice Beogradit, Skopjes dhe Podgorices.

  Fatkeqesishte edhe Rama eshte nje i tille, por eshte me i mire se Saliu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *