Arben Ristani: Do bojkotojmë Kuvendin se Rama nuk sillet mirë, na shan dhe tall çdo seancë

ristaniokSjellja e Edi Ramës në Kuvend do të jetë një nga arsyet e bojkotit nga opozita.

Arben Ristani, sekretari i përgjithshëm i PD-së thotë se Rama e ka kthyer kuvendin në një strehë të krimit dhe me sjelljen e tij kërkon t’u hyjë në zemër të fortëve me të cilët shoqërohet.

Në një intervistë për “Gazetën Shqiptare”, Ristani u shpreh:

Parlamenti ka humbur çdo lloj legjitimiteti. Më e rënda është se po bjerret çdo ditë edhe serioziteti.

Qytetarët janë të detyruar të dëgjojnë Edi Ramën, me fjalorin e tij vulgar e seksist.

Një fjalor rruge, që shan e fyen këdo që i vë në dukje dështimet e tij, pasi s’ka asnjë argument të faktojë të kundërtën.

Mazhoranca e ka kthyer parlamentin në noter të akteve korruptive të Edi Ramës, siç ishte ligji i mbetjeve, për të cilin edhe pse u betua se kurrë nuk do ta lejonte, tani e mbron me pasionin më të madh.

Nga arenë e debatit qytetar, Edi Rama e ka kthyer këtë parlament në një strehë të krimit, të biznesmenëve klientë, me të cilët ndan paratë e buxhetit të shtetit dhe përmes vendimeve të tij antiligjore kërkon të kontrollojë të gjitha hallkat e pushtetit, siç bëri edhe me ligjet e drejtësisë, pasi humbi betejën kushtetuese.

Njerëzit zakonisht e mbyllin jetën publike atje ku e kanë filluar.

Edhe Edi Rama po kthehet si dikur, një gastor pa shije, një njeri që kërkon me çdo kusht të sillet si lac dhe t’i hyjë në zemër të fortëve që mbledh përreth. Por, ne nuk mund ta shoqërojmë Ramën në aktin e fundit të degradimit të tij.

Bojkoti, braktisja përfundimtare e këtij parlamenti është një opsion, i cili për mendimin tim, duhet të zbatohet sa më parë. Ai institucion nuk po prodhon asnjë të mirë për qytetarët”.

Ky është thjesht një justifikim për të braktisur Kuvendin, pasi ato që thotë Rama në Kuvend, nuk janë asgjë në krahësim me ato të Sali Berishës, që çfarë nuk ka thënë në atë sallë, duke përdhosur çdo njeri të mundshëm. Shumica e të cilëve madje, as që kanë lidhje me politikën.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Arben Ristani: Do bojkotojmë Kuvendin se Rama nuk sillet mirë, na shan dhe tall çdo seancë”

 1. wow says:

  I know, vendi juaj nuk eshte ne parlament , you duheni rickluar dhe me pas te merrni drejtimin e duhur.

 2. populli says:

  Mire do ja beni,po vone e kuptuat qe jeni bere te pa durushem,ushtare te bindur,pijanec kariere,bixhozci te thekur,thuthuqe te lindur,sociopat me kartele,analfabete fuksional,cobane pa bageti etj. e tje.

 3. Qifi says:

  Po pse lodheni me Ramen , mjafton te shikoni si e ka katandisur Matilden te kuptoni se çfare monstre eshte ky Rilindas i riciklueshem. Dmth kur ka degjeneruar nene babe grua e djalin ti pret te te respektoje ty??????!!! Je shume naiv

  1. Kujtim says:

   STANI KA PIR NONJ TEKE VOTKE Per ty Qifi te roi Sali Serbi i Sheqeres

 4. goni says:

  Po ti ca ke ore,per ty njesoj eshte,apo e mban veten per koke te madhe ti :)te te semes vafshi

 5. Mjaft u moret me familjen e Rames…jane njerez te nderuar kaq mjafton per ne…besoj se puna e tij flet vete prandaj nese nuk keni c.te thoni qepeni me mire o bojedale!

 6. Mjaft u moret me familjen e Rames…jane njerez te nderuar kaq mjafton per ne…besoj se puna e tij flet vete prandaj nese nuk keni c.te thoni qepeni me mire o bojedale!

 7. QYTETAR says:

  I harruat sharjet ,talljet e juaja kaq shpejt ??

 8. joel shkodra says:

  Do ta trajtoja problemin ndryshe: C’pune ka çdo te enjte kryeministri Rama ne parlament? A nuk ka pune te tjera kryeministri? Pse nuk i len te qete parlamentaret te debatojne midis tyre?

 9. Koli says:

  ahahhahahahahhahahah sa kam qesh sa qesharake qe jane 😀 😀 😀

 10. Timi says:

  E dimë arsyen pse bojkotoni. Dhe ajo nuk është Rama.

 11. NjeQytetarOptimist says:

  Sa mushka do dilni tani o pjanec ?!?! Ju ka bere kartele qitjeje dhe hallall. Shumica prej jush duhet te ishin ne biruc e jo me ne Parlament.. Po si the si the..!! Ti qif.. 4 kembeshi robt e shpise huh..?!?! Prit dhe pak se fatin e Gazidedes do marresh.. Kujtove se ne boten tende AllbanRistance je I paprekur huh?!?!

 12. Toni says:

  Arsyeja anetresimi ne BE-veting-drejtesi-etj o BURGAXHI..

 13. Kjo eshte me e pakta per ju Pd says:

  Po me legena si ju te PD ska gjuhe tjeter
  Me behet qejfi ne max sepse keshtu i do mushka
  Drute
  Jeni prodhim i saliut serbise jeni haleja e shqiperse

 14. dinjiteti says:

  PIJA E KA BERE EUFORIK,,,,se nuk kuptohet ndryshe

 15. bulldogu i poshtem says:

  car surrai I poshter dhe dinak si nje …. shqiptar!
  mjer ne se kush na perfaqso ne pushtet. shifni car surretrish jan kta.
  edhe djalli me shejtanin e demonet e tjer jan me te kendshem ne pamje. sesa kta te sal qoftlargut.

 16. saliu says:

  Te paska dale hunda si patixhan o pijanec e burgaxhi. E kujt i plasi menderja se po largohesh ti nga parlamenti, perkundrazi do t’i beni nje sherbim te madh shqiptareve.

 17. Fatosi-kosove says:

  Kur flet edhe ristani per vlerat ateher sna mbetet gje pos te vajtojme se ne çnivel kemi mbrritur,njeriu qe sa ishte kryetar i KQZ-s e deshmoj se ishte militant i perbetuar i kopese,derisa bente ligje dhe rregulla siq i thonin dyshja e PD-s,na kujtohet kur zbuloi ato treqind fletevotimet e famshme dhe u desht mbi dy muaj qe te numerihen ato dhe qe te gjitha na dolen se ishin te lulit,dhe quditerisht asnje deshmi se ku i gjeti ato,por nejse ky qe çdo te enjete shifet i dehur tape dhe qe per te kercenimet e strazimirit psh ne park jane legjitime,apo sharjet e nokes ne parlament edhe me rob shpie qenkan vlera dhe edukat,ateher çfar te themi per kete kategori,pos gjynah per ata qe i kan votuar,ta shofin edhe ata se kush i perfaqeson,nderkohe qe kur partia e tij shtypte vendin eshte dashur ta degjoje jozefinen ku çdo te enjete u thoshte deputeteve te ish opozites se ju kepus zhelet,sali berisha shante Ramen edhe pse nuk ishte aty me nene e gjyshe,e shume t tjera qe nese per ty jane edukat dhe vlera ta din se epr mb 90% e shqiptareve eshte ekunderta,dhe fale zotit duke pare qe shqiptaret çdo dite eme shume po ju bojkotojne keni filluar te “mendoni” qe te ikni nga kuvendi dhe zgjedhjet e ardhshme,une mendoj se ky do te jete sherbimi me i mire qe mund ti bani vendit pasi e keni kuptuar urrejtjen doni te zhdukeni ,siq thot populli doni te lani m… me shu…..!.

 18. Treviso says:

  Ajo fytyre qe shikojme eshte ne gjendje te beje opoziten? Per muajo. Ajo fytyre eshte vetem per te pire, per te vjedhur dhe per te mashtruar.

 19. Loni says:

  Sa qesharake o zot…akoma me familjen e Rames merren. Sa burra dhe gra jane ndare , nuk i iken truri grave kaq kollaj sa M.M. Po patjeter duke qene aktore ne karriere, krijimi i familjes , rritja e nje femije nuk eshte e thjeshte sidomos ne ato vite te rremujshme, karrieren pa ndihme per femijen nuk e ben dot asnje grua. Edhe ajo e thote qe beri disa perpjekje ne Greqi per te marre pjese ne nje serial televiziv dhe nuk ja doli dot, ndoshta per shkak te gjuhes, mosnjohjes se mentalitetit grek, femijes se vogel, divorcit nga i shoqi…Deri ne kete faze mire duket se ka qene, edhe pse ishte divorcuar, semundja i ka ardhur me mbrapa me sa kuptoj une. Patjeter shume gra te divorcuara shqiptare kane pasur veshtiresi dhe sakrifica ekstreme per te rritur femijet te vetme, por jo te gjitha kane kaluar ne depresion, perkundrazi jane bere vete burre vete grua. Fati i keq i kesaj aktoreje qe se ka perballuar dot kete situate ne te cilen eshte gjendur patjeter dhe per faj te nje te riu tjeter ,ishbashkeshortit te saj Ed Rames. Ne nje divorc pas shume vitesh, faji eshte i perbashket. Boll u moret me kete pjese, se kush ka pak mend ne koke i ka gjerat e qarta.
  Teper qesharak motivi juaj per bojkot, me duket ju doli bllof puna e kanabisit dhe jeni te frikesuar nga mbeshtetja qe ka Rama ne rajon. Iket plaku Mere me gjithe tespije e Tosum Bac… Bojkoti behet kur KM i thote Prokurores Pergjithshme “lavire bulevardi” dhe Presidentit te vendit “horr bulevardi”, ndaj ikni o qesharake se cdo gje qe ju thote ai eshte mese e vertete. Jeni bere qesharake komplet, ja kaloni dhe Portokallise.

 20. FREDI says:

  MAVRI ME BOJE, SIC E KE FYTYREN TA TREGON PASQYRA . SI SJU VJEN ZOR KU JENI KATANDISUR OPOZITEN PD

 21. Koco says:

  Fytyra te se Keqes , Po ne c’te semes do shkojne keta qener te zgjebosur , rrugecer , pjelle e strofulles se Berishes dhe teroristave , piramidaleve , ketyre qelbanikeve ju duket se keta kane per detyre te Mashtrojne , populli ti votoje ?! Meshiroji o Zot keta fatkeqe pa shprese .

 22. Devolliu says:

  Kur flet shpellar Sali Krimineli, që shan me libër shtëpie, ky Risto Pijaneci duartroket. Sikterr mor racë e ndyrë !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *