DETAJET/ Turistja u hodh vetë nga 15-katëshi, ja letra tronditëse që la

Policia e Tiranës ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e disa minutave më parë në qendër të kryeqytet, ku një shtetase e huaj është hedhur nga një lartësi e konsiderueshme nga hoteli ku ishte akomoduar.

Policia bën me dije se shtetasja e huaj, një 52-vjeçare, është hedhur nga kati i gjashtë  (dhoma) që ka prenotuar dhe ka rënë mbi një sipërfaqe tarrace në katin e tretë.

Ajo ka lënë edhe një letër. “Unë po vetëvritem. Jam dakord që organet e mia mund t’i përdorin njerëzit që kanë nevojë”, thanë burimet  që kanë parë letrën që është gjetur në dhomën ku qëndronte gruaja e huaj.

Tani këtë letër e ka në dorë policia e cila po heton edhe më tej ngjarjen.

Mësohet se gruaja kishte pire alkool pa fund dhe policia ka gjetur në dhomën e saj shishe të zbrazura.

Njoftimi i policisë:

Më datë 31.10.2016, rreth orës 14:10, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur një telefonatë, se në Bulevardin “Zogu I”, tek Hotel “Tirana Internacional”, dyshohet se ka rënë një shtetase nga lartësia.

Menjëherë janë dërguar shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3, të cilët kanë gjetur një shtetase në tarracën e verandës së Hotelit.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se shtetasja Çeke, H. D., 52 vjeçe, është hedhur nga dritarja e dhomës së saj në katin e 6-të, e cila ndodhet në S.Q.U., jashtë rrezikut për jetën.

Kjo shtetase qëndronte në këtë hotel, që prej datës 28.10.2016.

Në dhomën e saj është gjetur e lënë nga kjo shtetase, mbi tavolinë, një letër.

Grupi hetimor vazhdon në vendngjarje, për zbardhjen e plotë të motiveve të kësaj ngjarje.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/aaaa1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/aaaa1.jpg","attachment_id":574370},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/aaaa2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/aaaa2.jpg","attachment_id":574371},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/hotel-tirana-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/hotel-tirana.jpg","attachment_id":574348},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-408-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-408.jpg","attachment_id":574384}]

1 komente në “DETAJET/ Turistja u hodh vetë nga 15-katëshi, ja letra tronditëse që la”

  1. Arb says:

    Ceket e shkrete sikur vijne ne Shqiperi per te vdekur… Ca i vrasin, ca humbin maleve, ca mbyten liqeneve e tani dhe po vetevriten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *