FOTOT/ Shtëpia përrallore ku u “ngjiz” James Bond

Shtëpia përrallore e spiunit që frymëzoi Ian Fleming për të krijuar James Bond ka dalë në shitje.

Ajo gjendet në Nju Jork dhe ka një çmim prej 3 milionë dollarësh.

Shtëpia u ble në 1936 nga një spiun anglez i quajtur Ivar Felix Bryce.

Ajo ka 5 dhoma gjumi, kopësht, pishina etj.

Në të Fleminf dhe spiuni anglez kanë patur festa të ndryshme dhe biseda që çuan në krijimin e një prej karaktereve më të njohur të Hollivudit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-413-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-413.jpg","attachment_id":574489},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-401-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-401.jpg","attachment_id":574490},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-398-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-398.jpg","attachment_id":574491},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-368-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-368.jpg","attachment_id":574492},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-339-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-339.jpg","attachment_id":574493},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-299-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-299.jpg","attachment_id":574494},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-271-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-271.jpg","attachment_id":574495},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-237-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-237.jpg","attachment_id":574496},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-209-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-209.jpg","attachment_id":574497},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-182-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-182.jpg","attachment_id":574498},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-140-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-140.jpg","attachment_id":574499},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-114-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-114.jpg","attachment_id":574500},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-88-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-88.jpg","attachment_id":574501},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-71-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-71.jpg","attachment_id":574502},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-64-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-64.jpg","attachment_id":574503}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *