Luan Rama i përgjigjet kryeministrit: Nuk merremi me mistrecllëqe batutash. Koalicioni, në dorë të LSI!

Luan RamaLuan Rama i është përgjigjur kryeministrit Rama me tone aspak diplomatike pas deklaratës së Ramës lidhur me koalicionin për zgjedhjet e 2017.

Në një prononcim për mediat sekretari i Përgjithshëm i LSI u shpreh se eshte ne dore te LSI koalicioni i ardhshem dhe thumboi kryeministrin duke thene se “Me gjithë respektin që kam për vëmendjen dhe punën që ju bëni edhe si ish-koleg me ju, nuk jam këtu dhe nuk do të merrem as me batuta dhe as me mistrecllëqe batutash.

Është e rëndësishme që në mënyrë të veçantë mazhoranca, por në mënyrë më specifike qeveria, të jetë e përqendruar dhe e fokusuar maksimalisht te përmbushja e detyrimeve dhe reformave të mëdha, në të cilat është përfshirë vendi, në mënyrë të veçantë do të theksoj se në këtë moment është shumë e rëndësishme realizimi me seriozitet dhe me përkushtim i reformës zgjedhore.

Është gjithashtu një prioritet nga i cili nuk mund të ikim, por duhet të jemi të fokusuar maksimalisht, lufta kundër krimit e në mënyrë të veçantë lufta kundër trafikut të drogës.

Dhe gjithashtu ajo çfarë është në fund të fundit thelbi i gjithë këtij procesi, është realizimi i reformave ekonomike për të sjellë produkt në cilësinë e jetës dhe në mirëqenien e qytetarëve duke e vlerësuar maksimalisht partneritetin serioz me FMN-në”, tha Rama

Meqë përmendët reformën zgjedhore, a vazhdon LSI-ja të ketë propozimin e saj për listat e hapura? Ka patur edhe parti të tjera të vogla që i janë bashkuar po kësaj nisme…

Ne kemi përfaqësuesin tonë në Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore, dhe gjithë qëndrimin tonë, gjithë kontributin tonë pozitiv, konstruktiv dhe efikas ne do ta japim në këtë komision dhe në Kuvend kur të vijë për të diskutuar drafti para se sa të kalojë procedura e miratimit tërësor në Kuvend.

Çfarë mendoni se do të bëhet me ligjin për mbetjet pasi Presidenti i Republikës e ktheu për rishqyrtim në Kuvend?

Do ta vlerësojmë me shumë seriozitet dhe maksimalisht duke respektuar të gjitha ndjeshmëritë dhe mbi çdo ndjeshmëri duke respektuar interesin publik dhe interesin e vendit.

Kur do të votohet?

Kur të vijë në Kuvend do ta shqyrtojmë dhe do ta votojmë në Kuvend.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Luan Rama i përgjigjet kryeministrit: Nuk merremi me mistrecllëqe batutash. Koalicioni, në dorë të LSI!”

 1. Toni says:

  Nuk jan gje mistreclleqet para teje o huligan kur ishe minister ne kohen e nanos te shkarkuan se dhunove gazetre o plere..

  1. Kujtim says:

   Kikja eshte gati te martiet orap me PD me nje ndryshum kete radhe me LULUNE JO ME SALI LEGENIN .LUKJA DHKON NG AX FRYN ERA

   1. Skanderbegu i Kastriotit says:

    Kta Hajdutat e Lesh e Lise tash bojn si derrkucat e majmun.
    e hangren mire 4 vjet me Sal Berishen,po e hane dhe me Ed Ramen ,tash ju duket vetja se jan te fuqishem.
    Pare Spahiu,deputeti jev i Dibres kerkon qe te vendos Kryeministrin.ndersa Lule Rama don me vendos Presidentin.
    Or HORRA ju dhe PD po mbani peng Reformen ne Drejtsi.
    Kryetari jot Likja i Monikes duhet te jap llogari, per vjedhjet monsturore si ka bo,por gjykatsit qe ai ka vendos bashk me Berishen e rrzun ket reform se Likja e ndjeu rrezikun qi po i kanoset
    Like Muti e ka kthy Parlamentin ne Hale ku Berisha vazhdon te dhjes cdo te Enjte,dhe ti or BUF ,or GIC i majmun nuk ndihesh se je per vete i dhjemn ne brek.
    LSI asht ma e ndryt se PD,ato demokratet jan hallduka,ndersa ju te Metes jeni neperka te rrezikshme qe shqiptaret duhet tjua shtypin kryet.
    Jeni neo-komunista te lymun me boj blu.

  2. Kujtim says:

   Kikja eshte gati te martiet orap me PD me nje ndryshum kete radhe me LULUNE JO ME SALI LEGENIN .LUKJA DHKON NG AX FRYN ERA,,,,, …..

 2. capi dhia says:

  Heret a von ne burg do te shkoni.
  Heret po e luajtet bythen.
  Von po nuk e luajtet bythen.
  Me mire von, se heret.

 3. Nostradamus says:

  Mistreca jeni ju jeni bere si kurvat ne 20 dashnore. PS nuk ju a ka nevojen fare juve pasi i fiton e vetme zgjedhjet dhe do tju lere me gisht ne goje.Jeni partia me e felliqur, qe nuk mbani asnje pergjegjesi per qeverisjen, te korruptuar deri ne palce.

 4. ceni says:

  Ahhh po juve jeni te gjithe plehra, po ce do se nuk ka njerz qe tju zvendesojne dhe sigurisht qe keni gjetur nje popull te mefshet qe eshte mesuar tere jetem me fukarallek…

 5. Toni says:

  Leri mistreclleqet zoti kryeminister, permbush detyrimet dhe zbato reformat e medhaja sic thot ky kopili. Nje nga reformat me te medhaja per te realizuar dhe qe 90% te shqipetareve mezi presin eshte burgosja e zoterise 700000 euro me ze dhe me figure si dhe shkaterimi i kancerit LSI me gjithe shushunjat si puna e ketij sekretarit.

 6. Qifi says:

  Ha ha ha u hyri frika rilindesave bq, mos keni frike o baxhellat e ripjedhjes se si me meten eshe pa meten BERISHA do ju shpoje ne fund. ✌?️

 7. astrit says:

  Jane bere te forte dhe tani po kerkojne te tregojne se jane parti e pare ne Shqiperi per nga rendesia! Deklarata e Luanit te vonuar, eshte nje pazar i hapur dhe flirt me PD! Me pazare dhe levizje sa majtas-djathtas LSI e ka humbur identitetin dhe eshte kthyer ne nje parti qe vetem kerkon portofole dhe karrige drejtoresh. Krahasuar me elektoratin qe i ka votuar PS ka me pak nenpunes ne administrate se sa LSI, e cila i ben presion here PD dhe tani PS se do te iki nga koalicioni. Ilir Meta duhet qe shquhet per racionalitet dhe prakticizem, sebashku me vartesit e vet te ulet me kembet ne toke, te bejne analizen e asaj qe i kane dhene Shqiperise dhe qeverisjes, dhe te punojne pa asnje diskutim sebashku me forcat e majta, te ciles i perkasin, per qeverisjen me te mire te vendit edhe ne 4 vitet e ardhshme. Jo parti karrigesh, por parti alternativash dhe realizimesh qe e cojne Shqiperine me afer Evropes! Faktikisht LSI nuk a dhene asnjehere llogari per bashkeqeverisjen! Deklarata aspak diplomatike dhe arrogante e Luan Rames, e cila besoj se nuk eshte personale, tregon lajthitje ne LSI. LSI eshte pjese e koalicionit dhe nuk duhet te sillet dhe flase sikur eshte ne opozite, si PD. LSI nuk duhet te tundohet nga asnje oferte, por te permiresoje veten dhe qeverisjen per pjesen qe i takon. Karrigia e Kryeministrit i takon perseri PS dhe jo LSI, qe e lakmon. PS+LSI+partite e koalicionit aktual= qeverisje me e mire per Shqiperine edhe per 4 vite te tjera!

  1. Toni says:

   Or zoteri, po si mund te shpresosh nga kjo force politike qe vetem te vjedhe di dhe te gjitha deshtimet tua faturoje PS. Si mund te shpresojne shqiptaret nga nje person qe u kap me ze dhe me figure qe me nje te rene te lapsit do fuste ne xhep gati 1 miliard leke !? E gjithe kjo bande e quajtur lesh e li jane nje turme ujqerish te veshur me lekure deleje.

 8. Bushi says:

  Kjo shprehje e Luan Rames tregon dhe verteton ato qe thuhen lart e poshte se LSI-ja eshte bishtperdredhur dhe se Ilir Meta po punon nen rrogoz.Luan Rama i thote keto me porosine e Metes.Vertete koalicioni eshte ne rrezik nga LSI-ja,pasi eshte nje parti e lekundur dhe e pabesueshme.Por ta din forte mire se EDI RAMA dhe PS-te i fiton dhe vetem zgjedhjete ne 2017-en.LSI-ja dhe Pd-ja do ngelen me gisht ne goje.

 9. tomori i beratit says:

  Nuk ka me pisa me te ndyre me qen e bij qena me hajdut dhe me kriminela se L S I Po pse more HORRA nga gjith anet doni te hani ju o Muter.Populli ju njeh mire ore zagaret e demokracis.Pty rac e ndyre.

 10. Devolliu says:

  Trim i madh është edhe ky krimbi Rama i Like Floririt., kryehajdutit të Shqipërisë.

  1. BOCARI says:

   Ah more Devolli , i trashe ngele gjithe jeten.

 11. Sokol says:

  Akoma i mbaj mend artikujt e ketij birbos te ZP kur mbronte Enverin.ky nje koco danaj dy dhe nikolla me A.Frangaj te koha jone.po mut si ky si shefi i tij si ai drogaxhiu qe ben aleance me keta

 12. Skrapardhiu i inatosur ;) says:

  O Luan, leri batutat, se nuk shquhesh per to. Na thuaj ndonje poezi per Çiljeten dhe “tatepjetat” e saj

 13. populli me gojen e tij says:

  Ti Luan Rama e CO, do merrni nje MUT te madh ne zgjedhje ,e ta hash bashke me Ilrin tend

 14. Samki says:

  Nuk arrij te kuptoj LSI-ne, 4 vite ne qeveri me PD-ne, shaj PD-ne se nuk ka qeverisur mire, 4 vite te tjera ne qeveri me PS-ne, shaj PS-ne se nuk ka qeverisur mire! Ishte ne qeveri keto 8 vitet e fundit LSI apo ndonje nuse?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *