Provokimi i Ramës për Athinën: Akropoli s’do të ishte në këmbë pa shqiptarët

akropoliKryeministri Edi Rama ka postuar një shkrim në FB, në lidhje me Akropolin.

Sipas tij, nëse nuk do të ishin edhe shqiptarët, Akropoli nuk do të ekzistonte.

“Kjo gravurë e vjetër e Athinës e 1670 (qytet në të cilin, shkruante ende më 1925 princi grek fanariot Eugene Rizo-Rangabe, “…popullsia autoktone është edhe sot e kësaj dite kryesisht shqiptare”), na kujton, ndër të tjera se, nëse Akropoli i lashtë është ende në këmbë për lavdi të njerëzimit dhe qytetërimit, kjo i detyrohet edhe kurajos dhe vizionit të primatit shqiptar të Athinës, Gjergj Dushmanit! I cili, më 1686, negocioi me flotën veneciane të Francesco Morosinit që qyteti të mos bombardohej prej limanit të Falerës, edhe pse aty ndodhej një garnizon turk.

Një histori e tillë e një qyteti që dikur ishte sipas historianëve e dëshmive autentike, qytet kryesisht shqipfolës, nuk e bën absolutisht atë një qytet shqiptar, edhe pse shqiptarëve Athina?? diçka u ka borxh në historinë e saj të jashtëzakonshme. Dhe, tamam po kështu, nëse Himara??përjetoi me arqipelagët grekë dhe greqishten si “lingua franca” të Orientit, nëpërmjet shkëmbimeve detare, një bashkëjetesë të afërt e të frytshme, kjo nuk e bën atë absolutisht një krahinë greke; aq më shumë që popullsia e saj, në të gjithë aktet ndërkombëtare, për të mos folur veç për Historinë, njihet thjesht e vetëm si SHQIPTARE”, shkruan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

62 komente në “Provokimi i Ramës për Athinën: Akropoli s’do të ishte në këmbë pa shqiptarët”

 1. xyz says:

  Nuk eshte provokim, por 1 e VERETETE.

  1. Mo says:

   Hahahahah???I madh eshte EdiUne jam njeri liberal ndaj secilit ama grekeve po u ben zbor. ???

   1. Adriatik says:

    Lidhjet e arvanutaseve dhe popullit helen terbojne vetem turkoshqiptaret dhe sherbetoret e rexhepit alla rama.

    1. Labi100 % says:

     A na rruafshe topet o “tiku”

     1. Dule biondi says:

      Labo,
      Ky “Tiku” eshte llastiku i brekeve te Janulles.

  2. lom deliu says:

   Flota Veneciane ne date 26 shtator 1687 filloj te bombardoj Akropolin e Athines ku qe strehuar garnizoni turk i cili e kishte Tempullin e Parthenonit kthyer ne depon e barrutit. Parthenoni u godit vetem me nje predhe te topit qe komandonte nje toger gjerman i rekrutuar ne ushtrin e venecianeve qe ishte nen Komanden e Francesko Morrosinit.Parthenoni u shkaterua nga eksplozioni dhe zjarri e tymi vazhduan per dy dite dhe aty u vrane mbi 200 turq.

  3. lom deliu says:

   Flota Veneciane ne date 26 shtator 1687 filloj te bombardoj Akropolin e Athines ku qe strehuar garnizoni turk i cili e kishte Tempullin e Parthenonit kthyer ne depon e barrutit. Parthenoni u godit vetem me nje predhe te topit qe komandonte nje toger gjerman i rekrutuar ne ushtrin e venecianeve qe ishte nen Komanden e Francesko Morrosinit.Parthenoni u shkaterua nga eksplozioni dhe zjarri e tymi vazhduan per dy dite dhe aty u vrane mbi 200 turq.

 2. zef says:

  Cfar ka per provokim ketu? Ajo qe ka thene Rama eshte
  nje e vertete qe nuk e mohojne as vete historianet Grek.

  1. adi says:

   Nuk e ka as me akropolin,
   Nuk e ka as me arvanitasit,
   Nuk e ka as me shqiptaret,
   Nuk e ka as me greket,
   E ka me zgjedhjet qe po vijne!!!!
   E ka ngaqe ka ngelur vetem
   E ka se nuk ka bere asgje per shqiptaret
   E ka se nuk ka asgje tjeter qe tju serviri me shqiptareve
   E ka per te terhqur vemendjen nga deshtimi total ekonomik social e moral
   E ka si shown e rradhes ne beograd
   E ka per te vertetuar postulatin se nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve.

   1. I drejti says:

    Me siguri do jesh ndonje koqe dembeli apo i pazoti qe pret te te rregulloje kryeministri. Ne mendjen tuaj keni ngelur ne kohen e dulles qe çdo gje e zgjidhte shteti.Mos i qaj hallin kaloresit se po i varen kembet. EDi Rama do t’i fitoje zgjedhjet me thelle se ne 2013.

  2. ,,,,,,, says:

   Cila eshte e vertete qe “Shqipot jane autokton” ne Athine…..??? ne cilin dokument Shqipetar ose Boteror thuhet dicka e tille, kerko ne internet per librin “Arvanitas” te Irakli Kocollarit (ish kryespiuni).
   Duam apo Jo e verteta qendron qe Shqipetaret e Vjeter e donin Greqine kurse Arnautet e Sotem e luftonin nder shekuj.
   Duam apo Jo tregon lidhjet e Forta te Greqis me Shqipetaret, ate te cilet luftojne Erdoganistet dhe Gjulenistet Arnaut.

   1. Jatroi i bythes te papa Tgs1 says:

    Skemi pse lexojme Iraqliun por Aristidh Kolen more beqir i janulles

   2. tt says:

    Si shkruan Profesori gjerman Kretschmer “te thuash qe shqiptaret nuk ishin prezent ne Greqine e vjeter duhet te kesh fakte shume shume te forta ose te heshtesh ” kjo vlen edhe per ty skerbythje more dylbere i Janulles

 3. Pelasgian says:

  Mire kishe bere qe kto te verteta te kishe kurajo t’ia thoje thesit me bajga ,Koqjas !

  Edhe dicka tjeter,kur permend arberoret qe ben greqine duhet te mendosh per FAKE arberoret e Arberise qe s’bene asgje dhe s’po bejne asgje per vetdijsimin e tyre ,per shkollimin e tyre, per te drejtat e tyre.

  Karagjoz hipokrit !

 4. Pelasgian says:

  Mire kishe bere qe kto te verteta te kishe kurajo t’ia thoje thesit me bajga ,Koqjas!

  Edhe dicka tjeter,kur permend arberoret qe ben greqine duhet te mendosh per FAKE arberoret e Arberise qe s’bene asgje dhe s’po bejne asgje per vetdijsimin e tyre ,per shkollimin e tyre, per te drejtat e tyre.

  Karagjoz hipokrit !

 5. Gregor Lato says:

  A e ka Saliu aq me pak Lulushi kete nivel e guxim (kete te fundit jo e jo) qe t’i thoshte Athines kete qe thote Edi Rama?
  E pa mundur, e para se jane antishqiptare dhe e dyta, e me kryesorja u mungon kultura e duhur, per nivelet politike qe kane arritur. Nuk mund te perballojne e te perballen me erudicionin e Edi Rames.

 6. LUAN says:

  IA KE LUAJTUR FENE . QE TE TE RESPEKTOJNE SI DUHET TE TJERET DUHET TI THUASH TE VERTETAT SIC JANE. PAS AHMET ZOGUT POR DHE DIKTATORIT HOXHA ,RAMA ESHTE I TRETI BURRE SHTETI QE IU A KTHEN ME TE NJEJTEN MONEDHE . GREKET GJITHMONE KERKOJNE NDAJ TE TJEREVE ATO GJERA CKA NUK I RESPEKTOJNE VETE. IU DUHET TREGUAR VENDI QE MERITOJNE. PER PRONAT E LIGJSHME TE CAMERISE NXJERRIN LLOJ LLOJ JUSTIFIKIMESH NDERSA ME PATURPESINE ME TE MADHE FUSIN HUNDET NE HIMARE QE ESHTE KRYEKEPUT VATER E LABERISE. GJITHE JETEN E TYRE JANE GRISUR ME TE GJITHE FQINJET PERRETH. THOSHTE MIRE VIRGJILI ; DUHET PARE ME DYSHIM DHURATA QE TE BEN NJE GREK .
  PO TE JETONIN GREKET E LASHTE DO TI PERCMONIN PAMASE KETA BASTARDE TE SOTEM.

 7. Yyyyyyy……rrup-suppp !
  ????????????????????????????
  ??????????????????????????????????. !

 8. ttt says:

  Le nam o Edo u bere si xhaxhi dikur qe jipte mendje per gjithcka….

 9. Epo kjo pune... says:

  kokes bjeri se duke ulur poturet sic beri Sala e Nano, me shume i hapet oreksi grekoqerave… te verteta ama se nuk jemi donkishota si serbi te bejme kosoven djep te serbise!!!! Mbushni nje autobuz me deputet dhe dilni nje eskursion nga trevat came dhe te shohim a do beje ndonje budallallek greku te lere koqen e namit ne bote… duhet provokuar dhe gjeneruar publicitet sepse e verteta eshte fshehur gjate. Edhe genocidin e camit ne gjyq te hages ta coni sepse drejtesia nuk kufizohet ne kohe. me emra kriminelash nga zerva dhe kulishat e tij dhe politikanet qe ishin ne qeveri ne ate kohe ne greqi. e verteta te jep dinjitet dhe respekt, ndrydhja te poshteron dhe ul vleren ne bote.

 10. tfgs1 says:

  [email protected]@rlliku i radhes i CORAPEKUQIT……………………..!
  nese ata shqiptare[arvanites] kristiano orth/xe mbajten ne kembe! ”gravuren”e Akropolis!!![ki eshte vertet [email protected]@r me syze] cfare lidhje kane muslimon brodhers i Hanemes tende ne Albanistan me kete histori…..!!!!???

  1. Mbreti says:

   Ti e thot vet more jevg qe Arvanitet jane Shqiptare. Edhe muslimon brodhers qe flasin shqip jan shqiptare dikur Ortodoks te Islamizuer!! Nese jot vella ndrron fe e behet budist, ahere kinez do e therrasish?? Fjala Shqiptar vlen per fiset Ilire ose Arbnore qe jan te njejtes Idiome Shqiptojn nga latinishtja Eciptere ( qe flasin kuptueshem ose qart) , ku bejn pjese, Epirotet, Enkeleet( shqiptaret e FYROMIT), Dardani( Shqiptaret e Shkupit deri Nish), Ardhiaiet( Shqiptaret e Malit Zi), edhe Arvanitet GR /arbereshet IT/ arnautet TR !!

   1. paradoxal says:

    mos u lodh me ate. eshte nga ata te janulles…kuptohet pse jane ketu – duan te fusin me shume percarje. Une vete si shqiptar kristian e di mire kete pune.
    “Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria”

  2. topper says:

   ftgs E more dhe pensionin kete radhe te hash ndonje çape buke ? ?????
   Ruaj ankon te thome se ta ndersejne pastaj .

  3. Pali says:

   ……te dogji Dushman , feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria o kaur ,moslimon brother daut e ramiz cfare te jesh….

  4. tfgs1 einai dobici Jorgo Karraxhaferit says:

   Arapi mou vetem ti nuk ke lidhje me Arvanitasit dhe kristianet shqiptar se ti je evgjit grek me origjin nga Azia prandaj fut hundet ne forumet shqiptare se e vuan shpirterisht kete gje.

  5. Uns says:

   Ik mer lopçar I afendikojt. Te ka qire në bithe që femi noj prift grek e te ka mbush mendjen se je rrace superiore, e që zoti te ka zgjedhur ty qe te kenaqesh koqet priftit. Me siguri je naj jevg, që rrjedha e lumit të ka sjell edhe në Shqipëri e prandaj flet shqip. Yyy mbetje e shpifur ballkanike.

 11. Konica says:

  Te hongsha zemren..mret I jone..
  SHqipria nxjerr cdo 50 vjet nga nje burre shteti si ty…Edi Rama

 12. stolicknaja says:

  hemo shanit berishen po shikoni kete te pjerdhurin qe i meson botes se ckishte ngjajt ne akropol ne 1670 kur dihet shume mire qe populli i athines nga falangat turke ishin shperngulur ne salamine dhe dihet se pjesa verilindore e akropolit eshte bombarduar nga venetikasit duket akoma dhe sot qe mungojne kolonat

 13. vito says:

  Edi i ke bere sherbimin me te madh kombit me rihapjen e ceshtjes se Camerise ne BE. Kopili i Karadzicit Sali dhe dashnori i Dick Martit Lulezim shiten kombin tek greket e tek serbet.

 14. Moisi Golemi says:

  Politikan shqiptar, jo thjesht shqipfoles.

 15. Ja dhe dobicet tane si tfgs me shoke qe kane harruar qe ne jemi baballaret e tyre nuk kane piken e rrespektit se jau ka care farfallen janullo dhe evgjitet e turqise .kshu qe dobici babait tim me shume rrespekt nga baballaret e tu .dhe meso me mire historine e shqiperise me dobicet e greqis

 16. Aseni says:

  Pirdh o Tfgs, pirdh. Ata Ishin shqiptare.

 17. Lpl. says:

  Gjoroç Dushmani rrjedh nga nje familje e vjeter Serbe qe ne kohe te Venedikut ne zonen e mbi Shkodres e Dukagjin te konvertuar ne Katolik dhe te angazhuar me Venedikasit ne Korfuz dhe pjese te tjera te mesdheut dhe ky ne ate kohe ishte gjeneral a dicka e tille me Venedikasit dhe beri marrveshje me Turqit per te mos bombarduar me kaq eshte shpetimi te cilin Rama e lexon mbrapsht si mislimanet se ate kulture e qytetrim ka cdo Shqiptar pavarsisht se disa i genjen mendja se jane Evropjan .Ne nje leter te Mitropolitit te Athines qe i dergonte Papes ne vitin 1576 me duket i thote Papas na sill ushtri dhe arme te largojme te mallkuarit Turq nga ballkani , merni thote edhe Shqiptare dhe armatosni se jane trima dhe bejne lufte te eger se jane nga Levanti nga toka e tyre dhe i njohin mire Turqit .Levanti eshte ku jane kurdet dhe Sirjanet qe ngjajme shume dhe hajde merre vesht kush jane Shqiptaret .Tjetra Shqiptaret thote nje histori tjeter qe ne Shqiperi nuk pranohet erdhen dhe debuan popullsine Serbe vendase neper qytete dhe i shperngulen ose i asimiluan .U bene dy gjera qe kane fakte qe vene ne dyshim autoktonine e Shqiptareve ne fakt shihet nga propaganda qe bejne histirjanet dhe shtetaret tone te gjithe ku shprehen ne jemi te vjeter , me qene te vjeter ske nevoje me i mbush menfjen kujt se je i vjeter ske nevoje me u lodhe se te njohin edhe te tjeret .Edhe per nje familje qe eshte e vjeter te gjithe kane respekt , per ne ska kush respekt dhe kjo tregon te kunderten .Rama flet ne fejsbuk se eshte ceshtje e ndjeshme per nacjonalistet e rinj te internetit qe sdihet nga jetojne nga varferia dhe injoranca kerkon te rrisi simpatine e tije ne dem te gjithe vendit me kete manipolim adoleshentesh .

  1. tomi says:

   Je shtyre shume thelle o mik. Qe ne nuk jemi ata qe shitemi kjo s’do as mend as kalem; por dhe keshtu si e ke deformuar ti nuk shkon fare. Per autenticitetin e serbeve ke vene fantazine ne pune me marsh te 5.

 18. Drite says:

  Dri-madh = Drite-madh
  Alek-sa-n dri ti = a – lesh – sa – ndrit
  Keto janë dy emrat e Rames qe ka ikur per lesh

 19. Kabashi says:

  E vertete e thene me fakte.

 20. Arben says:

  Une mendoj se po te shikohet historia holle-holle ne jemi dy popujt me te lashte, te perziere dhe vellezer ne Ballkan qe dikur quhej Iliri.
  Armiqesite ne mes ketyre dy popujve ju interesojne vetem armiqeve te tyre.
  Por te vertetat historike nuk duhen anashkaluar. Çameria eshte shqiptare me toke e me popullsi e njohur boterisht. Ne luften Ballkanike kur Pernadoria Osmane u shkermoq ate e mori Greku sic mori Serbi Kosoven e Viset tjera. Keto padrejtesi duhet te shkojne ne vend me nje forme apo me nje tjeter.
  Edi Rama po thote te verteten ashtu si nuk e ka thene asnje udheheqes me pare. Kjo vjen nga nje sere faktoresh. E para eshte kultura qe ka ky person, e dyta eshte trashegimia patriotike e kesaj familje me breza nga rrjedh ky, e treta eshte personi i duhur qe njeh qeshtjen kombetare ne gjeneze, dhe e katerta ky person e don kete vend me gjithe shpirt.
  Me e mira e hereshme do te ishte ndofta ideja e disa rilindesve tone dhe greke qe deshen te bejne nje federate Greko-Shqiptare. Kjo nuk u arrit. Atehere duhet te jetojme ne paqe e fqinjesi te mire por duke thene te vertetat e duke realizuar ato qe jane te mundeshme dhe te ligjeshme te njohura nga ligjet nderkombetare.

 21. Adriatik @ Se says:

  Gjysema e vertete eshte kjo qe thote Edi,po duhet te thote se cdeshen Shqiptaret ne ate kohe ne Athine,pse ishin atje,pra e verteta duhet te dali sic eshte.Shqiptaret ne Athine i coj Turku dhe atje krijuan me force dhe frike dhe duke vrare pashalleqet.nga frika filluan te flisnin dhe shqip.

  1. tt says:

   Shqiptaret i coj turku ne Athine dhe nga frika e shqiptareve popullsia e atehershme filloj te flase shqip hahahahahahahah cduhet te themi ne shqiptaret qe ishim 500 vjet ne terrorrin turk hahahaha e forte kjo ideja jote shqiptatet kane qene gjithe jetes ne Greqi qe nga muzgu historise e nuk shkua as 1390 e as me vone ata ishin aty dhe aty do te jene gnithe jetes eshte toka tyre nje dite do te zgjohen nuk ka mashtrim e fallsifikim te perjeteshem kesaj i tremben bbizantinet e Lindjes fetaret anadollak

 22. Andromeda says:

  Vetem ne Shqiperi dalin politikane te tille, qe klasifikohen sharlatane te nje cilesie te larte. Mire qe e ka zhytur vendin ne varferi, por tall edhe topet me ata qe e besojne. Ky njeri eshte i semure dhe mbi te gjitha e ka cmendur fare dhe ajo viza e bardhe. Fatkeqesi per ate vend, se ai popull aty e meriton 100% kete palaco.

  1. Jani Ferra says:

   Debil,Rama tall topet pikerisht me ju te Janulles qe na cani carin perdite ketu ne tema

 23. Epirioti says:

  Faleminderit zoti kryeminister na bene kren ar qe jemi shqiptare

 24. Alban Hamzai says:

  Si mund te quhen shqiptare ata qe nuk kane bere asgje per Shqiperine,kur gjate gjithe histories se tyre kane punuar e kane luftuar per Greqine,I kane dhene Greqise jo vetem pasurine ,por edhe jeten.Si mund te quhet sot Rama shqiptar,dhe jo poturak d.m.th.turkoshak kur vetem ne Gjermani shqiptaret sot zene vendin e dyte per azil politik pas sirianeve.Mire ne Siri behet lufte,po ne Shqiperi cfare behet?Ju o te mjere qe mburni Ramen ne komentet e mesiperme kenaquni pe perrallat qe ai thote,se vetem ato I kane mbetur.,se gje tjeter nuk ka cfare te thote per Shqiperine e sotme ,qe e ka kthyer ne nevojtoren e Evropes:plehra,droge,prostitucion,vjedhje,vrasje,rrembime te prones,islamizem etj.Ngopuni me perrallat e Rames ,se vijne votimet dhe ju duhet vota.Ato perralla jane per konsum te brendshem ,sepse po tja thote botes se kulturuar I varin teneqene ne qafe. Sa per arvanitasit ata jane pasardhes te denje te Epiroteve Greke,qe nuk kane asnje lidhje me shqiptaret e formuar nga perzjerja e mbeturinave te fiseve ilire me albano-avaret e ardhur ne shek.6 .Kete Arvanitasit e kane treguar dhe e tregojne vazhdimisht me veprat e tyre. Rama e kompani te shohe shqiptaret e Shqiperise se sotme qe po e boshatisin cdo dite Shqiperine dhe ,meqe kane mungesa te theksuara te ndjenjes patriotike,do ta harrojne edhe ata Shqiperine e plehrave,droges,prostitucionit,vjedhjeve,vrasjeve,islamizmit.Tani vazhdoni me sharjet tuaja dhe ironite tuaja ,se shembull per kete keni te gjatin,qe nuk di se cfare te beje me gjatesine e tij.Sharjet dhe fjalet banale tregojne intelektin e ulet te njeriut dhe kjo gje mbisundon ne Shqiperi.Ju lutem botoni komentin tim!

 25. butrinti says:

  Shume keq per gazetarine e ndyre tonen. Kjo zotrinj nuk eshte provokim por nje realitet historik . Referojuni historise dhe> jo prrallave . Po deshet shkoni edhe tek Herodoti i cili e thote dhe na percjell se Athinasit Jonian ishin pellazge qe ndruan gjuhen e u ben Helen Po ashtu ishin pellazget qe ndertuan murin rrethues te Akropolit te quajtur edhe sot Pellargikon. Pellazg ishte edhe skulptori qe beri shtatoren e Athinase ne hyrje te akropolit . Popullsite pellazgo shqiptare nuk i jane ndare per asnje kohe Athines qysh ne zanafilla e deri sot. Cudia qendron tek injorantet qe nuk i dine keto,

 26. kozmo says:

  Per hire te se vertetes ,Greqia ka perfituar gjithmon jo vetem si nje beniamin i Europes ,por dhe nga paaftesia e politikes se Shqiperise . Ne jemi nje popull shume i cuditeshem ,tolerojme fqinjet tane ne maksimun deri sa ata mendojne ,qe keta jane budallenj ,qe mund ti marresh gjitheshka te tyre. Greqia eshte kerkuese per ceshtje fare te vogla ,qofte dhe te paqena ne territorin e Shqiperise ,ndersa Shqiperia per te ruajtur fqinjesine e mire , behet pre e mashtrimeve gllaberuese te tyre . Eshte hera e pare ne qeverine Rama qe Greqia po shikon nje qendrim teper serioz ,per pretendimet e gabuara te tyre .
  Qeverite e tjera kane folur ,sa per te kaluar radhen ,por jo per ti prere rrugen pretendimeve te sajuara te tyre .Me te drejte ata mendojne, qe me kete shtet ne mund te bejme cfare te duam ,sepse jane te percare ,te pa zot . Eshte te ulerasesh nga padrejtesite qe jane bere Shqiperise ,por e kote askush nuk te degjon .

 27. "greqia"eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar says:

  O njerez sa here do tu them qe “greqia” eshte “shtet”artificial i krijuar me njerez te importuar nga azia

 28. Malo Labi says:

  Se kush eshte Greqia,me qendrimin qe ka mbajtur historikisht ndaj shqiperise dhe kush eshte shqiperia me kontributet e saj ndaj ceshtjes greke historikisht ,kete e di vetem hitoria e konflikteve dhe bashkekziztences mes te dy vendeve e te dy popujve.
  Por ajo qe me emocionon dhe me ben krenar eshte fakti se kryeministri yne,Edi Rama nga te rrallet shqiptare e pesonalitete ne hitorin e mrdhenieve midis dy vendeve,eshte i vetmi qe i thote gjerat me argumenta e me kurajo ,duke u teguar grekeve se edhe ne kemi vendin tone dinjitoz ne historin e ballkanit.
  Eshte fat per ne shqiptaret qe ne kete periudhe te veshtire te ndertimit te demokracise ne rajon,perfaqsohet nga nje mendje e hapur ,me vizion ,kurajoz me dinjitet e ide te qarta.

 29. corape kuqi says:

  Papa jani tkfgos. Ja u futi kte rradhe me fakte. Skeni nga ebluani ngollon.

 30. enter"" says:

  Fakti historic eshte qe Shqipot nuk jane autoktone, por te ardhur nga Karpatet, Greket dhe Sebet jane autoktone,

  Edi Rama sot ka luksin te flasi ne saje te cultures qe rrjedh nga Greqia

  1. undefined says:

   Hahahaha kete qe ke shkruajtur more Enter legeni nuk e beson as vete more carac perse e beni veten injorante e debila me vetedije more te mjere.Cmenduri

   1. Fotaqi says:

    Greket dhe serbet kane qene ne ballkan qe nga kohrat e lashta 1000 vjete para eres se re,ateher kur lindi Krishti.
    Po ju pelqeu mire po s’ju pelqeu nuk eshte fai im

    1. undefined says:

     Pirdh pirdh se lirohesh Fotaqiiiii hahahaha

    2. zz says:

     Faktikisht edhe pozicioni gjeografik i Serbise e tregon kete qe jane “me te vjeter” se shqiptaret hahahahaha per “greket” nuk ja vlen te flasesh sepse jane thjeshte shqiptare te bastarduar si shume nga ju ore Fotaq

  2. Mbreti says:

   Ti paske rrjedhur komplet, tye seriozisht as vet jevgjet nuk te marrin. Karpatet jan vendburimi i brazerve tu serb more magjup k janulles!!!

 31. Keshtu !
  Lexoni more injorante !
  ΣΟΚ! ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕ ΘΡΑΣΟΣ ΟΤΙ ΤΑ 3/4 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ! ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΒΑΝΟΙ – Ο …

 32. korcari says:

  Kjo e Rames nuk ka qene provokim por anekdode prej kllouni qe po qesh gjith Greqia.

  1. Juglindori nga Korça says:

   Qeshi Greqia ama per Himaren i dhemb shpirti se e kijtojne se eshte greke.Haha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *