Rama e ftoi në Tropojë, deputetja e PD shpjegon pse nuk vajti

Kryeministri Rama ka vizituar sot Tropojën duke bërë një takim me banorët dhe kryebashkiakun të cilit i premtoi investime të rëndësishme në zonë.

Por në seancën e fundit parlamentara Rama i bëri një ftesë deputetes demokratë të qarkut Kukës Mimoza Hajdarmataj, pas akuzës së kësaj të fundit se Rama ka braktisur Tropojën.

Me anë të një statusi në FB, Hajdarmatja shpjegon përse nuk shkoi në Tropojë me kryeministrin.

Ja çfarë shkruan ajo:

“Show i radhës së Ramës në Tropojë”.

Asnjë shpjegim për krizën, mjerimin, familjet e varfëra- asnjë përgjigje për papunësinë, asnjë shpresë për tiu kthyer normalitetit përvec premtimeve dhe mashtrimeve të radhës.

Miq,

Sic e keni ndjekur nga debati i seancës së kaluar, Kryeministri më ftoi të isha me të në Tropojë dhe patjetër që unë do të isha atje, nëse do të shkonte të ulej për të dëgjuar hallet e tropojanëve në mjerim, të papunë dhe të pashpresë.

Por axhenda e kryeministrit të vendit, në vizitën e Tij, në skajin më verilindor dhe më të varfër të vendit ishte;

-takim me mësues,
-inspektim të punimeve të bulevardit,
– takim me strukturat!!!

Zoti Kryeministër!

Ndryshe nga ju, unë nuk jam një deputete turiste.

Unë kur shkoj në Tropojë, nuk shëtis apo bëj xhiro por shkoj të takoj banorët dhe dëgjoj hallet e tyre për punësim, shkollim, shërbim shëndetësor, ekonominë që po rrenohet, largimet masive të të rinjve, shtëpitë e djegura nga mungesa e investimeve në rrjetin elektrik, dëmet e pësuar në bagëtitë e tyre dhe mungesa e dëmshpërblimeve nga qeveria.

Ju keni nevojë për “spektatorë të bindur”, sic ishin mësuesit sot, që dëgjojnë vetëm monologjet tuaja apo kur lëshoni “pa doganë” premtimet dhe mashtrimet e radhës elektorale.
Kështu që unë, si deputete e Partisë Demokratike nuk mund të isha aty, pasi shumë hallexhinjë më presin diku tjeter, të paktën për ti dëgjuar me zemër në dorë dhe për tu përpjekur për ti ndihmuar me sa të mundem.

Nuk e mbajtët fjalën për të takuar dhe biseduar me popullin por shkuat vetëm për show, sot në ditën e Halloween, në Tropojë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h2.jpg","attachment_id":574412},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/hajdarmataj-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/hajdarmataj.jpg","attachment_id":574420},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h9.jpg","attachment_id":574419},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h8.jpg","attachment_id":574418},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h7.jpg","attachment_id":574417},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h6.jpg","attachment_id":574416},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h5.jpg","attachment_id":574415},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h4.jpg","attachment_id":574414},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/h3.jpg","attachment_id":574413}]

36 komente në “Rama e ftoi në Tropojë, deputetja e PD shpjegon pse nuk vajti”

 1. Angjelini says:

  Ju te PDs jeni per te qeshur dhe qare ne te njeten kohe. Edhe pse pranove se do ta shoqerosh kur te vizitoj Tropojen, Ti nuk shkove pasi nuk te lene plaku i dhjere. Tani ke dhe pafetyrsine te komentosh. Jeni kundra trendit o zonje. Me keq nuk ku te shkoj.

  1. lom deliu says:

   Sa per dijeni Sala eshte nga Viçidoli;; ndersa Kritaq Rama kur punonte per shtatoren e Bajram Currit atje ka deklaruar se ishte me origjine nga Geghysenaj aty prane.Dhe qe komunistet e vjeter e te rilindurit te qetesohen 500m larg Viçidolit ka pas banue gjyshi i Ramiz Alise.Tung !!!!

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Po ti paske qenë
    Thëngjill i mbuluar
    Kaq sa je e bukur
    Aq qenke e zgjuar!
    .
    Aq sa je e bukur
    S’ja ngref asnjë burrit
    Për nga zgjuarsia
    Ke gjenin e Flamurit.
    ?

  2. lom deliu says:

   Sa per dijeni Sala eshte nga Viçidoli;; ndersa Kritaq Rama kur punonte per shtatoren e Bajram Currit atje ka deklaruar se ishte me origjine nga Geghysenaj aty prane.Dhe qe komunistet e vjeter e te rilindurit te qetesohen 500m larg Viçidolit ka pas banue gjyshi i Ramiz Alise.Tung !!!!

   1. sabo says:

    unumentin e Bajram Curit nuk ka autor Kristaq Ramen

  3. lom deliu says:

   Sa per dijeni Sala eshte nga Viçidoli;; ndersa Kritaq Rama kur punonte per shtatoren e Bajram Currit atje ka deklaruar se j me origjine nga Geghysenaj aty prane.Dhe qe komunistet e vjeter e te rilindurit te qetesohen 500m larg Viçidolit ka pas banue gjyshi i Ramiz Alise.Tung !!!!

  4. lom deliu says:

   Sa per dijeni Sala eshte nga Viçidoli;; ndersa Kritaq Rama kur punonte per shtatoren e Bajram Currit atje ka deklaruar se ishte me origjine nga Geghysenaj aty prane.Dhe qe komunistet e vjeter e te rilindurit te qetesohen 500m larg Viçidolit ka pas banue gjyshi i Ramiz Alise.Tung !!!!

  5. lom deliu says:

   Sa per dijeni Sala eshte nga Viçidoli;; ndersa Kritaq Rama kur punonte per shtatoren e Bajram Currit atje ka deklaruar se ishte me origjine nga Geghysenaj aty prane.Dhe qe komunistet e vjeter e te rilindurit te qetesohen 500m larg Viçidolit ka pas banue gjyshi i Ramiz Alise.Tung !!!!

  6. Kujtim says:

   Keyo plera bejne politik me hallet e njerVe. Po pse moj NDRIKUL nuk i kerkon llogari Sali Qenit qe ka 25 vjet ne pushtet, dhe ishte vendlindja e tij, pse kerkon tashi nga Rama ti pasuroi me tre vjet. Saliu tend pasuroi vetem Xenin Turp per PD SHQUPISTAT

  7. Racionali says:

   Meqenese Rama ka bere “show” ne Tropoje sipas teje O Hajdare duhet injoruar,pasi ti kerkon Bishen – Berishen qe vrau 400 Tropojane te pafajshem fale atij shpirti te zi qe ka Kryekrimineli Berisha.”Bravo Hajdare e pa Mate.

 2. Loni says:

  Te shkonte ti mbronte perballe keto qe thote ne fcb. Dava kalamaqsh qe tallen me voten tone.
  Te na vije zore qe tolerojme te tilla sjellje te keta fare politikanesh.
  Luksi i madh per ne te kemi te tille perfaqesime ne parlament

 3. Qifi says:

  Matrapiki ben punen e vet.

 4. kombi says:

  Oj ti shoce depotete , a tash tri vite asht rrenu tropoja ???????????????????????

 5. Fatosi-kosove says:

  Me ne fund edhe Tropoja e ka kuptuar se tash e 25 vite eshte mashtruar,genjyer,tradhetuar,vrare e poshteruar ne kembim te votes ne emer te “patriotizmit” qe se kishte kurre PD,qe eprfaqesohet nga nje grua e mbane vertet nje mbiemer te respektuar jo vetem ne Tropoje,por ama arsyetimi se nuk mora pjese sot aty sepse kryeministri nuk do te fliste keshtu apo ashtu eshte me shume se nje poshterim per Tropojanet,edhe pse e njoh personalisht z.Besnik Dushaj me qudit se si ka panuar te jete kandidta i nje partie vrastare te ciles i sherben edhe kjo zonje,jam i bindur se z.Dushaj e di edhe me mire se une tragjedine e Haklajve dhe krimin qe beri kjo parti te ciles i takon edhe kjo z.hajdarmata e cila vetem sot e paska kuptuar se Tropoja qenka rajoni me i varfer ne Shqiperi e ku per me shume se 23 vjet ka qene here president here kryeminister sali berisha,a e ka pyetur kjo zonje ate pse ska investuar asnje lek ne Tropoje apo edhe per 23 vitet e sali berishes dhe hajdarmatajt fajtor qenka Rama!!!
  Pra mjer Tropoja ke ka votuar e ka rritur dhe epr me shume mjer Tropoja te kush mban shpresen,z.Hajdarmata.

 6. mustaf says:

  Ju jeni gazi i tropjes jo deputete, ju tadheni me votuesit tuaj nuk je deputete po mercenari ne dor te plakut psikopati tju vij turp.

 7. Patrioti says:

  Pse ka ngelur njerez ne tropoje? Ata kane ardhur ne Tirane dhe e pushtuan ate me”toke e xanun”. Apo nuk ka me toka te lira dhe nuk vijne me,por Duan qeverine te shkoje atje tani?

 8. o mimoooosza e hajdarit, pse nuk shkove ne zyren e kretarit te bashkise ne takimin, qe organizoi kryetari democrat me kryeministrin e shqiperise, a ke qene ndonje here ne ate zyre. e ke pare si la qytetin e bajram currit kryekrimineli saleh rama. zonje. e dini sa familje u larguan nga qyteti e fshatrat ne tropoje gjate sundimit tuaj. me kete gjest ke treguar se nuk je perfaqesuese e popullsise se tropojes. turp, 1000 here turp. kam qene para nje viti ne tropoje por jam ndjere I turpruar per gjendje ne te cilen ishte katandise b. curri I harruar nga salehi. u ke sppjeguar tropojasve pse salehi e beri’ lanet’, e mallkoi tropojen. a e ke vizituar kullen e salehit ne vicidol. ajo tregon se pd-ja e deputete e saj mendojne e punojne per familjen, per familjen berisha. te na rruash o moj e hajdarit.

 9. Tirona says:

  Me ato dy gishta lart mundohu pak se e gjen ku eshte pika G

 10. Faro says:

  Po fjalen e dhene pse nuk e mbajte, moj deputete? Apo sepse e dhe ne “parlament”.?

 11. vang says:

  Μir moj zonje ,te ftoi ne shtepine e tij apo te darkonit?.Ta leme anen etike por ai eshte k/minister dhe nuk te ftoi per turizem.Duke vajtur do ndihmoje me teper qytetin tend apo kishe frike nga Berisha.Eshte mungese serioziteti.Edhe justifikohesh ,pe le.Shkon vete ti dhe i takon nje pernje dhe u a zgjidhke hallet.Ske nevoje ti per Ramen,prandaj mos u anko,dhe mos bej hartime qe ti pelqejjne Berishes

 12. adriatiku says:

  Kjo deputetja e dinte se çfare do thoshte Rama ne Tropoje dhe i tha me perpara vete! Sikur i ka nxjerrur Sali Karaxhiçi nga hundet keta deputete. Lume Tropoja per deputetet e saj qe akuzojne kryeministrin per turizem, nderkohe qe fotot e tyre jane me shume se turistike, ndersa fjalet e tyre dalin nga goja para ngjarjes. Jepi Hadermataj se ate dite ne parlament, per pak te besova dhe une, por me keto qe thua sot je keq e mos me keq, ja ke kaluar edhe asaj lopes shterpe te Vlores, Elmazit.

 13. ........ says:

  KUR ske gje ne dor i takon te ter e i pyet per hallet se justifokohesh kollaj perpara te tjerve duke i then qe kur te vij un ne fuqi do vij dita qametit, ,por kur vini harroni nonen e baben jome katundaret qe asqe ju rruhet fare per ta , ti zonj mos shaj ED RAMEN se ai beu i PDse e pati dy her pushtetin dhe vetem luft hapi ne tropoj dhe i vu zjarrin tropojes , mos kerkoni tju bejn mir te tjeret kur per vete i merrni me qaf ato krahinat nga keni ardhur siç beri saliu me tropojen dhe noka me kuksin po shef gje perparim zotrote ne ato an kerkoi nje her llogari saliut dhe mulit pastaj kalo ke RAMA .

 14. vasili says:

  mend ne b … nu kini !!! jeni per te qeshur !!!!

 15. Devolliu says:

  Ç’është kjo IDIOTE mor aman ?

 16. timo says:

  Gjatë gjithë sundimit Berishian Tropoja ka fituar vetëm kullën e Saliut .

 17. maximus says:

  kete buçen e pd-se se ze gjumi per hallet e popullit te kukesit, po ik moj dreq se ju çeta e pd-se e bete popullin te kete nostalgji per monizmin, sepse ate qe i bete ju shqiperise nuk ja beri edhe Turku per 500vjet, dhe sa kohe t’ju shohe populli neper tv e gazeta juve çeten fashiste te pd-se , gjithmone do votojne ne shumice qeverine e tanishme, do beje mire qe ne zgjedhjet e 2017, ne vend te dy gishtave perpjete, te ngrije kembet perpjete, sepse ti vetem per ate pune mund te besh ,

 18. HajdarPreci says:

  Kjo eshte ordinere dhe injorante.
  E kemi qeshur e tallur te tere se nuk di as te shkruaje shqip dhe as te perdore kompjuterin. Ka punuar tek Akshi dhe ka qene Inspektore e Pergjithshme e Saliut ne Inspektoratin Qendror, ku vidhte cdo tender nga automjetet e deri te gjerat banale si fshesat, leckat dhe ilaçet e larjes hahahah shpellarja e neveritshme. Te lexosh raportet e auditeve pataksesh me bemat e Mozes. Kishte shprese mos qendronte ne detyre edhe pas 2013, shkonte si zorre neper takime e konferenca duke iu lepire kryeministrit te ri Rama, deri sa u shkarkua me ceremoni dhe befas u zgjua te nesermen opozitare e devotshme, e ndershme dhe idealiste hahahahha Moza barcaleta jone me e dashur

 19. BOCARI says:

  Ket’ gocen do ta marrim partizone.

 20. agim says:

  Deputete pordhesh,e nje partie Leegenash,jo per te folur po ky eshte realiteti

 21. shqiptari says:

  Ne PD, te gjithe te pa cipe, hipokrite e zemer ligj si S Berisha e Xhozi. O njeri ipa fytyre sa mire po e thua me gojen tende “popull ne mjerim”. Po kush e la ne mjerim per 25 vjet Tropojen e gjithe shqiperin moj qyqe kjo qeveri qe edhe kjo mund te mos beje gje, apo ai sharlatani jot me emrin qe do permendet si nje e keqe 30 vjecare mbi kete popull. Popull injorant qe si peshtyn keto lloj monstra.

 22. ALBAN DEGA says:

  CFARE I SOLLET TROPOJES TASH 25 VJET !?

  Po behen plot 26 vjet qe Tropoja qeveriset nga PD- ja e Sales, Azem e Nurie Hajdarit, e Rasimit e jotja e co.
  5 vjet President Sali Berisha, tropojan nga Puka!
  8 vjet Sali Berisha kryeminister, tropojan nga Vicidolit!
  26 vjet cdo kryetar bashkie tropojan !
  Te gjithe deputetet tropojanet te PDSH-se per 25 vjet !
  Cfare bete per Tropojen moter Hajdarmataj!?
  Cfare i sollet Tropojes e vellezer E e motrave tuaja? Vendlindjes suaj?
  Qytetin e Alpeve e kthyet ne nje Kandahar!
  Qytezen e kromit, Kamin e kthyet ne Skam, sic e ka pershkruar aq bukur tropojani Gjon Necaj!
  Pemtoret e qershive, kumbullave te famshme tropojane, vreshtat e Cerrnices dhe Tucepit i kthyet ne dru zjarri!
  165 bij e bija te Tropojes u vrane e masakruan oer nje fjale goje te nje femije kunder Sali Berishes!
  Nuk mbeti fis e fshat pa u fut ne kalvarin e gjakmarrjes per pese pare spec!
  Tri here u dhane fondet nga Sali Berisha per rrugen e Valbones… U bene saraje e dugaja per pashallaret blu ! Rush E kumbulla !
  – Jo vallahi, pasha Dervish Luzhen, pasha Tyrben e Shkelzenit, Salihi bani boll per Tropojen e Valbonen!
  Kandahar i beri. Jo vetem rruga e saj nuk perfundoi kurre por ia rrasi edhe 11 hidrocentrale per ta zhbere kete perle te natyres te superperles hyjnore “Bjeshkeve te Namuna”!
  E ti deputetja e Tropojes ia hedh fajin per papunesine, per varferine, per te gjithe te keqiat qe Ju dhe nacalniku juaj, Sali Berisha ia bete Tropojes, Edi Rames!
  Kesaj , sic themi nga Malesia jone e Gjakoves, i thone hic me pak e hic me shume, me ta lene kopilin ne dere!
  E rrenuat e zhbete jo vetem Tropojen por krejt Shqiperine mbi pese here ne keto 25 vjet e fajin na e paska Edi Rama e Ilir Meta qe bene e po bejne shtet, qe bene e po bejne edhe per Tropojen ne tri vjet me shume se c’ bete Ju bijt e bijat e saj per cerekshekulli!
  Haram, malkuar u qofte emri Tropojan o rrenimtaret e Tropojes e te Shqiperise!
  12 prej 20 kilometrave te rruges se Valbones i beri per dy muaj Qeveria Rama!
  Bajram Curri po behet perseri qytet e jo Kandahar!
  Skami do te behet perseri Kam!
  Nente hidrocentralet e Valbones u shuan !
  Ndaj mos na beni heronjte !
  Mosvajtja jote ne Tropoje se bashku me Kryministrin qe eshte edhe i joti eshte turp jo nder per ty!
  Ajo ne kujton idiotesine e nje ish- kryebashkiaku te Tropojes i cili nuk pranoi Rand Roverin qe ish- kryeministri Meta i dhuroi Bashkise se Tropojes!
  Megjithese mesues nga profesioni, nuk e dinte I shkreti se Rand Roveri nuk ishte makine komuniste, as prodhim i Kombinatit te Autotraktoreve Enver Hoxha!
  Krejt ndryshe veproi sot kryebashkiaku i Tropojes BESNIK Dusha qe jo vetem e priti, shoqeroi dhe bisedoi me Kryeministrin Rama per Projekte te reja Zhvillimi, punesimi e perparimi per Tropojen e tropojanet!
  Edhe ti Mimoza do te ishe sot me e nderuar po te ishr perkrah tij se ti beje karshillek jo Edi Rames por ne fakt zgjedhesve tuaj, vendlindjes suaj, popullit tuaj ! Aq me teper qe edhe karriken e deputetes e more pikerisht nga BESNIK Dushaj!
  Plaget e vjetra as te reja te Tropojes … papunesia, varferia nuk sherohen me be per Dervish Luzern e as per Tyrben e Shkelzenit…. Kerkojne pune, mend, krijimtaria, art
  E Edi Rama si ne Berlin edhe ne Uashington, si ne Paris edhe ne Beograd edhe politiken e kthen ne Art! Aq me pak ai nuk ishte vetem. Kishte dy ministre shume suksesshem dhe nje skip soecialistesh nga TIrana e nga Tropoja.
  Jo vetem Valbona e Tropoja por krejt Bjeshket e Namuna, krejt malet e Shqiperise nga Vermoshi deri ne Gramoz, nga Tomorri e deri ne Bjeshket e Rugoves e Gjerovice. do te behen Bjeshket e Bekuara e nje miniere floriri per Tropojanet e mbare shqiptaret !
  Nuk do te jete e larget dita qe ashtu si dhjetra Valbonas lane Londren e Nju Jorkun e u kthye ne Valbone ku fitojne dy e dhjetefishin qindra e mijera shqiptare do te kthehen ne vendlindjet e tyre ne Shqiperi,Kosove, Malesi, Ulqin e Oher, Rugove e Korab, Theth e Vermosh… per nje jete me te mire se ne metropolet e Botes… !
  E dite me te mira pasketaj do te vijne moter Mimoza!
  Jo me llogje Vicidoli e Ceka te Bardhe, por me pune e me dije, me projekte konkrete e djerse balli e truri !
  Jo me berryla e sterkembesha, jo me hile e skenare ala greke e komplote Beogradi, por me vllazni e dashuri,me krah per krah e sup me sup si malet tona hyjnore, si vellezer e motra qe na bashkon gjithcka e nuk na ndan asgje!
  Ne lüften midis velkezerve ka vetem te humbur ka thene filozofi i shqiptarizmi, Rechen Qosja .

 23. Murat says:

  fuck you all,ju te gjithe jeni plehra

 24. PO.PO says:

  Po pse nuk thoni,zonja deputete , cfar beri partia juaj , te pakten per 8 vjet ne
  pushtet ?! Qe ka shume probleme,Tropoja dhe mbare Shqiperia , kete e dime
  te gjithe , por zotrote na i paraqet , sikur gjithe ket5e mal me probleme , i solli
  E.Rama dhe e ktheu ne germadha Tropojen , qe Saliu Tropojan ,ne pushtet per
  13 vjet , e kishte bere “parajse” ! Ju , jo vetem nuk jeni njerez te pergjegjshem ,
  por jini nihiliste ,baltoses dhe dashnore te pushtetit , parase dhe te mirat e
  priviligjet , qe ai sjell .Sa per popullin,juve nuk kini pyetur kurre , qe tani leshoni
  lote krokodili ! A nuk ishte Sali Berishovici , qe u kujtua qe eshte tropojan ,
  vetem per te dhene me koncension per hece krejt Luginen e Valbones , dhe
  mbasi vodhi sa deshi nga koncensionaret , tani thote E.Rames te prishe kontratat
  me ta .He , se mos ia hame hakun edhe pjelles se tij , Zenit , qe ringriti kullen me
  parate dhe gjakun e te vrarve ne Gerdec ! E verteta eshte , se ju zonje,nuk mund
  te guxoni t`i delni perballe terbimit te bishes se Vicidolit , ne se do te pranonit te
  shkonit me E.Ramen ne Tropoje . Kjo lexohet ne fytyren tende . Shikohu ne pasqyre ,
  dhe do te bindesh per kete , nuk e paske vene re !

 25. lylash says:

  Ik moj bajge e Saliut.

 26. ALBAN DEGA says:

  ….NE LÜFTEN MIDIS VELLEZERVE KA VETEM TE HUMBUR! KA THENE FILOZOFI I SHQIPTARIZMIT REXHEP QOSJA.

 27. Nick says:

  Te dhjeren qe te beri ne seancen parlamentare me shume elokuence, zotrote zgjidhe ta lash me shurre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *