Armand Duka shpërthen në fyerje ndaj deputetit socialist: Je gore, mushkonjë dhe rrugaç. Unë dhe FSHF jemi model për politikën

dukaArmand Duka ka shpërthyer në fyerje ndaj deputetit socialist Erjon Braçe.

Duka arrin deri aty, sa të thotë se ai dhe FSHF janë model në këtë vend, edhe pse prej vitesh e ka shkatërruar futbollin shqiptar.

Ja çfarë shkruan Duka:

Jashtë natyrës time, madje dhe jashtë dëshirës personale, por i detyruar nga karrigia që kam dhe në emër të progresit të futbollit shqiptar, dua t’i them dy fjalë deputetit të Partisë Socialiste, të ashtëqujturit tifoz Vip të Partizanit Erjon Braçe, por që në fakt po vërteton përditë se është një tifoz i degraduar i një ekipi dinjitoz si Partizani.

Po e bëj këtë, jo se jam i shqetësuar për fyerjet, shantazhet, të pavërtetat që thotë në adresë të Federatës Shqiptare të Futbollit,( Federata në rrugën e saj për ta sjellë futbollin këtu ku është ka pasur shumë mushkonja vërdallë),po për të vetmin fakt, e theksoj të vetmin fakt, se statuset e tij publike, të thëna jo thjesht nga bluza e një tifozi, por nga kostumi i një politikani e parlamentari, janë nxitje e pastër dhune në futbollin shqiptar.

Ka shumë politikanë tifozë fanatikë kudo në botë, por të gjithë janë të kujdesshëm dhe për shkak të pozicionit që kanë dhe impaktit që kanë në opinionin publik, që të mos përdorin një gjuhë të tillë si ajo prej rrugaçi e Braçes.

Ju kujtoj këtu dhe ish- liderin e partisë Demokratike dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili kur e pyesnin gazetarët se me kë ishte tifoz, përgjigjej jo pa qëllim “me atë që fiton”.

Erjon, futbolli është një sport që luhet në fushë dhe jo në kokën tonë.

Futbolli është një sport i burrave me karakter të fortë, që flasin pak dhe luajnë fort, jo i atyre si disa nga ju në Parlament, që flasin shumë dhe nuk bëjnë asgjë.

Unë dhe bashkëpunëtorët e mi mund t’i kapërdijmë shpifjet e tua për Federatën, por që të nxisësh dhunë dhe të “erionizosh” futbollin shqiptar siç bën me parlamentin dhe zonën e cila të zgjodhi deputet, këtë jo, këtë nuk e bën dot as me futbollin shqiptar dhe as me Federatën.

Dhe a e di pse? Jo se nuk të lejojmë unë dhe bashkëpunëtorët e mi, po për një fakt të thjeshtë: standartet dhe niveli i futbollit shqiptar dhe i organizmave të tij janë shumë e shumë më lart se niveli i poltikës shqiptare.

Federata dhe futbolli shqiptar nuk janë Laguna e Karavastasë ku ti fut duart si të duash.

Fatkeqësisht, kemi ëndrra të ndryshme: unë ëndërroj që politika shqiptare të arrijë nivelin e futbollit shqiptar, ndërsa ti ëndërron që futbolli shqiptar të arrijë nivelin e politikës. Duke pasur në subkoshiencë këtë ëndërr regresive, unë mendoj se ti nuk i duhesh as Partizanit si tifoz, gjithashtu mendoj se nuk i duhesh as Parlamentit si deputet.

Meqë ra fjala, kam dëgjuar se si në Divjakë, pikërisht, prej sjelljeve të tua dhe gjuhës tënde për herë të parë pas 100 vjetësh ka tifoza të Tiranës. Nuk e di sa kanë ndërruar mendje dhe përkatësinë partiake prej gjuhës tënde, të them të drejtën.

Gjithsesi kjo punë nuk më takon ta gjykoj unë, i takon shefave të tu. Unë nuk të ndaloj dot ty të vazhdosh të bësh “goren”, sepse dhe ti vetë, fundja fundit, ja ke pare hajrin rolit të gores në politikë, nuk të ndaloj dot as të jesh mushkonjë, por të jesh një “mushkonjë” që nxit dhe shpërndan dhunë e urrejtje në futbollin shqiptar këtë do të ta ndaloj gjithmonë sa të kem frymë, verbalisht dhe legalisht. Si përfundim, jam i sigurtë që nuk ke ndërmend asnjëherë të vizitohesh te psikiatri, sepse përveç të tjerave, siç thashë dhe më parë deri tani të ka dalë për mirë ky rol.

Po gjithsesi, kur të kalojnë helikopterat e Ministrisë së Shëndetësisë për dezifenktimin e mushkonjave në Divjakë, rri dhe ti aty: unë e di shumë mirë, ti nuk do pushosh kurrë së qëni “gore” apo “mushkonjë”, por të paktën të jesh një mushkonjë që nuk shpërndan dhunë, se këtë nuk ta ka për borxh futbolli shqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “Armand Duka shpërthen në fyerje ndaj deputetit socialist: Je gore, mushkonjë dhe rrugaç. Unë dhe FSHF jemi model për politikën”

 1. ronny says:

  ik ore koke lope…..i trashe dhe konjuktural je sic kane te gjithe te pa aftit sepse mashrimi, konjuktura dhe hilet jane arma e vetme e cdo deshtaku per tu kacavjerre dbe per te grepur cfare te mundet.

  me pak fjale as per te lare halete e stadjumeve nuk ben.

  1. Laciani says:

   Pergjigje Ronnny.

   Mami jot e ben si pune pasi kemi disa vende te lira ne Lac?
   Pse mbron bracen kur e dini qe eshte gabim sa nje kapul bracja xhepisti

   1. Opozita says:

    ARMANDO DUKA KA PUNUAR MIRE, PO TE KTHENI KOKEN PAS VINTE NGA NJE SISTEM QE NUK E NJIHTE FUTBOLLIN MODERN
    NA DERGOI NE EUROPE ME SUKSESIN E KOMBETARES DHE ME BEN CUDI QE NJE PALACO E SULMON
    CFARE KA BERE XHEPISTI NE KETO VITE NE POLITIKE?
    UA THEM UNE, VETEM KA GENJYER NJEREZ PAFUND

    1. fshatari says:

     Ja si e ka pazarin bracja
     po mesues do 1500 euro nese je me ps kerkon 500 euro
     ujesjelles kerkon 1000 euro me mik
     bashki 2000 euro
     ne ministri 5000 euro
     investigoni pak o gazetar te nderuar???

     1. qytetari says:

      Ka gjetur popullin e mire dhe punetor te divjakes ky servili brace
      Ne fakt do ti fusin nje presh ne bythe keto zgjedhje erionit qe sdi ke ka bab, kopili vogel

      1. daja says:

       I duhet treguar popullit qe erioni eshte xhepist dhe rama e gaz demi e perdorin si bolen rezerv kete vemje

       1. Edkari says:

        I shkon shume llafi-gore- dhe mi hale.

     2. Jani says:

      Mos genje eshte edhe qejfli kopili me bibilushin e tij
      Shqiperia me te tille politikan ska per te ber hajer kurre
      Edi rama duhet ta zhduku nga partia qe te fitoje serisht, mendimi im

      1. Haaaaa says:

       O lacjan!
       Po jot eme cfare orari ka per te pastruar marmiten e saj?
       Si e do pagesen me qejf,leke apo kastravec!
       Pas sat eme,po ti olacjan sa e ke pazarin e sumatrices tende?
       Nuk e di se sa kerkesa keni por shoh qe aty ndalojne shume vete kur shkojne ne Shkoder!
       Duket se jot eme ka mall te mire ndonese te shqyer nga ngarkesa e punes!

    2. Emigranti-uk says:

     Ore injoranta. Duka eshte mafjoz dhe i kurruptuar. Ai duhet denuar per fiximin e ndeshjeve, konflikt interesash dhe kurropsjon. Duka eshte nje kancer per federaten e fubollit shqiptare gjithashtu Ai per leke shete edhe familjen.
     Uefa duhet ta hetoje kete maskara barkderr te kurruptuar

    3. Loko-Loko says:

     Duka i krimit e ka shpartalluar futbollin shqiptar!
     Sa poer kombetaren ai dhe FSHFD nuk ka asnje merite se ajo i takon vetem De Biasit dhe futbollisteve kosovare qe ai ka mbledhur me zotesi!
     Se per cfare eshte e asfte FSHF-ja dhe Duka i krimit e treguan fytyren e tyre te poshter pas kualifikimit te kombetares ne europian kur zagaret e tij ulurinin se kjo ishte merite vetem e Dukes dhe e tifozeve!
     Duka edhe ate organizim te ekipeve zinxhir apo fushave ne cdo lagje dhe shkolle qe ishte ne kohen e Enverit e zhduku.
     Deputeti i nderuar Brace ka shume te drejte dhe fakti qe dUKA I KRIMIT U HODH PERPJETE TREGON SE AKUZAT E BRACES KANE NGACMUAR PLAGEN E QELBUR TE Dukes se krimit!
     Duka eshte fatkeqesia e futbollit shqiptar!
     Kete e tregon boshatisja e plote e stadiumeve ne Shqiperi,seppse nuk ka futboll por matrapazllik!

   2. Myzeqari says:

    Erjon Brace eshte nje mut njeri, idiot, mashtrues elektoral, gabimi i rames ishte qe e beri serisht deputet. nuk e kuptoj si mund te mbajne afer nje kopil te tille si puna e tij…
    Na hapet barkun ju gazeta tema qe e mbroni kete bracen duhet te jeni te pavaruar jo te varur nga politika.
    Hetoni pak sa pare merr brace per punesimin…

    1. Labi says:

     Pa me trego nje pune te hajrit qe ka bere bracja???
     Eshte vec nje xhepist i rendomte, me vjen keq kur shoh njerezit qe genjehen prej tij…

    2. Jo more! says:

     O ushnjar!
     Po cfare ke me Bracen o dallkauk?
     Ai nuk te ka bere asnje te keqe pavaresisht se te ka mbetur hatri qe nuk i shkoi sat eme per darke!
     Sa per Ramen mos e shaj se ai mund t’i beje derman sat eme meqenese e ka treguar me foto qe e ka veglen 50 cm!
     Pikerisht per kete jane terbuar femrat e PD-se,se nuk kane mundur ta provojne manivelin e tij.

   3. Ik erion says:

    zoti duka eshte hera e pare qe te lexova dhe krijova nje simpati te vecante, cudi qe tjeret e tolerojne kete xhepist qe vjedh me taksat tona. erjon brace je nje bibilush ti hash mutin futbollin o vemje

   4. Relax says:

    Erion Brace te doli boja me kete lloj sulmi per te larguar vemendjen nga hallet e popullit, je bere bolja e demit…

   5. Rilindja 2013 says:

    se kush eshte erion brace e ka marre vesh gjithe shqiperia eshte nje bole e gaz demit qe po tall trapin me te
    nuk fitohet ndeshja o partizani me presion politik duhet gare e ndershme
    erion shko kontrollo ndonje kanal nga divjaka ate bej ti skuth

   6. Haaaaa says:

    O lacjan!
    Po jot eme cfare orari ka per te pastruar marmiten e saj?
    Si e do pagesen me qejf,leke apo kastravec!
    Pas sat eme,po ti olacjan sa e ke pazarin e sumatrices tende?
    Nuk e di se sa kerkesa keni por shoh qe aty ndalojne shume vete kur shkojne ne Shkoder!
    Duket se jot eme ka mall te mire ndonese te shqyer nga ngarkesa e punes!

  2. Luan Mandraj says:

   Mendoj se gazeta tema dhe te gjitha gazetat e tjera duhet te shkruajne kunder ketij bibilushit brace qe do te hedh poshte lojen e bukur te futbollit. Nje psikopat tipik qe kerkon te hedh poshte meritat. Ik o vemjte merru me hallet e popullit.

   1. Plaku mocem says:

    o luan kush do te shkruaj per te drejten, keto gazetat qe tremben nga nje vemje si bracja
    me vjen keq qe mero nuk mban qendrim asnjanes por favorizon nje mashtues si erioni qe vetem tek votat e ka mendjen…

  3. Ik brace says:

   cfare ka bere bracja per popullin? na ka genjyer cdo zgjedhje per pune dhe te ardhmen e femijeve. per te ardhur keq qe e mbajne afer keta te partizanit, nuk mund te mbahet nje mashtrus afer se te merr mendteee o gaz me mire pa bracen 😉

  4. Xhiku says:

   si shpjegohet qe duhet te fusi hundet ky xhepisti ne punet e futbollit, ed rama duhet ta fshij nga lista e qarkut fier
   ky kopili nuk ka lidhje me kete qark as me beratin
   imagjinoni se cfare maskarai eshte plera brace qe del kunder qytetit ku eshte ngjizur, korces
   o gazetar mos i jepni me rendesi braces por shkruani ndonje fjale te mire per te verteten e suksesit ne futboll

  5. komshiu says:

   erionin e kam komshi por nuk ia uroj as hasmit, qelbesir njeri
   kopili mbetet kopil, pasi u kap me tifozat e tirones do me bo pis edhe punen e dukes
   legeni eshte legen, mir ja ka bo mond duka

 2. Xhemi says:

  Si mund te eci futbolli perpara po qe nje mut njeri si brace ne stadium qe nuk sillet si politikan por si nje huligan???

  1. Sot says:

   Je ngaterruar ne mut o Xhafe.

 3. Treviso says:

  Po sikur te kishte me shume deputete qe te benin vrejtie per kryemafjozin e FSHF çfar pergjigje do ti jepje zoti Agron? Ke te drejte soti Agron, se je i llastuar si nga kryekrimineli i shqiptareve ashtu edhe nga Edi Rama.
  Edi Rama duhet te prononsohet patjeter per ngjarjen e Elbasanit, dhe pse nuk eshte mbajtur qendrim kunder mafjozeve te FSHF, kur UEFA zbuloi skandalet ne futbollin shqiptare. Pergjigja e zotit Rama do te jete: Nuk nderhyjme dot ne Federate. Atehere ke prisni qe te nderhyje? Sistemi i drejtesise punon ne favor te mafjes. A mos prisni te nderhyje EUROPA edhe per keto skandale?

 4. Durresaku says:

  Rrugaç, ordiner, nje fshatar idiot e i pagdhendur Shijaku, me nje megallomani bajraktariste, nje shkaterrues i liçensuar.
  Ska faj ky palaço qe rri si nje qelbesire ordinere ne krye te FSHF dhe guxon e thote behuni si une. Si te behemi kontrabandiste dhe vjedhes sic u bere ti me para ??. Ske faj se ne nje vend ku llumi eshte ne krye, te ka ardh rradha edhe ty me bo cubin. Shker…… Ja beni mire ketij populli qe ka shtruar kurrizin…Por do te te vije dita…

 5. mirel says:

  Uou, ky burgun e ka pak

 6. Kellira says:

  Kam shume gjera per futbollin dhe Duken por ka shume te drejte.
  Per me teper me gjithe keta halle qe kane njerezit ky halli i Braces eshte si me tall bythen.

 7. Harillaqi says:

  T’i rruani bolet Braçes.Ai eshte deputeti me i mire i parlamentit.

 8. Toni says:

  Ky barkderr ordiner e ka vendin vec ne burg.

 9. Dibrani-Uk says:

  Duka duhet te denohet me burg per korrupsin, mashtrim dhe konflikt interesi. Ai eshte kancer per federaten tone.

 10. BUJARI JU DEGJON says:

  Ky barkmuti i ka krahet te ngrohta…
  Ne vend qe te jape llogari,ben edhe ironi…
  Une dy fjale kam! Jo me kete letyre,por me Edi Ramen:
  “Edi Rama,largohu nga ky m…,Largohu se do te te beje pis !…”
  Jam i sigurte se pergjigjen e sakte ,mafiozi Duka do e marre nga vete Erioni,”mushkonja” qe “shqeteson” BARKDERRIN…

 11. xhemi says:

  Ky shijaksi katunar, matrapaz i rendomte e ordiner, e ka pak burgun!!!!
  Ky e ktheu FSHF-ne ne kupole mafioze katunareske. Vetem futboll nuk mund te kete ne Shqiperi me kete hajdut kutunar, gjo e trashe. Vemje te tilla dalin ne siperfaqe, vetem ne Shqiperine demokratike rrumpalleske.

 12. Mira says:

  Turp. Modeli i krimit po. Duka thuaju shqiptarve pse asnjehere nuk lejon te kontrollohen financat e Federates ?

 13. Agim Dibrani says:

  Te lumte, Duka!
  Brace = nje kone qe llap gjithe diten dhe lepin gjithe naten.
  MODELI ME I KEQ I NJE POLITIKANI PA BOSHT.
  Gimi

 14. Albania says:

  Kur lexon sa veta i dalin krah Dukes eshte te vesh duart ne koke dhe te ulerasesh me te madhe.O popull idjot kur do hapni syte mor legena te ndyre, po mbrohet nje njeri ikorruptuar nje mafioz hajdut si duka.Prandaj sben perpara Shqiperia me kete popull budalla qe ka vend numero do ngelet.

  1. Toni says:

   Prandaj ai vend nuk do behet kurre. Injoranca dhe llumi e kane mbuluar keq.

  2. mirel says:

   Jo nuk jane shume. Jane nja dy, jo me teper. Me nickname te ndryshme.
   Shikoji nga stili.
   Stili i Dukes kermes. Prej halldupi.

 15. NjeQytetarOptimist says:

  Turp me kete fjalor.. Ti perfaqeson nje institucjon more barkderr, si flet keshtu?!?! Private e ke FSHF-ne ti?!?! Flit per familje te shohin ndeshje dhe aktivitete o zagar , lere Bracen te pellas gjithe diten..Ahh Rama, Rama..

  1. mirel says:

   Jo nuk jane shume. Jane nja dy, jo me teper. Me nickname te ndryshme.
   Shikoji nga stili.
   Stili i Dukes kermes. Prej halldupi.

 16. arjan cani bir k...e says:

  kur te vijne zgjedhjet e tjera ne FSHF do shikoni kur nuk do te kete prap kandidat per kreun ,sepse ky kok lopa Duka do ja mbylli gojen me para kandidaturave ..nuk e di me cfar eshte marre Duka me perpara mund te ma thote njeri

 17. soni says:

  Duka eshte personifikim i mafiozit te regjur qe e meriton nje check up nga prokuroria e posacme qe shpresojme te ngrihet ne vijim.
  Eshte thjeshte nje i palexuar qe ngrefoset dhe shfrytezon konjukturat e politikes.
  Brace, behu burre dhe nxirri faktet qe ke per kete hajdut te licensuar. Ne te kundert je vec nje kone qe leh sic te akuzojne disa.

 18. stefi korcari says:

  duka duket mafioz nga deklaratat,te numeroje sukseset dhe cfare ka bere per futbollin dhe te mos mburet ne koqet e te tjereve,ku eshte niveli i superiores,pse strgon ortakerin me Zeqon,cfare ka bere me deklaraten e vet ku Skenderbeu ka trukuar vetem 10 % te ndeshjeve.Kaq mjafton qe duka eshte krye mafioz

 19. gjethi says:

  Mire mor duka, meqense na permende thenje te “urta” te thena nga plaku mere i udb-es perse nuk e permend dhe thenjen tjeter te plakut mere qe ti je me klanin e zemunit?!g

 20. Paqesori says:

  Ore , ti “model” ….po e di qe po flet me nje deputet te Kuvendit te Shqiperise ti zoteri ?
  Po kjo eshte e folur rrugaci more ” Zoteri “….pavaresisht nga mendimi qe kam per deputetin …..je i detyruar ta respektosh si nje te zgjedhur te popullit ! Te ka hyre vetja ne qejf , turp !

 21. ENZO says:

  Bulevardi i Korces ka vajza pa mase, nxirrjani Armandos e koqet e dynjase.
  Haku i VLORES do bjere mbi Skenderbodmandukat.

  1. Duka says:

   Mbas 6 titujve te tjere Te Korces le Te bjere haku I Vlores, do e pranojme!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *