Deklarata për Athinën, tërbohen mediat greke: Injoranca e Ramës, për të qeshur

gravoura-rama1-655x356Postimi i kryeministrit Edi Rama në facebook për një gravurë të vjetër të Athinës nuk është pritur mirë nga mediat greke, të cilat i janë futur historisë por në këndvështrimin e tyre duke tentuar të zhbëjnë gjithçka.

Ndërsa nga autoritetet zyrtare nuk ka ende një qëndrim, mediat greke e kanë cilësuar si injorancë nga ana e kryeminstrit shqiptar atë që ai shkruan në lidhje me historinë e Akropolit.

ProNews shkruan se Rama nuk është aspak në dijeni të historisë së vërtetë të Akropolit:

“Edhe një herë, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama foli në Ministrinë e Jashtme për çështjen e Himarës.

Edi Rama publikoi në adresën e tij në Facebook një gravurë ku dukej Athina e vitit 1670 dhe shkruajti se Akropoli vazhdon të qëndrojë falë shqiptarit Gjergj Dushmani, që i kërkoi venecianëve të mos bombardonin Athinën.

Duket se zoti Rama ka harruar pjesë kryesore të historisë për arsyen se Gjergj Dushmani nuk ishte as arianitas, dhe se shqiptarët e tjerë nuk kanë të bëjnë aspak me shqiptarët e sotëm.

Injoranca e kryeministrit shqiptar është për të qeshur”.

REMOTE_ADDR:[]

55 komente në “Deklarata për Athinën, tërbohen mediat greke: Injoranca e Ramës, për të qeshur”

 1. Kuturu says:

  Shqiptaret e tjere nuk kane te bejne me shqiptaret e sotem!

  1. Raimond vlonjati says:

   Sipas Arkivave te Vatikanit , mbiemri Dushmani dhe Berisha jane mbiemrat me te vjeter shqiptar,

   Ne ket tast injorante jane mediat greke , se shqiptaret e Greqise jane njelloj si gjith shqiptaret e tjere

   1. Uji says:

    Po ashtu eshte. Gjuha “greke” e tanishme ishte gjuha e patriarkanes bizantine (mbeturine e perandorise romane lindore, byzantine – ashtu si ishte latinishtja per ate perendimore) ne Stamboll shume kohe para se te krijohej shteti “grek” me 1830. Edhe atekohe ajo gjuhe nuk ishte gjuha “greke” e popullit “grek” vendas. Nuk ka komb “grek” apo “helen”, nuk ka patur ndonjehere. Shihni historine e shkruar dhe hartat: nuk ka patur ndonjehere shtet “Greqi” apo “Helen”, as “helenë”. Shteti i vogel me emrin jo-grek “Greqi” u krijua nga fuqite europiane vetem ne vitin 1830. Nuk ka pakice “greke” ne Shqiperi; ato jane thjesht shqiptare besimtare te krishtere ortodokse.

   2. EleΥΘeriskeΨi (1) says:

    Emri Dushmani rrjedh nga Dushman qe ne turqisht do të thotë armik.. Edhe ne kete rast prap injorant jeni ju.!!

    1. D.K says:

     Jo emri ,por mbiemri dushmani ishte shume me pare se te vinin turqit ore njeri “i di te gjitha ti “nuk ka lidhje me fjalen turke dushman

    2. sit... back..and relaks →→→ says:

     Dushmani nuk eshte emri por mbiemri, emrin eshte Gjergj si Gjergj Kastrioti po ky e kishte mbiemrin dushmani
     Google ka pak se mso naj gjo
     http://ina-online.net/dushmanet-e-shkodres-dhe-deget-ne-greqi-dhe-amerike/

   3. Bond says:

    Hahah….i modh fare! C’hyn nje kopil serb me inicialet SRB ne temen e Akropolit ???

   4. F.S says:

    Respekte Raimond , ashtu esht topi se luen.

  2. Greece & Turkey are shit says:

   30 km ne veri te Athines eshte nje vend qe quhet Tanagra (tana gra, te gjitha gra) dhe ku eshte zhvilluar nje beteje e ashper midis Athinasve the Spartaneve ne shekullin e 6 para krishtit. Vendi quhet tanagra dhe aty jane gjetur relike te vjetra vetemme gra. Ky eshte nje emertimne Shqip dhe greket e sotem shumica jane Shqiptare. Plehrat e tjera erdhen me vone nga Egjypti dhe lindja e mesme dhe vodhen kulture dhe historine tone. Po ashtu, emri i peloponezit eshte Morea por me i vjeter akoma eshte Arkadi (arka dia), qe do te thote arka (djepi) i dijes. Mbreti i Spartes, Dardani kishte nje djale qe quhej Zante. Ky ifundit i nderroi emrin nje ishulli te bukur qe quhej Hyri (hyrije- hyu i madh) dhe i vuri emrin e tij Zante. Sot greqirat e quajne zakintos. Vdekshin arabet e greqise. Te fala janulles.

  3. Greece & Turkey are shit says:

   Shqiperia e re do kete kufirin verior ne bregdetin e Sllovenise dhene jug Kreten. Ne lindje Kostandinopojen dhe veri lindje Nishin.

   1. korcari says:

    duke patur kufi verior Sllovenine si mund te kete kufi verior Nishin qe eshte me ne jug se Sllovenia? Hajde injorance hajde. Komentojne te tere komenton dhe ti o ty mbyllte!

 2. Kuturu says:

  Nuk eshte e thene se pse greket moderne nuk kane lidhje me greket e lashte te jete e njejta gje edhe per Shqiptaret, kjo duket qarte me arbereshet e italise ku gjuha dhe traditat nuk ka ndryshuar shume.

 3. Tfgs latin says:

  Hahah zbulojeni shqiptarin Brenda ventes o grekiiii se jeni SHQIPTAR As me shume AS me pak BILES BILES nga huqet jeni Tipik modern shqiptar

 4. Mirush says:

  Hallall kuturu, sa do te citoja te mesipermen. Ne dilentantizmin e tyre firmosin ate qe thote Rama >(.

 5. kombi says:

  Shqipetaret e sotem kane te bejne me te gjithe shqipetaret e dikurshem , gjate gjighe perihdhave historike . Vetem Greket nuk kane te bejne me HELENET . Historia e Shqipetareve ne Greqi eshte e
  Shkruajtur ne te gjitha librat historik nga historian te ndryshem Europian , pervec historise se JANULLATOS QE ESHTE E SHKRUAR NEPER BODRUMET E KISHAVE .
  JEMJ POPULLI ME I VJETER J EUROPES , POPULL ME VETI TE LARTA FISNIKE , QE NUK I BIE NE QAFE ASNJE SHTETI ,VETEM SE I KEMI NDIHMUAR NE LUFTRAT E TYRE ,NJE POPULL TRIM , KRENAR ,NGA VERIU DERI NE JUG .
  GREQIA PA SHQIPETARET ISHTE NE RREZIK SHFAROSJE TOTALE NGA TURQIT .
  TE PATURPSHEM QE DUAN TE SHTREMBEROJNE HISTORINE .

 6. Kosta says:

  “Shqiptaret e djeshem nuk kane te bejne me shqiptaret e sotem Injoranca e kreyministrit shqiptar eshte per te qeshur”

  hahahahahahahhahaha keta kane pjerdhur!

  1. adriatiku says:

   o Kosta, as per te lexuar nuk di? Po lexoje se nuk e thote Rama ate o idiot, apo ben te njeta gjera qe ben Saliu? E po çfare idiotizmi dhe armiqesie eshte mbjellur ne vendin tim! Keta te tipi Kosta jane vetem mbeturina te mjmunit antropomorf, si duket paska qene sperme e dobet ne fundin e jetes se tij dhe nxorri keta bastarde; kusur do te jetojme bashke me ta dhe nga njera ane eshte mire se pa budallenj, ku do duken te mençurit?

 7. Hahahahaha jane coroditur jevgjitet dhe arvanitasit e pabese nuk e mbajn dot te verteten duan vetem perralla ato i kan qef me ato endrra e parralla jetojn akoma hakut ju vjen Gjatoshi mira ja ben dikush duhet tu thote zyrtarisht ketyre debilave se kush jane se na hapen barkun me fodulikun imjorant te tyre te bazuar ne genjeshtra e fallsifikime

 8. Zigur Qarri says:

  Megjithese Z.Rama eshte treguar paksa i permbajtur,paksa i rezervuar(sepse ka pergjegjesi),
  per greket eshte tull,ndryshe nuk marrin vesht keta hibrite anadollake.
  Greket e sotem jan mbeturina te perdhunimit anadollak,prandaj edhe nuk pershtaten dot me kulturen Europiane,
  pjese se ciles fatkeqsisht,fatkeqsisht jane.

  1. askushi says:

   Po i qan hallin kaloresit se po i varen kembet. Shiko veten ne pasqyre o halldup.
   U bene Mahmutat dhe Muhamutat te flasin ne mer te Evropes dhe ti qajne hallin Evropes.

  2. tt says:

   Nuk ma do mendja se ka me Mahmuta se jevgjitet e Pontit qe zbarkuan brigjeve te Gadishullit Ilirik si hienat grabitqare more shurrtore e Janulles

 9. Pelasgian says:

  Prisja dicka serioze po si duket iu ka humbur torua!

 10. Shen Thomai says:

  Hajde merri vesh keta fqinjet tone.
  Serbet thojne qe skemi qene fare nga ballkani,
  Maqedonasit qe vime nga anadolli kurse greket
  qe jemi te lashte po skemi lidhje me te paret.
  Keta idiota jane mesuar te na shohin gjithnje si te prapambetur dhe tani ne kohen kur globalizimi po i zhvillon te tere kane frike. Kane frike per historine e tyre te fabrikuar, kane frikenper perrallat qe i kane mesuar femijeve neper shkollat e tyre prej 100 vjet madje kane aq frike sa ende nuk jane bashkuar bashke te tre te bien dakord se nga vime ne 🙂

 11. Treviso says:

  Kjo eshte historia qe shume qarqe shoviniste kane hedhur ne veprim ish qeverine mafjoze, per ta zhdukur.

 12. Kuq e zi says:

  Ne fakt shqiptaret qe lane greqine ne prag te pushtimit otoman nuk jane si ne jane si greket
  Respekti per keta shqiptare te italise nga greket eshte i papare gati shejtore
  KEta zgjebet e anadollit nuk kane friken tone por kane friken e shqiptareve te vet qe sot jane te vetmit shqiptare qe nuk kane identiet
  Erdhi dita ti tregojme se shqiptaret ishin ortodoks para grekeve dhe kisha greke u krijua per te zhdukur gjuhen shqipe
  Ne maqedoni po duket zgjimi i pare

 13. Alban Hamzai says:

  Qe z.Rama eshte injorant kete e di gjithe bota ,pervec shqiptareve qe jane te asaj kategorie si ai.Prandaj dhe populli thote:shtati pyll e mendja fyll.Ja cfare kane bere shqiptaret ne Greqi ku shkuan ne Kohen e pushtimit Osman.Per te shtypur kryengritjen Greke ne Peloponez ne v.1770,osmanet thirren dhe mijra shqiptare,qe u sherbenin osmaneve.Pas shtypjes se kryengritjes Greke,shqipteret per 9 vjet rresht!770-1779)vrane ,prene ,dogjen,shkateruan cdo gje,aq sa vete turqit u tmeruan dhe derguan Hasan bej Xhezairin me ushtri per ti debuar.Kunder mizorive te papara shqiptare u ngriten edhe greket.Shqiptaret te frikesuar I derguan letre grekeve per bashlepunim te firmosur nga Ali Osmani dhe Sulejman Beu.Ja pergjigja e Grekeve te firmosur nga Aleksis Dharas dhe Konstandinos Kollokotronis(gjyshi I TH.Kollokotronit te Revolucionit te 1821):”Ne nuk behemi me turqit se jane armiqte tane.Por do tju godasim ju sepse per 10 vjet na vrate baballaret,nenat motrat,vellezerit,te afermit,patriotet tane.Ne do tju sulmojme dhe me ndihmen e zotit do tju shporrim…”.Edhe turqit sulmuan shqiptaret,vrane 4000 prej tyre dhe me kafkat bene nje piramide,e cila ishte akoma edhe me 1799 kur Pukevil kaloi aty. Pasi shqiptaret e mbetur nuk kishin nga tja mbanin ,rane ne ujdi me turqit dhe u futen prape ne sherbim te tyre.Keto jane meritat e shqiptareve ne Greqi z.Rama e Kompani.Te tilla merita kane edhe ne Kohen e sotme shqiptaret ne Evrope.Vetem ne Zvicer kalojne ne gjyqet e burgjet e atij vendi rreth 2000 shqiptare ne vit.Shikoni aftesite qeverisese ne Shqiperi:plehra,droge,prostitucion,dinamit,vjedhje,vrasje,vjedhje prone(mbi 6000 te vrare vetem per pronat).Thoni ndonje batute z.Rama per keto qe te gezohen poturaket e mjere.Buke .kripe,plehra,prostitute,vrasje dhe rrofshin batutat.Ju lutem botoni komentin tim!

  1. DIA says:

   Ti pallosh kur citon Pukevilin ben mire ta citosh fjale per fjale cfare ka thene per shqipetaret megjithese ishte antishqiptari me i madh, dhe meqenese me citove francez po te kujtoj qe Bonoperti krijoi BATALJONIN DE ALBANJA ne Korfuz me komandant Marko Bocarin dhe kerko cfare ka thene Napoloni i madh per shqipetaret dhe per jvgogreket si puna jote e ke te shkruar ne te gjitha biografite e tij, dhe sa per te kujtuar shqipetaret pirate i kane lene emerin dhe nje ishulli te vogel ne Greqi QI-MOLO e qojten, domethene bordello dhe vetem ajo u ka ngelur. E se desh harrova kush e shkaterroi Mitromaren dhe i vuri epitetin MITRU I MARRE- MITROMARA mos e ke hasur diku mo kopil qe me ve dhe emerin Alban.

  2. STUDENTI says:

   J u lutna me nigju Alban Hamzain , qi ashte tuj fol me
   megafon ,ne ket cast n ` oborrin e SHQUP-it .
   Aj asht burr me “mend “.

 14. EleΥΘeriskeΨi (1) says:

  Nuk eshte vetem per te qeshur si Anistoritos por edhe shume dinake. Logjikisht mori drejtimin nga sulltani i Vosporit për të bërë deklarimet përkatëse. Më injoranc se kaq … vdes . Morosini bombardoi Acropolin duke pësuar dëme të tmerrshme tempulli i Parthenones!
  Injoranca e Edi Ramës për faktet historike të publikuara nga pretendimi se Akropoli nuk është bombarduar. E vërteta është se në vitin 1687 forcat veneciane Morosini qëlluan Acropolis raketa të cilat shkaktuan dëme të mëdha në Partenoni.

  Për më tepër, George Dousmanis nuk ishte kryepeshkop i Athinës, por peshkop. Në atë kohë, Athina nuk ka pasur kryepeshkop, Kisha greke ende nuk ishte autoqefale. Për më tepër George Dousmanis nuk ishte shqiptare. Origjina e njeriut i cili kishte qenë peshkop të Athinës në vitin 1687 ishte nga Korfuzi.
  Së shpejti Eddie pergatit nje deklarat tregojnë se ne luftërat Perse luftuan dhe shqiptarët … Mongoloratsa. Keshtu zgjedhjet e 2017 i ke te siguruara

  1. Epiriiiiii says:

   Ele YOrestie Pse Korfuzi ka Greke……. Korfuzi ka vetem çam dhe vlleh dhe popullsi veneciane angleze etjetj Dushmani ne Rumanisht=Armik . Gjith Epiri i Jugut nuk jane Grek. Jan Shqiptar ndaj veshje tradicionale kane Fustanellen( fus tan. Fus te gjith) Epiri i jugut sla lidhje fare ne Kultur Zakone Tradit Folklor me pjesen tjetr te Greqis pervec Arvanitasve te Atikis.

   1. EleΥΘeriskeΨi (1) says:

    Epiriii
    Nuk e di qe Epiri te kete shqiptar,po te kishte do e pranonin.Sa per kulturen, veshjet,tdaditat ato jane greke
    Fustanella eshte perdorur qe ne kohrat e lashta gatimi po ashtu.
    Sa per arvanitet ata jane grek dhe kane prejardhjen nga Arvana e Epirit te Veriut

    1. Albani says:

     Ore ZGJEBSI,por qe qenke nje kokerr injoranti dhe idioti duhet ta dish,sepse nuk ma merr mendja qe jam i pari qe po ta them.
     Po ti more zog gomari po behesh me Grek se vete Greket,SEPSE Greket e pranojne sot unanimisht (te gjithe) qe fustanallen e HUAZUAN NGA ARVANITET.
     GJIthashtu more zog gomari nuk ka ngelur me Grek qe te mos e dije prejardhjen Shqipetare te Arvaniteve,e si more dobic na qenkan Greke sipas teje Arvanitet dhe te kene Shqipen GJUHE NENE.
     TE DOLEN LAKRAT SHESHIT MORE BASTARD QE NA NDYN KOMBIN
     E mban dhe veten per intelektual,nje fashist idiot,mashtrues,maskara,nje koqe gomari qenke QE NA KUJTON SE SI JANE GREKET FASHISTE.

   2. undefined says:

    Hahahahaha ku ndodhet kjo “Arvana” ke bregu Lanes a mund te na e tregosh ku ndodhet apo tek oborri Dules apo Bollanos hahahahaha hajde kokrea e hajvanit te semure psiqik

  2. Rajub says:

   Sa te zhvilluar paskeni qene me rraketa paskeni luftuar qysh me 1687 hajde zhvillim hajde kushe e di sa te avancuar do te jeni tani po nuk tregoni ju Greket, jeni djalli vet, shume te zgjuar

 15. enter"" says:

  hahahah bravo media greke, mire ja bere ketij kllouni qe ne politiken e jashteme eshte nje injorant I pashprese. Edo, lene politiken e jashteme, merru me ate te brendeshme se e ka katrahure

  Si paskan shqiptaret e sotem lidhje me Iliret kur shqiptaret e sotem jane pasarsdhes arab?????????????

  1. Gari says:

   ti coban i mutit je i ardhur ne kte fshat ndaj mos u shit mend ktyre burrave te ndershem

 16. dash says:

  Ore ju me siper (qe jeni i njejti) mos i bini legenit kot me copeza historie si ju pelqen Juve, dijeni qe jeni ne nje mendje me Berishen, jeni njesoj…historia e Shqiptareve nis qe nga thellesite e koheve shume me perpara civilizimit Grek,dhe eshte i pa mohueshem ndikimi i tyre ne kete zhvillim,Duke filluar qe nga gjuha…e duke vazhduar me zoterit e Tyre..

  1. enter"" says:

   Ku I ke faktet o katran???? Po cfare civilizimi I shqiptareve mo, ata kane ardhur nga shpellat e karpateve ne Ballkan

  2. Fotaqi says:

   Nuk ka shqiptare.Pike!

   1. hahaha says:

    Por ne brendesi ti e di shume mire qe eshte ndryshe apo jo ere Fotaqke

 17. maks says:

  haha dolen ne mbrojte te historise greke shqpitaret e asimiluar pas viteve 90 qe prinderit e tyre kaluan male per te punuar sherbetot te grekut dhe tani jan me grek se grekerit

 18. hahahaha says:

  Gabimisht ju ka shpetuar goja klaneve reaksionare greke, se shqiptaret e tjere nuk kane te bejne me shpqiptaret e sotem…

  E verteta eshte se greket e sotem nuk kane te bejne fare me greket qe ndertuan Akropolin. Le te hulumtojne arkivat ne Angli.

 19. Bomba says:

  Trimeritee Grekerve???????????????????????????????? In July 1688, however, Morosini, by now having been elected as the new Doge of Venice, landed at Chalkis (Negroponte) and laid siege to it. The Venetians had assembled a substantial force, 13,000 troops and further 10,000 men in the fleet, against the Ottoman garrison of 6,000 men, which offered determined resistance. The Venetian fleet was unable to fully blockade the city, which allowed Ismail Pasha’s forces, across the Euripus Strait, to ferry supplies to the besieged castle. The Venetians and their allies suffered great losses, especially from another outbreak of the plague, including General Königsmarck, who succumbed to the plague on September 15. After a last assault on October 12 proved a costly failure, Morosini had to accept defeat.[19] On October 20, the Venetian army, having lost in total ca. 9,000 men, left Euboea and headed for Argos. The failure at Negropont had severe repercussions on the Venetian camp. The remaining German mercenaries left in early November. Morosini attempted an unsuccessful attack on Monemvasia in 1689, but his failing health forced him to return to Venice soon after.[20] This marked the end of Venetian ascendancy, and the beginning of a number of successful, although in the end not decisive, Ottoman counteroffensives. Arabet Greke kultura me inferior e Europes.

 20. ILIRIA E BASHKUAR says:

  ILIRET DHE BOTA NUK DUHET TE HAROJNE SE DETI “JON” ESHTE EMERTIM I PARKATESISE SHQIPATRE TE KESAJ PJESE TE DETIT.
  KOHA E PIROS DUHET TE NDRICOJ. SHKRIMI I SAJ, NE HARTAT E BOTES, DUHET TE BEHET NE SHQIP “JON”

 21. vaso says:

  Krijohet nje debat,me pikenisje nje pikture.Nje debat qe ste nxjerr gjekundi.Qe as sja vlen te humbesh kohen.

  1. artur m says:

   Debatit ia vlen kur pala tjeter ka ngritur nje mit me genjeshtra.Me e bukura sot censuruan postimin e Rames dhe ia hoqen komplet kuptimin te gjitha mediat greke.Nuk u duk askund shprehja “aq sa athina eshte shqiptare aq dhe himara eshte greke”.Me censure dhe genjeshtra nuk mund te kete fqinjesi te mire.

 22. Albani says:

  Te gjitha mediat televizive dhe te shkruara Greke i kane dhene permasa,por dhe duke e interpretuar secila sipas menyres se vet shkrimin e RAMES SE MADH.
  Te nderuar zoterinj te shpyrfytyruar Greke,ne qofte se kemi te bejme me te paverteta kaq te medha;
  ATEHERE PERSE I JEPNI KAQ PERMASA KETYRE FAKTEVE.
  Pergjigja eshte qe E VERTETA JU DJEG DHE MUNDOHENI TA PERGENJESHTRONI.
  Degjova dhe dicka te re nga nje sharlatane Greke,analiste politike,
  qe ARVANITET vetem nga gjaku dhe gjuha jane(ishin) Shqipetare,ndersa nga te gjithaaaaaaaaaaaaaaaa te tjeeeeeeeeeerat ishin Greke.
  MORTJA QE NUK JU HAN,DERI KU ARRIN SHOVINIZMI GREK VALLE?

 23. aqif tahipi says:

  Or qirie (zoterinj) grekaqis. Kush eshte me i zgjuari prej jush le te me shpjegoje etimologjine e fjales palikari .Per mua si shqiptar kjo fjale do te thote palle kari .Pra kryetrimi juaj (grekeve me ngjyre ulliri ) eshte kari. Ndersa persa i perket epirit te jugut (cameri deri ne gjirin e artes )ai territor eshte shqiptar dhe duhet te rikthehet tek ne.Nuk eshte e pranueshme qe disa surratzinj bujkrober nga greqia te mbajne te pushtuar tokat shqiptare.Mendoj se politika e rames per reciprocitet me surratzinjte greke nuk eshte e duhura ,pasi ata duhet te rikthehen ne anadoll dhe te largohen nga trojet etnike shqiptare.Pas clirimit te dardanise po i vjen rradha maqedonise dhe epirit te jugut.

 24. Albani says:

  Pastaj harrojne Grekofonet “”moderne””qe Kryeministri yne RAMA I MADH,per ato qe ka shkruajtur i eshte referuar burimeve,shkrimtareve dhe historianeve Greke.
  RAMA I MADh.

 25. Alban Hamzai says:

  Deri ne fillim te shekullit te 19 shqiptaret nuk kishin vetedije kombetare.Edhe me vone te huajt per interesat e tyre ndihmuan ngritjen e ndergjegjes kombetare te shqiptareve.Hymnin kombetar shqiptar dhe muziken e tij e moren nga rumunet,Pavaresine kombetare te Shqiperise e shpalli Austria(nga 84 delegate ne Vlore vetem 40 firmosen Deklaraten e Pavaresise pra 47% d.m.th.e pavlefshme),nuk dime daten e clirimit, pas luftes na mbajten gjalle ruset e pastaj kinezet.Kur donim te mbaheshim vete ,hengrem bar.Pas 1991 na mbajti gjalle Greqia e Italia se do hanim njeri tjetrin.Filluam te hanim njeri-tjetrin me 1997,por erdhi Evropa e na ndaloi.Jemi bere shteti I plehrave,prostitutave,droges,vrasesve,kusareve dhe presim perseri Evropen dhe SHBA te nderhyje. Pra te krenohemi se do mbledhim plehrat e Evropes,kemi numrin me te madh te prostitutave ,kemi numrin me te madh te kultivuesve dhe trafikanteve te droges,kemi numrin me te madh te te burgosurve per vjedhje e krime ne Evrope(vetem ne Zvicren e vogel kalojne ne gjyqe e burgje 2000 shqiptare ne vit) ,kemi kryeministri me te gjate te Evropes dhe populli thote:”Shtati pyll e mendja fyll”.Fitorja me e madhe e djallit eshte te beje njeriun te besoje se djalli nuk egziston. Ju lutem botoni komentin tim!

  1. undefined says:

   Perpara se te hash m…per shqiptaret shko njehere meso rreth “ndergjegjes greke” te atij populli analfabete e hajdut we popullonte ate kohe Greqine hahahahahaha ate “Greqi” qe gjithandej folej shqip more vesh mora thuaj ore rrote kkkkkkkk

 26. kuq e zi says:

  kush qe ai zog pencionisti qe tha qe arvanitet jane greke
  a po shkon me i pyet ne itali arvanitet qe lane greqine para pushtimit turk ta tregojne se kush jane kush eshte feja e tyre dhe nuk shiten per pencion pse nuk flet greqia per kta greke origjinale apo dridhet prej identitetit te tyre
  e more vesht janulle koloneli????
  ju jap nji keshille hidhuni me ruset se perendimi po ju marton janullen… me burre kuptohet

 27. PO.PO says:

  Ndersa injoranca e “inteligjences” greke , eshte per te qare !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *