FOTOT/ Ish-futbollisti i Mançester Junaited bëhet… prift

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ish-mesfushori i Mançester Junaited, Philip Mulryne, i ka hyrë një rruge të pazakontë për një sportiest.

Ai është bërë prift katolik.

38-vjeçari që ka luajtur 27 ndeshje për Kombëtaren e Irlandës së Veriut, si dhe është aktivizuar edhe me Noruiç dhe Kardif, përveç Junaited, u shugurua këtë javë si dhjak në Kishën Katolike.

Ndërkohë që ish-futbollistët e tjerë shijojnë jetën pas lënies së futbollit, ai ka vendosur t’i përkushtohet Zotit dhe shërbesës ndaj tij.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip.jpg","attachment_id":"575191"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-1.jpg","attachment_id":"575185"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-2.jpg","attachment_id":"575186"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-3.jpg","attachment_id":"575187"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-4.jpg","attachment_id":"575188"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-5.jpg","attachment_id":"575189"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/filip-6.jpg","attachment_id":"575190"}]
        
        Loading...
        

2 komente në “FOTOT/ Ish-futbollisti i Mançester Junaited bëhet… prift”

  1. Lupo says:

    Po ç’na plasi hajdari

  2. tfgs bytha says:

    edhe nji pedofil ma shume…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *