Grekët: Rama, kukull e Erdoganit

rama erdoganGrekët nuk e kapërdijnë dot deklaratën e Edi Ramës, se Akropoli është shpëtuar nga një shqiptar.

Mediat e këtij vendi vazhdojnë të sulmojnë kryeministrin shqiptar.

Thepressroom.gr shkruan sot se Rama është kukulla politike e Rexhep Taip Erdogan.

Autoritetet shqiptare provokuan duke shkatërruar shtëpitë që u përkasin grekëve në Himarë, ndërsa kryeministri i Shqipërisë ka provokuar me një postim në Facebook, si përgjigje e një deklarate të Ministrisë së Jashtme greke.

 Një sfidë e shkallëzuar nga Edi Rama, i cili është një kukull politike e Rexhep Taip Erdoganit, në Ballkan dhe Shqipëri, i cili pohon se “Himara është shqiptare” dhe se “Akropoli mbijetoi falë shqiptarëve!”– shkruan gazeta greke.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Grekët: Rama, kukull e Erdoganit”

 1. demokrat mbas 90. says:

  me mire kukull turke …………

  Sala – Tosi -Beni Pederasta Greke.

  1. Epirot kristjan JUGOR says:

   harrove ilir meten, ku.. va e serbeve e grekerve……PO IMAMIN, GRAMOZ RUCIN,GJINUSH BASTAR..DIN.

   _
   greqise armiqsore i duhet prere se sna tremb puna e presionit per KE dhe deti te zgjidhet urgjentisht dhe Edi te ktheje Camet nga kane ardhur.

 2. Zigur Qarri says:

  Hahahaha…popull me idjot,politike me idjote,ekonomiste me te paafte,Kishe me mashtruese,
  histori me te politizuar,nuk gjen ne asnje cep te Botes.
  Pak i grici Z.Rama,dhe “ndergjegja” e kombit te permjerrurr,kuterboi me te gjith”madheshtine”
  qe mund ta tregoi vetem nje komb i tredhur.Keto jan pasojat e perdhunimit osman,qe na lan
  per havale kopilat anadollake fqinje.Ptyhhh, rrace bastardesh!

 3. Emigrant i Thinjur says:

  Rekomandoni mediave vizive te tasmentojne dokumentarin e Skay-it kanal tv grek (https://www.youtube.com/watch?v=hYUWsErJEUE) ku vet historianet grek pranojne se Athina ka qene e banuar nga shqiptaret dhe se kush e beri revolucionin grek. Me kete monedh reagoni ndaj propagandes greke qe shpifin se Ramea eshte marionet e Erdoganit duke menduar se do ju vi ne ndihme Erdogani per te denigruar Ramen. Ne se ka nje te vertet eshte kjo se mbas grekeve dhe politikaneve grek eshte Putini me murgjit rus ne malin Athos prej 1000 vjetesh !!!!!!

 4. Dorian says:

  Po normal qe Himara eshte shqiptare .. !! jane ne terezi keta idjot apo jo … !! Mire kishte shkruar Enkel Demi ne nje artikull .. !! Keta te carmatosin me idjotsine e tyre .. !! Jevgj debila !!!

 5. undefined says:

  Hahahahahaha keta jane te pjerdhur nga cdo drejtim vajmedet per keta turma

 6. hahaha says:

  Si nuk moren njehere fund endrrat e juaja me turq

 7. po erdogan para ca ditesh per lozanin tha se me greqine bullgarine maqedoni serbin kemi minoritete te vogla qe duhet te kujdesemi ndersa shqiperine kosovaret dhe boshnjak i konsideroi popuj vella te nje gjaku me turqin prandaj kukullat e ballkanit dihet kush jane

  1. undefined says:

   Ik ore ti nga Lushnja o lele Beu hahahahaha lepra po na ben analistin kallom kenetash

 8. Jimi says:

  Po te ishte e vertete se Rama do te ishte kukull e Erdoganit ( gje qe nje pjese e mire e “nacionalisteve” shqiptare do ta deshironin me gjithe zemer), mjer Greqia se cdo te hiqte! E verteta eshte se tere keto 25 vjete Shqiperia nuk ka patur politikane dinjitoze, sidomos ne politiken e jashteme gjithmone jane treguar infreriore dhe konjuktural , mjaft qe te perjetesonin pushtetin politike, pa s’kishte rendesi interesi kombetar ! Politikanet shqiptare Greqia i ka konsideruar vasalet e vete, tani qe sharra hasi ne gozhde u duket cudi, se si munde te ngrene krye keta “alvanozet”!? Por ja c’ti besh, keta “alvanozet” na paskan edhe nje shprehje. Harro mushke Valarene se Ali Pashne e prene!

  1. shqiptari says:

   kaq te forte jemi dhe nuk e ka mar vesh. idiot

 9. SHQIPERIA ETNIKE says:

  RESPEKT Per Z.Edi Rama:Mos valle prisni “Zoterinje Greke” tju Lepij si Sali Berishovici???Hej na mor Greker:Mos Harroni se REVOLUCJONIN TE ASHTUQUAJTUR “GREKE” TE Vitit 1821-Kunder Turqise e BENE SHQIPETARET ORTODOKSE…te Ashtuquyjtur “Arvanitas”(Shqipetare)…mos valle edhe kete do ta Mohoni???
  1-Sa per Himaren Hani Mute Kote, sepse ketu kemi te bejme me nje Plane Rregullues,nuk ka te beje me Fryme “Antigreke” sikurese e quajne Politikane Greke Ekstremiste…Plane Rregullues ka pasur kudo ne Greqi dhe sidomos ne Fillim Vitet e 80-ta….ku prisheshin Shtepite e Vjetra dhe Kompesoheshin Pronaret me nje Hyrje(Ose edhe me shume) sipas Kuadrat metrit..dhe Pozicjonit…i them keto qe Ata Himarjote qe “Preken” nga Plane Rregullimi te mos i Bjene “Daulles” Greke….lol
  Per Greket TE GJITHE ATA QE JANE KUNDER POLITIKES GREKE :JANE “MARJONETA TURQISH”..na rrofshi “Topet”…lol

  1. Crusader says:

   Ti mendon se piktori i Anetes eshte i sinqerte ne ato qe thote. Po perse mbyteni me nje luge uje. Piktori e di qe nuk e voton me njeri dhe ka gjetur strehen e fundit te maskarait, e cila eshte pseudopatriotizmi. Mendon votat dhe deputetet e Cameve, se LSI-a do ja beje naftin se shpejti, dhe piktori shkon ne shtepi me 63 deputete qe ka. Keshtu qe e ka bere llogarine te marre Camet dhe te blej nja dy tre deputete te tjere qe te zvarritet dhe ca si kryeminister.

 10. Crusader says:

  Ku can ka….in Greqia nga ca Came dhe nje sharlatan demagog si Edi Rama. Keto lajme jane vetem komike per Greket. Tallen me sumcet TurkoShqiptare dhe politikanet qe i perfaqesojne. Komedi Ballkanike me protagonist piktorin e Anetes. Ai popull aty, Lo…qe Lo….qe mbeti gjithe jeten e tij.

  1. Ik ore koke loqe bithelepires shkoj laj ndonje hale ne Greqi bej ate qe di te besh me mire bithelepirjen hale e halese

   1. Crusader says:

    Po ti c’pate. Apo pe emrin lo..qe ne komentin tim. Na fal qe te thirrem ne emer.

    1. Shkodra says:

     @Crusader, O i shkreti sa vuake nga DIMENTIA…….bjeri vetes prapa… se je bere si koqet e vyshkura te janulles.
     Cte duhet ty o mjera gazetat, shko vazhdo fli me papune se ashtu shikon endrra me Crusader me mire.

     1. Crusader says:

      Po i flisja ketij me siper qe replikoi me mua, nuk e dija qe paka dhe nje adash nga Shkodra.

 11. Para Laci says:

  Boll na ka perdor Turku per 500 vjet. Pse mos ti perdorim dhe ne ata te pakten per grekun. Interes per interes.

  1. Crusader says:

   Problemi eshte se Sumcet e Shqiperise nuk i merr njeri ne dorezim as Greku dhe aq me teper Turku. Thjesht tallin trapin politikanet aty, qe mileti te merret me fasadat, duke e qorruar nga realiteti. Popull me nivel shume te ulet. Shih e shkruaj nga komentet me siper.

   1. Mm says:

    O crusderr, po mire rama i paska 63 deputet, po ti qe di ke as 38, apo po pret liken, qe dhe ai nuk i merr me shume 10, c’do besh pastaj, merru me salihin dhe lulushen ore trap.

    1. korcari says:

     Floriri i ka 17 sot,mot mos kete me shume…

   2. Karatafutis Pashas Bushates says:

    Cohu, cuhu edhe njihere o Ali Pasha me bolet e trasha, cohu se ti ishe xhebraili i kesaj race te bastardizueme dhe te ashtuqujtun race helene!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *