Partizani shpall zyrtarisht “Non Grata” Enea Jorgjin

jorgjiAshtu dhe siç kishte paralajmëruar dhe presidenti Gaz Demi, Enea Jorgji është shpallur zyrtarisht “Non Grata” nga ana e skuadrës së Partizanit.

Klubi i kuq ka paraqitur në Federatën Shqiptare të Futbollin një dosje, ku ka evidentuar tw gjitha rastet, për të cilat pretendon se gjyqtari kryesor i takimit ka marrë vendime të gabuara.

Partizani thekson se vendimet e gjyqtarit, Enea Jorgji, kanë dëmtuar skuadrën dhe kanë kërkuar që ai të mos jetë më arbitër në sfidat që do të luajnë të kuqtë.

Drejtuesit e klubit kryeqytetas nuk janë ndalur vetëm tek vendimet që Jorgji ka marrë në sfidën ndaj Skëndërbeut, por ka paraqitur edhe ndeshjet e kaluara, ku gjyqtari nga Elbasani ka penalizuar ekipin e Partizanit.

Për drejtuesit e Partizanit, absurditeti me gjyqtarin Enea Jorgji nuk ka fund, pasi përveç veprime të tij tendencioze në fushë, ai e shkeli rregulloren edhe një ditë më pas ku u prononcua në mediat vizive dhe gazeta duke bërë analizën e ndeshjes./f.b

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Partizani shpall zyrtarisht “Non Grata” Enea Jorgjin”

  1. albatros says:

    Edo qofte -gati kampionatin nuk ja mban me drejtesi prandaj refuzon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *