Pse e sulmoi Berisha ministrin e LSI-së?!

MBLEDHJE QEVERIE - Kryeministri Sali Berisha, duke folur gjate nje mbledhje qeverie, ku ka kerkuar ndalimin e importit te cdo lloj artikulli qe nuk ka kod doganor, edhe ne rast se ai perfshihet ne listen e gjelber te lendeve te para qe lejohen te importohen per perpunim.

“Nen sarajet e mbretit Zog po ngrihen dhe lartesohen çdo dite sarajet e ministrit Koka! sb”

Ky është statusi që ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në llogarinë e tij në “Facebook”. Ai ka sulmuar kështu ministrin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Lefter Koka.

Ky i fundit është kunati i kreut të Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka shkruan lexo.al.

Përse e bën Berisha këtë?

A mos vallë ka ndikuar te ish kryeministri, takimi që Agron Duka zhvilloi ditën e djeshme me kryeministrin Rama?

Po qasja e z. Basha dhe kreut të Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka, të cilët ditën e djeshme trumbetuan mundësinë dhe lënien e derës hapur për një koalicion me LSI-në?

A është Berisha kundër një koalicioni PD-LSI, gjithmonë nëse ndodh?

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Pse e sulmoi Berisha ministrin e LSI-së?!”

 1. capi says:

  Mire Partia e Dukes se politike eshte ne fund te fundit – po puna e sarajeve, me cfare lekesh po behen, si ku, qysh, tek?
  Pse nuk denoncon Sali Berisha? Apo … .
  VF liri popullit
  Qe lirine
  Me duart e veta
  E vdes
  Pastaj e rremben
  Dhe brenda vetes
  E instalon
  Ne perjetesine
  E vet
  Pa liri.

 2. Koco says:

  Qofte largu Berishe e ka te qarte se zoti Duka nuk mundet te behe realishtpjese e pale e stanit te Pd e horave te saj , por me zgjuaresi dhe perfojen e tij si politikan , po shfrytezon momentin e perfaqesimit ne kualicjon me te Djathten ku matematikisht per shume aresye P A A me kualicionin e saj me zotin Duka ne krye i ka te gjitha gjasat per te qene forca e trete politike mbas zgjedhjeve , apo Opozita perfaqesuese konstruktive e ardheshme e vendit . Ky eshte dhe shqetesimi kryesor i K Banditit Berishe i cili mendon te njollose e demtoje krahet qe do jene mbeshtetje reale e Zotit Agron Dukes si dhe natyraliteti ilidhjes e bashkepunimitte ketij dikasteti te Leftet Kokes me kete Program Politik . Dhe mendoj se keto lloj bashkepunime dhe mirkuptime do te sherbejne fuqishem zhvillimit te vendit gjate mandarit te dyte 2017- 2021 ketij vendi tashme te ndare nje here e pergjithmone nga shkuara e eret kriminale e Berishes e bandes se tij kriminale , teroristesh pa moral e atdhetari .

 3. Mirush says:

  Po cfare shkrimesh jane keto mor idiota? Se nese jane pyetje te dikujt, duhet te publikoni emrin, se ndryshe i bie te beheni thjesht llafazaner dhe jo gazetare. Ju dhejfsha profesionizmin qe as e dini cfare eshte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *