“Sali, hajde në komision, ose do të të marrim me zor me polici”

berisha ballaDeputeti socialist Taulant Balla, i ka kërkuar Sali Berishës të paraqitet në komisionin hetimor të ngritur për çështjen e CEZ, pasi në të kundërt, do të angazhojë Policinë e Shtetit për ta sjellë të raportojë.

Zoti Sali Berisha, je thirrur dëshmitar në këtë komision për të dëshmuar.

Kemi marrë një përgjigje nga kreu i PD se në seancën e parashikuar para pak kohësh s’kishe mundësi të vije, se vetë nuk përgjigjesh ti.

Tani po ta them këtu në sallën e Kuvendit të Shqipërisë sipas ligjit për komisionet hetimore, je i detyruar të vish me vullnet të lirë, në të kundërt po ta them sipas ligjit do ti kërkojmë Policisë së Shtetit të të sjellë me zor në komision hetimore ta dish.

Mirë bën që në datë 14 nëntor ora 10:00, je i pari aty për të dëshmuar.

Unë e di që ti i ke frikë këto prokuroritë e komisionet hetimore e tjera me radhë.

Bën mirë të vish të fillosh një proces shpëlarje pas gjithë këtyre ngarkesave që ke këto vite”, tha Balla.

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në ““Sali, hajde në komision, ose do të të marrim me zor me polici””

  1. ...... says:

    Po, do te tregoje vertete burreri zt. Balla nese do ta merrje me force, kete kafshe te ndyre por mos harro dhe nje kafaze hekurash, se kafshe eshte dhe i dihet. Pastaj ta shohin te gjithe dhqiptaret sa trim eshte se heren e pare kur e mori likja ne rajon edhe emrin e tij nuk dinte kaq trim dhe burre eshte koqja. Dhe boll se na cave trapin o loqe.

  2. spartaku says:

    O zoti Taulant! Saliu nuk bindet amerikaneve,dhe jo me juve.Ai eshte kthyer ne kafshe shurdhaq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *