FOTOT/ Qyteti britanik, ku britanikët janë “zhdukur”

Në Britaninë e Madhe po flitet për Brexit dhe shfrytëzimin e artikullit 50, që do të nisë procesin.

Por ndërkohë mediat britanike shkruajnë se emigrantët “po mbysin” vendasit.

Rasti më flagrant është ai i një qyteze ku vetëm 1 përqind janë britanikë.

Qyteti Savile ka 4 mijë e 33 banorë.

Por vetëm 48 prej tyre janë anglezë.

Të tjerët janë emigrantë.

Femrat dalin të gjitha të mbuluara në rrugë.

Nga 9 pube që kishte qyteti, 8 janë mbyllur pasi askush nuk konsumon alkool.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-37-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-37.jpg","attachment_id":"576049"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-37-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-37.jpg","attachment_id":"576050"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-39-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-39.jpg","attachment_id":"576051"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-34-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-34.jpg","attachment_id":"576052"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-32-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-32.jpg","attachment_id":"576053"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-26-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-26.jpg","attachment_id":"576054"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-24.jpg","attachment_id":"576055"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-23-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-23.jpg","attachment_id":"576056"}]

5 komente në “FOTOT/ Qyteti britanik, ku britanikët janë “zhdukur””

 1. corape kuqi says:

  Keshtu do perfundoje shqiperia kur te hyje ne evrope.
  Mbani ment

  1. Pse nuk i shef tani ne qytetin tend

 2. fieraku4u says:

  ME PAK FJALE, KY QYTET ESHTE KTHYER NE NJE NEVOJTORE TE MADHE. ASHTU SIC ESHTE DO KTHEHET E GJITHE EVROPA ME KETA MBETURINA QE JETOJN ME NDIHMA SOCIALE DHE PJELLIN NGA 1 FEMIJE CDO VITE.

 3. Moni says:

  Ngritja dhe rrenimi i qyteterimeve eshte me cikle qe perseriten. Qyteterimi Perendimor eshte ne zgrip, drejt rrenimit. Lufta e dyte boterore dhe lufta e ftohte e vonoi rrenimin me 60 vjet, por pas 1990 vazhdoi rrenimi aty ku u la ne vitet ‘30.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *