Zv.kryeministri në hije: Do ketë trazira të forta, Shqipëria s’do gjejë qetësi po nuk larguam Ramën

islamiZv.kryeministri në hije, demokrati 24-karatsh, Kastriot Islami, thotë se Shqipëria do të përballet me trazira sociale, nëse Edi Rama nuk largohet nga posti i kryeministrit.

Sipas tij, qytetarët nuk mund të durojnë më dhe ata s’do të gjejnë qetësi, pa larguar Ramën.

“Vendi nuk do të ketë qetësi e stabilitet me Ramën kryeministër.

Para, gjatë ose pas zgjedhjeve vendi ka shumë gjasa të futet në trazira sociale për shkak të ilegjitimitetit dhe që potencialisht do të thellohej nëse Rama do të manipulonte zgjedhjet e ardhshme”, thotë zv.kryeministri në hije për gazetën “Koha Jonë”.

Qytetarëve shqiptarë ju ka vajtur thika në palcë. Kudo në të gjithë vendin duket qartas se njerëzit nuk durojnë më. Një pjesë e tyre tentuan të gjejnë zgjidhje duke u larguar drejt vendeve të BE-së, por kjo rezultoi e vështirë për të mos thënë e pamundur.

Po të dilni në periferi të Tiranës dhe sidomos jashtë Tiranës, le pastaj po t’i hidhni një sy gjendjes në zonat të largëta, do të shikoni se gjendja është e mjerueshme, katastrofike. Është shpërthyese.

 Opozita është treguar e matur dhe e duruar duke mos i hedhur benzinë zjarrit sepse situata mund të dilte jashtë kontrollit. Rama dhe disa anëtarë të klientelës së tij të korruptuar, kriminale e kanabiste mendojnë se mund t’i nënshtrojnë qytetarët duke i varfëruar në ekstrem dhe/ose përmes represionit policor. Ka ndodhur e kundërta, gjendja është bërë shpërthyese”, vijon ai.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Zv.kryeministri në hije: Do ketë trazira të forta, Shqipëria s’do gjejë qetësi po nuk larguam Ramën”

 1. kozmo says:

  Ti je nje zarbo me 100 flamur , qe nxjerr vrer vetem per interesa karieriste . Nuk ja vlen te merresh fare me kete person negativ.

 2. vbebri says:

  o kerici……… Kastriot , nuk ka allin e kolltukut tend apo te bashes e saliut populii………tani po tallesh e po i merr per budallenje demokratet ti qe enderron ti perdoresh me demek si izgjuar qe je o rrote gomari.

 3. DRINI says:

  Doli edhe fallxhoria e SHqiperise per te pare filxhanin e zgjedhjeve ik o njeri I urryer se nuk te do as edhe PD.

 4. Lugati says:

  o kac nuk oshte momenti me sulmu.qeverine e.lugatit kryeminister osht momemt kritik.po patet i fare sedre duhet qe forcat politike pa asilloj dallimi duhet me meshtet kryemimistrin me ket situate..un jom i djatht po jo i PD..PO DESHET ME FITU PIKE BOHUNI NJI MAJTAS DJATHTAS ME SULMU ARMIQT TONE GREKOSERB..KTU KRYEMINISTRI SHQIPNISE I MIRE I KEQ PAK RENSI KA ..KA NEVOJE PER TA NIMU SE KTU NUK O PUNE PARTISH BOHET FJALE PER KOMBIN SHQIPTAR..PRANEJ MESHTETENI..PERPARA LUGAT MOS TA NI KARI PER TY SE KUR BOHET FJALE PER USJTARET PLERA TE JANULLES SHQIPNIJA OSHT ME TY 100 PER 100..PERPARA QIJA RRACEN JEMENITE GREKVE

 5. Aleko says:

  boll o legen ,bolle bse le kokren e namit se kemb e prishur.Vertet beson se populli do degjoje brockullat e tua…ha habeni qefin vetes po ti je karte e djegur tashme dhe askush desheron te shpenzoje kohe dhe me ty…

 6. ver llapa says:

  o kacarrum ca je tu thone??

 7. baenka says:

  Nuk ta harrojne demokratet e vertete “thyerjen e kafkave”(jo ata qe te mbajne ,rrotull per te lehur) do te “perqafojne” si komunist 24 karatesh kur te vije momenti.

 8. Bena says:

  O larooooo o lamash nuk te beson me njeri ,se te tere e dime je me 200 fytyra,madje te jesh i sigurt se as pd nuk te do kaci ziu guraliu qe cdo byth e lepiu hahaha

 9. Urimi says:

  Islam si faqezi qe je dhe si sahanlepies i sahanit te sali berishas,ja rrofsh topat Rames dhe gjithe shqiptareve,merr edhe dullen me vete.

 10. kreshnik says:

  o kaci e paska haruar qe u strehua ne ambasaden Greke ne 97, nga frika e Salistanit

 11. emigrant says:

  Z. Islami fizikant “Shkencetar” i falimentuar nje pyetje jo shume te veshtire: E hoqem Ramen se ka 3 vjet qe genjen si dreqi problemi eshte : Ke te veme ? Sali Berishen, Bashen, PD ne ?. Une do te deshiroja Z. Islami qe Shqiperia ka shume veshtiresi te prodhoje politikane. Kur keta i gjeneron dhe i ve ne politike nuk rezultojne me politikane por Hajdute dhe Mashtruse.
  ME THONI ATEHERE SI T’JA BEJME ?

 12. hysa says:

  kACI Zi

  me mire se ky emer ste shkon asnje

  ska koment …. sepse aty jane te gjitha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *