Bojaxhi: Debati i Himarës? Kryeministri po shkon në drejtimin e kundërt të problemeve që kanë shqiptarët

bojaxhiKryetari i Partise “Ne Shqiperia”, Gjergj Bojaxhi e ka cilesuar bosh debain per Himaren.

Ai thote se:

“Kryeministri po shkon në drejtimin e kundërt të problemeve që kanë shqiptarët. Për shqiptarët është problem arsimi, rendi dhe ekonomia! Jo financat e shifrave në ajër të Ahmetajt, por ekonomia e pamundëdisë për të arritur në fund të muajit pa marrë borxh.

Edhe për Himarën, problem nuk janë deklaratat në Greqi për Ramën, por është mungesa e çertifikatave të pronës në atë zonë. Himara është në Shqipëri, e Shqipërisë, dhe nuk ka këmbë për të ikur. Këto janë debate artificiale larg interesave të njerëzve të Himarës dhe vendit! 

Banorët jetojnë me frikë në Vuno se kur Ramës mund t’i shkrepet të shembë shtëpinë e rradhës sepse nuk i kënaq syrin artistik dhe nuk kanë qartësi se si mund të zhvillojnë pronat e tyre për turizëm. Vetëm Samir Mane ka qartësi në Himarë. Të tjerët janë në terror. Shqiptarët janë gati ta sfidojnë këtë klasë politike. Shqiptarët janë gati ta shembin këtë teatër të trishtuar, për të ndërtuar atë që u mungon. Shpresën!”

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Bojaxhi: Debati i Himarës? Kryeministri po shkon në drejtimin e kundërt të problemeve që kanë shqiptarët”

 1. albana says:

  po qe ka vjedhur miliarda lek shqiptarve me kesh-in na del e na ben leksion se cfare shifrash japin te tjeret?

 2. tina says:

  po ik o funderrim se e dim se kush je dhe cfare ke bere ne te shkuaren po gjeja me e paket qe mund te besh eshte qe te mbyllesh kohen dhe mos te hedhesh balt per punen e mire qe eshte bere keto vite dhe kjo nuk eshte nje shifer kot por pune konkrete e pasqyruar dhe nga fmn dhe jo si shifrat e “ish-shefit” tend qe thonte qe jemi te 2 mbas gjermanise.

 3. Alqi says:

  Ka reth 3 ore qe ka filluar Lufta konispol forcat speciale greke kan hyr ne kufirin shqiptar

 4. gysi says:

  e nxori koken dhe gjergji Ka hallin e aleances me greket dhe si behet vone per himaren

 5. tfgs1 says:

  dmth CORAPEKUQI,tall topet me sunitoshqipfolesit………………..

 6. homeri says:

  Per shqiptaret problem eshte drejtesia, aty ku fillon gjithcka, qe aty ku ti edhe pse ke vjedhur e mashtruar kaq shume je po i lir e madje e flet ne publik, ky buxhet e ato shifra qe thua ti ne ajer jane fillimi i ktyre reformave, fillimi i reformes ne arsim ne ekonomi e ku te duash ti, ja ktu fillon shqiperia e popullit, ajo e jotja eshte ndryshe

 7. Zoti Bojaxhi !
  Nuk kam simpati fare per prezencen tende ne politike ,sepse dukesh shume kungull kur thua se : Himara aty eshte ,nuk ka kembe qe te iki !
  Vetem nji trap si ti mund te beje kete gjykim ,kur dihet sec cfare nuk po bejne greket per te realizuar endrrat e tyre megallomane !
  NO COMENT !
  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 8. DASHAMIRESI says:

  Qofte dhe vetem titulli i ketij artikulli,eshte i mjaftueshem per te kuptuar se z.Bojaxhi
  mund te jete i mire per bojaxhi , por aspak i mire per politikaxhi ! Edhe ndonje fije
  simpatie mqe kam pasur per te , e fshiva fare nga kujtesa dhe “Zoti na ruajtet nga “politikane”
  te tille ! Te drejtosh nje shtet e qeveri , nuk mjafton te jesh teknicien i mire , por duhet te jesh,
  ne radhe te pare nje politikan i mire , se bota e sotme eshte aq agresive dhe e sofistikuar , sa
  te hysh ne historine e vendit si klloun e jo si politikan !
  Ndaj , z. Bojaxhi , mendohu 100 here , para se te besh deklarata publike,ne nivelin e nje mediokri
  amator politik .

 9. rami korraku says:

  SUMCPUAR SOCIALISTE,pikerisht certifikata e pronave eshte burimi i te keqijave,jep token me tapi dhe blja pastaj asnje problem por jo ti maresh pa paguar.

 10. Askushi says:

  O gjergj….po cja ke futur kot…. ama kot fare.

 11. jani says:

  Edhe ky idioti ne kerkim te elektoratit.

 12. DASHAMIRESI says:

  Mos u merrni me nje cope idjot , qe eshte koke e kembe mashtrues dhe
  as qe do t`ia dije fare per kete popull , por vetem per te vjedhur . Ky eshte
  thjesht masha e kusheririt te tij , sarahoshit e kumarxhiut F. Nano dhe me
  particken e tij , do te behet si puna e Sami Milloshit , qe mbahej per komunist
  dhe ia dha votat banditit S.Berisha , per kryetar bashkie ne Tirane , Lul Bashan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *