FOTOT/ “Kafkat”, komandot e frikshëm që po shfarrosin ISIS

ISIS po humbet  çdo ditë e më shumë terren në Irak dhe nuk është e largët dita kur dhe xhihadisti i fundit të jetë larguar.

Një kontribut të madh në eleminimin e tyre po jep edhe “Divizioni i ArtË”, një njësi komandosh e specializuar për situata të caktuara.

Ata janë stërvitur dhe financohen nga SHBA.

Komandot kanë liruar sot 6 lagje të Mosulit duke zvogëluar edhe më influencën e ISIS në Mosul.

Ata kanë marrë nofkën “Kafkat” pasi mbajnë maska të tilla në fytyrë.

Sipas lokalëve, “Kafkat” janë shndërruar në tmerrin e ISIS.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-58-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-58.jpg","attachment_id":"576656"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-1.png","attachment_id":"576658"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-40-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-40.jpg","attachment_id":"576660"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-47-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-47.jpg","attachment_id":"576659"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-59-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-59.jpg","attachment_id":"576657"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-59-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-59.jpg","attachment_id":"576655"}]

5 komente në “FOTOT/ “Kafkat”, komandot e frikshëm që po shfarrosin ISIS”

 1. Dibrani-UK says:

  Qenkan tamam si Ilir Meta.

 2. Kevin says:

  amerika lufton vetem me propagand. Rroft rusia

  1. Ali Vlora says:

   O injorant i lindur ne nendor. O plere .Rusia dhe Franca jane armiqte tane shekullor . Shko meso historine ose pyet dhe me paragjyko.

  2. B. K says:

   Rroftë Rusia në shtëpinë tënde…me qejfe e vodka, e cka pason…

 3. Atdheu says:

  Sa kot qe flisni po rusia ca ju duket qe po e adhuroni kaq shum por ne per rusine jemi armiq dhe mij per to.dhe per rusine greqine dhEee serbine.nuk e di pse e adhuroni lindjen po nga keto plera jeme keshtu mbrapa.shqipet gjithmon armikun do me bo mik me zor

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *