FOTOT/ Një park spektakolar: njihuni me “Universal Orlando”

Florida po përgatit hapjen e një super-parku që pritet të jetë gati në verën e 2017.

Ai do të quhet “Universal Orlando”.

Për ndërtimin e tij do të shfrytëzohen 15 hektra dhe teknologji e fundit.

Parku multi-funksional do të jetë i pari në llojin e vet dhe përveç këndeve të ndryshme të lojërave do të ketë park ujor dhe një sërë eksperiencash fantastike.

Kostoja e tij pritet të jetë disa miliardë dollarë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-66-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-66.jpg","attachment_id":"576824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-65-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-65.jpg","attachment_id":"576825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-67.jpg","attachment_id":"576826"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-60.jpg","attachment_id":"576827"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *