FOTOT/ Basha mbledh gazetarët pro PD: Të krijojmë një “Aleancë” kundër qeverisë!

Lulzim Basha ka thirrur sot në një takim të zgjeruar gazetarë dhe opinionist pro PD në përpjekje për të krijuar me ta një aleancë kundër qeverisë.

Basha shkruan se “gjatë këtij takimi të gjatë, prej më shumë se katër orësh, më shumë dëgjova sugjerime, opinione, kërkesa rreth këtyre problematikave të cilat nuk i përkasin vetëm Partisë Demokratike.

Nga ky takim dal edhe më i inkurajuar, edhe më i vendosur për të ndërtuar së bashku me shqiptarët, me pjesën e shëndoshë, të ndershme të shoqërisë shqiptare që është pjesa dërrmuese e shqiptarëve, një aleancë sa më të madhe, një aleancë sa më solide për të siguruar luftën kundër krimit, mposhtjen e fenomenit kanceroz të kthimit të Shqipërisë në një hambar droge dhe sigurimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme“.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/6-1.jpg","attachment_id":576832},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/5-1.jpg","attachment_id":576829},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/preci-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/preci.jpg","attachment_id":576846},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/peka-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/peka.jpg","attachment_id":576847},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/tupe-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/tupe.jpg","attachment_id":576849},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/tryeza-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/tryeza.jpg","attachment_id":576852},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/1-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/1-3.jpg","attachment_id":576850},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/4-1.jpg","attachment_id":576851},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/zogaj-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/zogaj.jpg","attachment_id":576894},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rakipi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rakipi.jpg","attachment_id":576895},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/desada-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/desada.jpg","attachment_id":576896},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/monda-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/monda.jpg","attachment_id":576897}]

28 komente në “FOTOT/ Basha mbledh gazetarët pro PD: Të krijojmë një “Aleancë” kundër qeverisë!”

 1. Toni says:

  ooo lylzim argita mos harro mer edhe mikun tend gjak-piresin e taksapaguesve shqiptare JOHN PODESTA+anetarin e komisionit te sigurise kombetare damir fazllicin…

  1. Lul-Gebelsiri says:

   Aleanca e “GEBELSirave” ………. (Joseph Goebbels- Ministri i Propagandes ne Gjermanine naziste, teknikat e tije te agjitacionit dhe propagandes mundesuan ngjitjen ne pushtetit te Hitlerit)

  2. Arusha e Tepelenes says:

   Po ckeni me Lulin o zoterinj komentues, pse nuk shihni ate fytyren e shpifur me emrin Blendi Fevziu si nxin kete vjeshte?

 2. Epo kjo pune... says:

  cfare fytyrash!!!! Hajde krunde hajde, po cfare llaci do nxjerresh me ta se buke vetem qe nuk japin keta… e pyeti ndonjeri per vjedhjen “patriotike” te rruges se kombit apo 21 janarin e pergjakur apo shitjen e detit grekut…. apo ju bashkon kompleksi inferioritetit ndaj Rames …

 3. 193 says:

  O zot aleance e krimineleve? ..prape keta? IK more bajgat e fundit. …fuck.

 4. muc nano says:

  muci ishte? se pashe ne foto. Na beje nje liste te ketyre te tredhurve.

 5. Fatosi-kosove says:

  A i ka ardhe nishani,po ata te Lazaratit a jan aty apo jane shperndre me detrya ne gjithe vendin per te kultivuar kanabis,po dulla a asht aty,neranxi sigurisht se po,dhe sdo mend se nje fjalim te zjarrt do ta mbaj fazlliqi,dhe ne fund do te shkojne te janullatosi per ti “bekuar” kta te mallkuar.

 6. aqif tahipi says:

  Keq ka per ta pasur punen rama dhe ps nga kjo “aleance”. Me sa po shohim ne keto foto , te gjithe intelektualo — anal istet mbushin plot ,, 2 ,, vagone ne tramin imagjinar te “”kryetarit “” te shqupit .

 7. Skorpions says:

  Ku eshte Naim Cili?

 8. TRAPI says:

  E KENI BERE MIRE SE AS GAZETAT TUAJA NUK DO TE LEXOHEN ME ,,,ME KETO FYTYRA QE KA MBLEDH…LULI…NJE LAJME I RI HOLLAND A DO TI HEQI NENSHTETESINE LULIT….DHE SHTEPINE,,,

 9. kaposh says:

  eshte bere gati per ti futur llapen sinjora meco

 10. loni says:

  ZOTERIJ GAZETARE DHE GAZETARUCA…………..
  U LUMTE , LUM SI NE ME JU ……..
  DHE NE PRESIM LAJME NGA JU ………
  TURP TU VIJE , NE ASNJE VEND TE BOTES , NGA AMERIKA NE AUSTRALINE E LARGET , NUK MBLEDH PARTIA GAZETARET , SIC U MBLODHI LULI JU……
  MOS KERKONI TU MBROJE POPULLI KUR U SHKELEN TE DREJTAT TUAJA…
  ALEANCAT JANE SHUME TE DEMESHME , SIDOMOS ME ATA QE KANE NJE VAGON TRENI ME PROBLEME……
  SKA FAJ EDI RAMA QE U TALL DHE U SHAN , KUDO DHE KURDOHERE

 11. kaposh says:

  eshte e eksituar sonila gati ti futi llapen

 12. analisti says:

  A i njihni keto fytyra,a i keni pare ndonje here,a ju kujtojne gje,patjeter qe po,keta jane anal~istet me te zot qe kemi,cfare thone keta ,eshte e vertata,dhe po sqe e vertete,keta e bejne te vertete.A din kush te me thote kur keta kane mbajtur nje qendrim ndryshe nga ky i sotmi,ne mardhenie me P.S,keta dikur kane qene shoke te E.Rames,ai i mesoi se si shkruhet nje editorial,ai ja di shume mire aftesite mendore,kapcitetet intelektuale,aftesite bythe lepirse,prejardhjen,burrerine,nivelin e qytetarise dhe duke i njohur mire ai nuk u mor me ta as kur u be K.Bashkie,as kur u zgjodh per te dyten e te treten here,se tani jo vetem qe nuk merret me ta ,po tall koqet me ta.Keta pra jane frymezimi i Lulit dhe i P.D,Qe jo vetem e ndimuan P.D qe te rrezohet ne ate fare feje,qe e ka te veshtire te ngrihet,po angazhimi i tyre publik,po pregatit rrezimin perfundimtar te saj.Fushata dhe zgjedhjet nuk jane larg,alibite qe jane hedhur ne treg nuk i beson me askush,rrezultati do flase vete.

 13. eli-tiv says:

  …..nui I ka mbledhur basha…jane ket qe kane future bashen ne mes….ju iku paraja qe I I ushqente pd….Mesiguri duan te shfrytezojne paaftesine intelektuale te bashes…e ta vene ti japing rruge nje lloj opozite…Tani me ne fund dime kush jane partia e “gazetareve”…ose me sakte gazetaret e pd..

 14. Deli. USA says:

  Dalezotesit e Lylzimit,natyrisht me I shquari dhe me trim I eshte Qim Peka.

 15. LORA says:

  Kjo aleance ka qene perhere ne veprim ,,,,si taborr gebelsianesh qe e bejne mutin per marshallah,,,po se clidhje kane keta me shqiptaret,ne shumice,,,,,kete vetem lul-holandezi e kupton.
  Gjene mire,kane dale nga hija si taborr ne driten e legalizimit shqup-s.

  1. mzati says:

   o lora i treshe un ti dhe sonila mece amon mos thuj joooo per hater te ripjelljes myyyyyyyyyyyyyy te fala

 16. NjeQytetarOptimist says:

  Humor kinez..

 17. vjosani says:

  Ouuu, qenka dhe gazetaria me e madhe e kohes Raimonda Bulku ketu. Tani Luli dhe PD e kane te sigurt fitoren, Ajo te ( ta) derrmon… Sa per Andin, nipin e Hysniut ai nuk mund te mungonte….

 18. Asi says:

  po qim peken e mori?

 19. jani says:

  Goxha aleance. Me qim peken, ylli rakipin, tupen,preci, ai qe eshte nip gjoja i a.z.pllumit , sonila meco ,bushati qe shkon ku e ftojne se i duhet te lepije dicka. Shkullaku nje hale me vete . Po pse o lyle me keta do luftosh ramen . Po Rama ka nje popull me vete o sumce. 1 milion gishta ne bythe i harrove apo u zgjerua dhe nuk ndjen me.jeta qe permenda jane vecse plera . Jane ata qe nje jete po e rjepin kete vend dhe jetojne si pashallare pa bere asnje pune vetem duke bere fresk ne politike. Ketyre u do qire nena. Kete timin do fitosh edhe per nja 8 vjet.

 20. alphade says:

  Ama me Soniliten e ka ! Me kete femer i ka te siguruara zoti
  Bashic votat e shqiptareve ….!! Mjeran !!!

 21. Goldi says:

  O Zot! O tempo, o mores! C’fare llumi! Kujtojne qe populli si njeh… Te mjeret shqiptare, qe jo vetem s’kane opozite, shoqeri civile, por tani kane mbete dhe pa opozite!

 22. gjysmagjeli says:

  Po kjo Sohohonila sikur tha qe nuk do merrej me pulitike. Aman kur esht ber dhe kjo gazetarucke, prezantucke, politikucke.

 23. pajtim says:

  Derisa ishte edhe Qim Peka do i fitoje Lyli te githa garat elektorale.

 24. Ivan i madh says:

  Me sa pame ne foto te gjithe fytyra gazetaresh te degjeneruar menderisht e politikisht. Per ke te flashes e te lesh keta pa dinjitet e ruaze kuriore Rakipin, Zogan, Bushatin, Fezon apo per skandalin fytyra hardhucen Qim Peken. Keta lloj gazetaresh jane si ato korbat qe kur i perzen nga ara i sulen kufomes se dekombozuar mjafton te mos mbeten pa ushqyer .

 25. Fatosi-kosove says:

  Dhe merreni me mend gazetar e intelektual çim peka e mark marku,haj medet haj,çfar niveli e morali,droga dhe krimi thot luli qe padyshim se jane dy pikat kryesore te PD-s pasi e ka deshmuar sa ishte ne pushtet,a nuk ishte Lazarati republik e hashashit e shpallur nga sali berisha e lul basha,a nuk vriteshin shqiptaret si kafshe sa ishin ne pushtet sali berisha e lul basha,a nuk vidheshin votat sa ishin ne pushtet sali berisha e lul basha,pra ata qe mashtrohen nga xhelati nuk i pret gje tjeter pos thika ne fyt,prandaj nuk do te doja te besoja se te gjithe pjesmarresit e tortuaruar per kater ore te jene te tille.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *