“Hapja e negociatave me BE është falimenti politik i Sali Berishës, ‘shkelmi’ përfundimtar për të”

ngjelaNga Spartak Ngjela

Pse po kërkon Berisha që BE të mos i hapë negiciatat e anëtarësimit me Shqipërinë?

Sepse në 28 nëntorin e ketij viti Gjykata Kushtetuese dhe vetë Berisha e Basha, falimentojnë plotësisht. Por jane shumë naivë: negociatat nuk janë procedurë ligjore para një gjykate, por thjeshtë politikë.

Hapja e negociatave, eshte falimenti politik i Sali Berishes; sepse ai fillon të tretet. Por, ende nuk e kuptoi dot ky njeri se, për dhenien e lajmit të hapjes së negociatave, qeverisë shqiptare, Kancelarja gjermane ka zgjedhur ta japë ditën e festes kombëtare të Shqipërisë?

Ende nuk e kupton dot njeriu Berisha se ky eshte “shkelmi” perfundimtar që politika perëndimore i jep politikanit regresiv Sali Berisha.

Gjithçka është mbyllur: Shqipëria në 28 nentor merr lajmin për hapjen e negociatave, dhe në vitin 2019 ajo bëhet anëtare e Bashkimit Europian.

Lindja largohet këta muaj, çalë-çalë nga Shqiperia.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Hapja e negociatave me BE është falimenti politik i Sali Berishës, ‘shkelmi’ përfundimtar për të””

 1. Petro says:

  Peerse ka kaq urrejtje ky njeri, per ate qe i dha te gjitha mundesite per te ngjitur shkallet e karrieres lart e me larte?Urrejtje ballkanike apo made in Albania.Ne nje fare menyre e pranoj. po qe te sherbej kjo per te levduar nje tjeter monster dhe per te bere propagande sikur ky tjetri po i bene petullat me uje e po i ecin punet si mbi vaj, kete s e kuptoj.Sa vese kane mbajtur keta bije te nomenklatures komuniste qe edhe pse i vrau, i burgosi, u mori nje pjese te jetes , perseri nuk ndahen nga mentaliteti i saj, te ngrifen si gjeli ne maje te plehut.Keshtu ai behet krejt i pabesueshem edhe kur ndonje here thote ndonje fjale te mencur.Une e marr per nje aksident.

 2. Ben Dibrani says:

  Fjala jote ne vesh te Perendise!

  1. Tony uk says:

   Taku jam dakort me ty,por ka nje problem po u zgjodh Trump trapi president,egersirat jane gati per ta hequr Edin nga pushteti.sa per europen ti e di qe poliqente shqiptare nuk pyesin shume!!vetem amerika ja mbledh ketyre,dhe shenjat atje nuk jane te mira.

 3. zeni says:

  hahaha te lumte avokat shkrim pak e sakte

 4. itori says:

  o MERO ,,,kur po i jep pak hapësirë atij katunarit tjetër Bledi, MANE,,, se po na ka mungojne me lexu kardheqet e tij,,,,, kETIJ PEDES, TAK TOçIT I jane barazu bira e gojes me biren e bethes,,,,,

 5. Shendelliui says:

  Te lumte Spartak do te largohet e keqja me e madhe per SHqiperine ligesia e ligesive.

 6. vaso says:

  Ah re Taku.Te ka ikur gjumi.Ki kujdes shendetin.

 7. Lennard says:

  Te lumte Pena dhe Mendja.Na gezon me analizat e sakta dhe shprese plote per te gjithe shqiptaret.Persa i perket disa komentuesve qe mbajne ende anen e Sale-Gerdec-Vicidolit ,le te lehin dhe ca sa te hapen negociatat dhe ta shohin Zorzopin e tyre prapa hekurave.

Lini një Përgjigje te Ben Dibrani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *